Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV tuner - Aký vybrať?

Môžte mi niekto pordiť pri výbere TV karty?
- cena do 2500 príp. menej
- MPEG4 nie je podmienkou, ale poteší
- procesor mám 1,0 GHz
- podpora Windows XP
- podpora Linux nie je podmienkou, ale poteší
- dobrý výber software s kartou, prípadne zohnateľný voľný

Prípadne, ak viete niekto o recenziách TV kariet, ak môžte dať link. Niečo aj hľadám, ale viac hláv, viac rozumu. Zatiaľ viem o Leadtek WinFast 2000. Viete o tom niečo?

loading...

Ešte otázka: Náhodou nespolupracuje TV karta s grafickou? Mám totiž grafickú kartu na doske, tak aby sa to nepobilo. Ide o to, či nevyužíva TV karta nejaké špeciálne vymoženosti na grafickej karte. Myslím, že nie, ale radšej sa spýtam.

www.renat.sk

TV tuner WinFast TV 2000 XP Expert, stereo, FM, DO
( Leadtek )
Cena za jednotku (kus): Sk 2 882 (s 19 % DPH)

WinFast TV 2000 XP Expert,TV Tuner & FM radio, interný, obsahuje výborný TV chip Conexant, funkcia PIP - obraz v obraze, Grabovanie videa - MPEG 1/2/4, strih videa, podporuje normy PAL/Secam/Nicam, dialkové ovládanie, STEREO audio výstup, stereo FM, stereo TV

http://renat.sk/index.php?page=shop.product_details &flypage=shop.flypage&product_id=84&category_id=52 & manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

alebo

http://renat.sk/index.php?keyword=Leadtek+Winfast+2 000&Search=OK&Itemid=0&option=com_virtuemart&page= s hop.browse&vmcchk=1

[mod]Tohle smrdí reklamou - msx. chtěl poradit TV kartu nebo dát odkaz na recenzi. Neporadil jsi nic, jen pastnul odkaz na shop.
Vrácen odkaz - bylo mi vysvětleno, že se nejednalo o reklamu. (host)[/mod]

TV tuner WinFast TV 2000 XP Expert, stereo, FM, DO
( Leadtek )
Cena za jednotku (kus): Sk 2 882 (s 19 % DPH)

? :-?
Celkem zlodějina, ne?

HEJ.sk: Detail produktu LEADTEK WinFast 2000XP Expert cena s 19% DPH: 1 562.00 Sk

ALZA.sk: TV karta Leadtek WinFast TV2000XP Expert, TV a FM Tuner, stereo, teletext, Vaše cena včetně DPH: 1 653,00 SKK

K netu som sa dostal až teraz, lebo ho mám len v práci.
Pozeral som tie TV karty ale vydím tam rozdiel. Nie som odborník a takúto kartu nemám ale rozdiel som nasiel v tých čo si písal v
MPEG 1/2/4 www.renat.
MPEG 1/2/3 www.xxx.sk
MPEG 1/2/3 www.xxxx.sk
Takže je môj laický názor je, že preto ich majú tak lacné, lebo predávaju staré typy?

Na RENAT.sk po mojom upozornení zlacnili s tým, že mi odpísali, že nahadzuzjú nejaké RF a AF a nemali na to čas.

A ešte otázka toto forúm som včera navštívil prvý krat. Nečítal som pravidlá ale ako som si všimol, tak sú tu rôzne odkazy na stranky tak som si naivne myslel, že sem môžem pridať aj ja nejaky. Nakupoval som u nich a bol som spokojný.
Ale tu asi platí: "čo je dovolené bohovi, nie je dovolené volovi". Alebo je toto forum platené?
Nerozumiem prečo bola administrátorom adresa v mojom odkaze nahradená xxxxx ale na iné stránky adresa ostala.

Odkazy na obchody je možno vkládat, ale ne způsobem, jakým jsi to udělal ty.

Kartu Leadtek Winfast už radilo několik lidí před tebou, takže bylo zbytečné sem pastnout celý okopírovaný celý popis s třema (!) odkazama na dotyčný shop. Kdybys chtěl skutečně poradit, tak stačilo napsat název karty a msx už si ji myslím dokáže sehnat sám. Chtěl znát zkušenosti nebo dát link na recenze - nenapsal jsi mu ani jedno.

A další důvod, který mě utvrdil v tom, že se jedná o reklamu je tento thread: http://pc.poradna.net/question/view/67878-kde-v-sr- zohnat-lcd-eizo-s1701sh-gk#re-70618
Po týdnu od položení dotazu jsi tam taky jen tak pastnul odkaz na ten stejný e-shop, bez jakéhokoliv vysvětlení.

