BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Nastavte na WAN DHCP-client (získat adresu automaticky, dynamická IP) na LAN si spusťte DHCP-server pro síť 192.168.1.0/24 a nastavte rozsah přidělovaných adres. WAN připojte k routeru a mělo by to fungovat.
uz sa vyssie prislo na to ze on jaksi ziaden WAN kabel nema, ma len telefonny kabel (ktory povazoval za WAN kabel). A ze "modem" neni modem ale splitter
Moze jedine nechat si ten stary router(s modemom) a novy router(bez modemu) strcit do stareho routeru(s modemom)
Jasně jak říkáte, je popsáno že za splitterem má modem bez kterého se neobejde, jen mu popisuji jak nejednodušej připojit ten wifi router ke stávajícímu P660-HW. P660-HW od O2 má kamarád na síti a default na lanu byl 10.0.0.0/24 tak že by to s 192.168.1.0/24 mělo být v pohodě.
jedna technická: nechat za sebou routovat dva routery v jedné domácnosti je zbytečnost.
pokud někdo využije volné porty zyxelu, časem ho zarazí, proč na své pc nevidí za druhým routerem.
to je důvod, proč druhý router degenerovat na switch bez wan.