Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak řešit zakoupení nelegální kopie Windows XP Prof.?

V opravně počítačů jsem si koupil na splátky počítač.Nainstalovali mi tam WINDOWS XP Profesional.Po dvouch měsících jse zapnul aktualizaci a objevilo se mi //Stal jste se oběti padělání softwaru atd.// Krám je zrušený nevím kam se odstěhovali.Najíždí mi to při každém vypínání a zapínání.Může mi někdo poradit jak se to dá odstranit?
Moc děkuji. Zdeněk Chomutov

janeba.z@seznam.cz

[mod]Opraven titulek - původně "padělání". (host)[/mod]

Pokud si prodejce nedělá s licencema starosti, proč by mu tam nedal to lepčejší? ;-)

2 janeba: fakturu nebo nějaký doklad snad máš. Prodejce je podle něj dohledatelný, i když se přestěhoval o ulici dál nebo skončil s podnikáním. Oni si ho už majkrosofťáci nějak vypátrají. Spojil bych se s nima klidně telefonicky na hotline; poradí ti, co dál.

Pokud ten "prodejce" neni vylozene na hlavu tak to pochopitelne do faktury nezanese. Zakaznikovi da piratsky Windows, diky tomu mu muze udelat lepsi cenu. Clovek ktery se v IT nevyzna pak pochopitelne nic nepozna a je stastny jaky koupil levny pc. Docela se ale divim, ze to tak nekdo prodava i dnes. Setkaval jsem se s tim v dobach Windows 95, 98.

proč, prodejce mu řekne že tam má systém na vyzkoušení, ať vidí že ten repasovaný pc celý funguje.
na prodeji windows domluveni nebyli, zákazník neřekl že ho chce koupit a na faktuře taky určitě není.
čemu se teď diví - že windows není zadarmo?

Spravne by mel prodejce po predvedeni funkcnosti v okamziku prodeje ten Windows odstranit. Pokud neni soucasti prodeje licence na Win, pak nema na pc jejich instalace co delat.
Kazdopadne pokud neni ten Win uveden na fakture, tak ma ten clovek co si to tak koupil smulu. Tezko ted bude dokazovat ze ten Win mu tam dal prodejce a ne soused od vedle.

prodal mi ho na splátky za 4800kč (přez českou spořitelnu Praha-ze sporožira)už mi je 50 nevymýšlím si-opsal jsem vše z počítače
SPEEDPOIND-Intel(R)-Pentium(R)4 CPV 60Ghz-1,61Ghz-256 MB RAM
MCROSOFT WINDOWS XP Profesional-verze 2002-SERVICE PACK 2

No podle mě jsi věděl že ti to tam dají načerno a souhlasil jsi s tím. Jsou tři možnosti

1) najít někoho kdo tu hlášku odstraní (sám to nezvládneš, téhle věci jsou tři různe verze a ta říjnová nejde tak lehce)

2) koupit si windows XP Home(neznám momentálně podmínky pro prodej OEM ale možná by to šlo k myši) cena tedy cca 2600 ? s dph plus někoho kdo to přeinstaluje (ve firmě počítej tak cca 500kč za přeinstalování)

3) řešit to přes microsoft (tak to bych osobně nedělal)