"Ešte mi nejde do hlavy, že u nás som videl v obchode Leadtek Winfast 2000 s podporou MPEG4 za 2490 Sk a čo hľadám na www.alza.sk a www.hej.sk, tak tu vidím to isté za takmer polovicu bez podpory MPEG4. Ale túto kartu s podporou MPEG4 na Internete nájsť neviem."

Neporadil?:-D

Veď som mu tam dal priamo odkaz, kde majú. A či to smrdí reklamou to neviem posúdiť. Na to sú odborníci čo sem prispievajú a že by tam, kde si odkazy nemazal aj pracovali?

[mod]Na citace se používá tag Cite, ne Code. (host)[/mod]

Za Cite sa ospravedlňujem nemám vo zvyku niekam písať.
V nete nie som nejak zdatný ale naučím sa :-[

Včera som tu bol prvy krát tak som len tak "pláznul" tan odkaz na monitor. Neviem čo viac by som k nemu mal napísať, ked ho nemám.
Ozaj vymažte aj ten aby som náhodou niekomu neporadil.

Ale k veci, ako je to potom s tou TV kartou?
Nejdem presne teraz hľadať tie ceny ale asi v tom bude rozdiel nie len v cene.

MPEG 1/2/4 www.xxxx.sk okolo 2100 SK z okolo 2888 Sk
MPEG 1/2/3 www.xxx.sk okolo 1500 SK
MPEG 1/2/3 www.xxxx.sk okolo 1500 SK

Dobrý večer, vlastne už dobré ráno
Od upozornenia jedným z našich zákazníkov čítam túto (diskusiu alebo poradňu).

Nemienim nikoho urážať a po prečítaní si každý urobí vlastný názor ale nedá mi nereagovať.
Ak si niekto založí vlastné diskusné fórum s tým, že bude radiť s nákupom komponentov do PC mohol by byť aspoň na oko objektívny.

Pozorne som si prečítal reakcie a odpovede a môj osobný názor je, že .........

Akosi som nepochopil reakcie a odpovede moderátorov a admina:
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– ––––––––––––––––
Otázka: Kde v SR zohnat LCD EIZO S1701SH-GK?

Odpoveď: Predmet: Re: Kde v SR zohnat LCD EIZO S1701SH-GK?
Autor: sergej [212.81.23.xxx]
Dátum: 2.11.2006 14:22

index.php &flypage=shop.flypage&product_id=2224&category_id= 2 1&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

Reakcia:

Predmet: Re: TV tuner - Aký vybrať?
Autor: host
Dátum: 3.11.2006 20:16

Odkazy na obchody je možno vkládat, ale ne způsobem, jakým jsi to udělal ty.

Kartu Leadtek Winfast už radilo několik lidí před tebou, takže bylo zbytečné sem pastnout celý okopírovaný celý popis s třema (!) odkazama na dotyčný shop. Kdybys chtěl skutečně poradit, tak stačilo napsat název karty a msx už si ji myslím dokáže sehnat sám. Chtěl znát zkušenosti nebo dát link na recenze - nenapsal jsi mu ani jedno.

A další důvod, který mě utvrdil v tom, že se jedná o reklamu je tento thread: 67878-kde-v-sr- zohnat-lcd-eizo-s1701sh-gk#re-70618
Po týdnu od položení dotazu jsi tam taky jen tak pastnul odkaz na ten stejný e-shop, bez jakéhokoliv vysvětlení.
Jaká otázka, taková odpověď.

[mod]doplnený tag quote pre citácie (los)[/mod]

Pár príkladov:

Predmet: Re: TV tuner - Aký vybrať?
Autor: rh
Dátum: 31.10.2006 11:40

product.jsp
Nedavno jsem ho daval do pc zname a nestezuje si. Signal bere z digitalu a obraz je pekny.

Našel jsem GigaByte 7600GT Silent Pipe II, ta se zdá moje podmínky splňuje. Umístila se i velmi dobře ve velkém testu grafických karet v časopise Computer. Máte s ní někdo zkušenost?
product.jsp

Predmet: Re: Jakou grafickou kartu do 1300,- Kč k této sestavě?
Autor: Timbermaster
Dátum: 1.11.2006 17:34

product.jsp
Husqvarna - značka profesionálů

Predmet: Re: Jakou grafickou kartu do 1300,- Kč k této sestavě?
Autor: SexX1 [81.201.51.xxx]
Dátum: 1.11.2006 18:04

lol zapoměl sem link product.jsp

Predmet: Re: Vrátili mi peníze za vadnou desku a nevím jakou jinou koupit k této sestavě
Autor: mif
Dátum: 1.11.2006 20:22

Tohle "gebecko" nevypada spatne: product.jsp , doplat ctyri kila a je tvoje...
Není nám dovoleno vědět vše. (Horatius Quintus Flaccus)

Ja len, že kde je tu logika páni?

