Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIFI Router nedokáže nalézt WAN

Dobrý den, mám problem koupil jse si WIFI Router ( www.alza.cz ) A použil jsem modem nebo tedy takovou krabičkou která me šla jedním dráem do sítě(telefoní) a z druhé strany mi šel WAN kabel který jsme mohl zasunout do routeru u starého to četl ale u tohoto nového mi ho nemůže nalézt. V čem je problem?

A použil jsem modem nebo tedy takovou krabičkou která me šla jedním dráem do sítě(telefoní) a z druhé strany mi šel WAN kabel který jsme mohl zasunout do routeru

Ta krabicka sa vola Spliter a to znamena, ze si pripojeny na telefonnu linku. Teda mas xDSL pripojenie.
Lenze ASUS RT-N12 NENI xDSL modem/router (chyba tam modem), takze to nerozbehas.

Potrebujes xDSL modem/router.

Ospravedlnujem sa autorovi, ktory uz 30.05.2013 15:04 dodal screen:
test2xn.png
a osoby pozornejsie ako ja, si mohli vsimnut vlavom hornom rohu ZyXEL P-660HW-T3
Takze berem spet:

Snad napise... presny typ stareho routra.

Ale (bohuzial) vsetko ostatne plati.

To znamena, ze modem/router pre ADSL2+ ZyXEL P-660HW-T3 sa neda nahradit routrom (bez modemu) ASUS RT-N12.

Nastavte na WAN DHCP-client (získat adresu automaticky, dynamická IP) na LAN si spusťte DHCP-server pro síť 192.168.1.0/24 a nastavte rozsah přidělovaných adres. WAN připojte k routeru a mělo by to fungovat.

Jasně jak říkáte, je popsáno že za splitterem má modem bez kterého se neobejde, jen mu popisuji jak nejednodušej připojit ten wifi router ke stávajícímu P660-HW. P660-HW od O2 má kamarád na síti a default na lanu byl 10.0.0.0/24 tak že by to s 192.168.1.0/24 mělo být v pohodě.