Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "Neviditelný" HD v PC po zformatovaní v TV

Externí USB HD WD 500GB (USB3) byl funkční a v PC "viditelný". Strčil jsem ho do TV Philips a uložené fota jsem viděl, pak jsem chtěl vyzkoušet nahravaní z TV, tak si ho TV zformátovala. Nahrávání OK. Pak ho vytáhnu a v PC (W7-64, i XP) je "neviditelný", tzn. nevidím ho jako diskovou jednotku ale jen jako Velkokapacitní paměťové zařízení. Čím ho zviditelnit? V jiných TV (Samsung) i skrze SetTopBox (Evolve) se dá naformátovat (jak FAT tak NTFS) ale v PC stále neviditelný.
Děkuji za ROZUMNÉ rady

TV Panasonic jede na FreeBSD s Unix File Systemem (UFS/UFS2). Pro Win je nějaká free/placená aplikace pro přečtení disku/oddílů (nikoliv zápis). Disk by se musel rozchodit pod FreeBSD. Linuxové distribuce nemám zmáklé, jen jsem četl, že nějaká distribuce čímsi UFS přečte (Ubuntu?)....
Jak je to s Philipsem nevím, může tam být linuxový FS EXT3/EXT4 apod.

Později napíšu co to je za aplikaci pro Win, mám ji otestovanou vč. hdd. Zajímalo mě co TV s diskem udělala a jestli lze přehrát uložené nahrávky (nejde kvůli šifrování).

Ne, je tam linuxové jádro > viz licenci > GNU GPL, nikoliv BSD. Linuxová distribuce by měla umět obsloužit ufs2, ale TVP Panasaonic nějakým způsobem "upravuje" souborový systém, takže dle Testdisku se to hlásí jako poškozený ufs2, aspoň u řad 2011.

Mám Panasonic WT50E loňský model a v menu je licence s uvedením verze FreeBSD 4.4. Ten soft ke čtení je UFS Explorer. Nahráním se vytvoří 4 soubory a jeden z nich je mpeg TTS. Údajně šlo spouštět nahrávky z disku připojeného do televize přes DLNA, ty které to mají a umožňují streamování do sítě, přehrávat a taky nahrávat to šlo v PC ve VLC. Jsou o tom nějaký starší videa na youtube. Mě to nejde, vidím jen "prázdné" adresáře,ve VLC si jen spustím živý stream z TV.

Měl jsem problém jen s neviditelným diskem, který fungoval jen na TV. Vyřešil jsem to až v: správa počítače - správa disků, na disk pravým kliknutím "změnit písmeno, jednotku a cestu", přiřadit písmeno. Už mi to pak šlo.