Zázračne bol link www.renat.sk prepísaný na www.xxxx.sk a ďalším zázrakom sa znovu vrátil do pôvodného stavu.
Aj zlá reklama je reklama ale postrádam tu objektívnosť alebo je to len môj názor?

K monitoru
LCD EIZO S1701SH-GK naša cena aj s DPH je neporovnateľná ......

Celkem zlodějina, ne?

cena: 10 871 Sk
Nejdem hľadať ostatných ale viem, že ju máme pravdepodobne najnižšiu na Slovensku.
[mod]doplnený tag quote pre citácie (los)[/mod]

Ak si niekto založí vlastné diskusné fórum s tým, že bude radiť s nákupom komponentov do PC mohol by byť aspoň na oko objektívny.

Ak niekto vytiahne starú otázku len pre to, aby tam umiestnil odkaz na nejaký obchod, tak je veľká pravdepodobnosť, že ide o reklamu. Ak potom všetky príspevky pridané v krátkom čase od toho istého autora obsahujú odkaz na rovnaký obchod, tak už tá pravdepodobnosť hraničí s istotou. Myslím, že to je dostatočne objektívne. Ojedinelé výnimky samozrejme môžu existovať, nie som však schopný povedať, že toto je jedna z nich.

Ja len, že kde je tu logika páni?

Táto poradňa je moderovaná aj z toho dôvodu, že niektorí ľudia sa snažia priestor v podobných diskusiách využívať pre reklamu, za ktorú nemusia platiť a z ktorej majú zisk. Vôbec neberú ohľad na to, či taká "rada" niekomu pomôže, takže je prirodzené, že sa takým príspevkom bránime.

Teraz k Tv karte

Autor: msx.
Dátum: 31.10.2006 11:30
Kategória: Hardvér

Môžte mi niekto pordiť pri výbere TV karty?
- cena do 2500 príp. menej
- MPEG4 nie je podmienkou, ale poteší
- procesor mám 1,0 GHz
- podpora Windows XP
- podpora Linux nie je podmienkou, ale poteší
- dobrý výber software s kartou, prípadne zohnateľný voľný

Prípadne, ak viete niekto o recenziách TV kariet, ak môžte dať link. Niečo aj hľadám, ale viac hláv, viac rozumu. Zatiaľ viem o Leadtek WinFast 2000. Viete o tom niečo?

Osobne by som si kúpil tú drahšiu, prečo?
Stačí si porovnať lacnejšie S
http://www.leadtek.com/multimedia/winfast_tv2000xp_ expert_1.html
napr.
Capture format profile:Support friendly setting for MPEG-1/MPEG-2/MPEG-4/WMV/VCD/DVD video and MP3/WMA audio encoding format.
Provide full version of Ulead Video Studio 8.0 and Cool 3D 3.0 for Video Editing and VCD/DVD/SVCD Authoring.
Naša cena po precenení je 2 099 Sk
Osobne nerád kupujem lacné veci vždy je v tom háčik radšej si našetrím počkám a kúpim si kvalitu ktorá za to stojí.

Uvedomujem si, že sme prispali s cenou, neospravedlní to ani fakt, že podľa zákona sme povinní ku každému produktu uviesť Recyklačný fond a Autorský fond .
Pri momentálne 2 400 druhov tovaru to nahadzujeme ručne a dosť nás to zamestnáva.
Ale čo už zákon je zákon.

S úctivým pozdravom

Roman Náhlovský
Webmaster
Administrátor stránok
Renat
www.renat.sk
info@renat.sk
ICQ: 260269728
Banska Bystrica
Fatranska c.3
974 11
Slovakia
P.S
Po prečítaní som si vlastne uvedomil, že Vám to bude vadiť a ide o reklamu takže to zmažte.
[mod]doplnený tag quote pre citáciu (los)
Ještě chybí velikost slipů a nacionále budou kompletní (host)[/mod]

A načo sa tu vadíte? Tým, že sa sem dajú nejaké odkazy aj tak ľudí na poradni neubudne. Nepoviem, keby sa jednalo o odkaz na iné fórum, tak to pochopím. Keď aj sem dal nejaké odkazy, neznamená to, že sa okamžite bude kupovať práve to. Na druhej strane, myslím, že pravidlá porušené neboli. No a na koho strane som? Ani na jednej, iba stojím za názorom, že sú to zbytočné príspevky, kde si každý dokazuje svoju pravdu.:beer:

Môže mi niekto povedať, čo dostanem ako výstup pri ťahaní MPEG4? WMV alebo AVI? Ak AVI, tak aký kodek mi vypíše MV2Player?
Ďalšia vec. Vraj 1,0 GHz procesor sa pri karte v cene okolo 1200 Sk "zblázni". Čo je na tom pravdy? Hovoríme o karte MPEG1,2 bez MPEG4.