Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Joomla! na Slovensku zanikne?

Bavila som sa s človekom, ktorý (tiež) používa Joomla! redakčný systém:
prečo Joomla! nemá takú komunitu na Slovensku, ako všade inde na svete? Pokusy na vytvorenie rôznych portálov tu sú, ale ako si sa neujali. Ak potrebujem radu, musím ísť na zahraničné webstránky, kde odpovede bez problémov nájdem...
Tak sa chcem spýtať, či vôbec poznáte Joomla!, akú máte skúsenosť s ním a vôbec: aký je váš názor na vytvorenie komunity užívateľov redakčného systému, resp. SW na Slovensku?

Ďakujem za vaše hlasy v ankete, odpovede a názory.

Kurt,
Uznávam, možno som mala dať otázku: poznám, ale nepoužívam + poznám, ale používam iný RS.
Aj tak vďaka za hlas.

Nesleduji slovenskou Joomla scénu, ale že by se kolem žádného z SK portálů věnovaných Joomle "nemotalo" pár znalců?
www.mamboportal.sk
www.joomla.sk
www.joomlaportal.sk

Bohužial práve vymenované portály sú dôvodom vzniku tejto ankety a prípevku.
Mne, ako užívateľovi, ktorý má 3 weby s motorom Joomla! a potrebujem poradiť a komunikovať o rôznych možnostiach, úpravách, prekladoch, apod. nie sú dostačujúce. Preto som nútená chodiť na iné zahraničné fórumy, kde ale Slovenské (české) riešenia nie vždy nachádzam.

Pokud ne, není přece nic těžkého se pokusit tu komunitu vytvořit.

Presne o to ide. Radi by sme aj vytvorili, ale otázka je: s kým?
Ak som sa na jednom z uvedených portálov spytala na isté riešenie, po mesiaci som dostala takúto odpoveď:
"nedá sa len tak jednoducho, ale ak mi zaplatiš, spravím ti to ja sám...."
Tá istá otázka položená na maďarskom fórume bola zodovedaná skoro okamžite - ochotne a nezištne. Tak, ako by to malo byť pre Open source systém...

no myslim ze tato diskusia je absolutne zcestna :) komunita samozrejme existuje len ju nikto nevyuziva.
ja osobne som spravcom webu www.mamboportal.sk a pred nejakym casom som obnovil cinnost a davam si na tom zalezat.
ak potrebujete cokolvek poradit okolo joomla nie je problem napisat na forum mamboportal.sk - odpoviem hned ako budem moct a verte mi ze co sa tyka joomla tak je len malo otazok na ktore nepoznam odpoved.

zacal som pisat myslim celkom zaujimave clanky o ktorych sa da diskutovat ale zatial nikto nemal tu silu alebo chut.
zacal som aj serial ako si joomla nainstalovat a ako nastavit. v nasledujucich dnoch by mal pripudnut druhy diel a to konkretna instalacia a nasledne na to konfiguracie. potom to bude pokracovat poslovencovanim, a samozrejme sa dostaneme k modulom a komponetam. ukoncene to bude vyvojom komponent a modulov, templates.

komunita je fayn vec ale treba na to ludi. nenechajte sa zmiast tym ze sa to nazyva mamboportal ... pozrite si FAQ tam je to vsetko napisane.

zdravim rodiacu sa zivu komunitu :)

Jsem rád, že toto vlákno zde vzniklo a že se objevují další zájemci o tento CMS systém.
Před týdnem jsem si nechal poslat z druhé strany "velké louže" jednu ze dvou existujícíh knih o Joomla! a snažím se systém zvládnout. Potřebuji převést svůj web věnovaný Excelu do "modernější" podoby a věřím, že tahle má volba je ta pravá.
Když si procházím německé, francouzské nebo italské weby (a už vůbec nemluvím o těch z USA), nevycházím z údivu, kolik firem a firmiček se točí okolo tohoto systému a evidentně se uživí.
Takže jsem přesvědčený, že i na Slovensku a v Čechách je obrovský prostor pro rozšíření.

Pro pana Karola z Mamboportalu - díky za Váš web a držím (sobecky) palce v další činnosti. Jen bych se přimlouval za vytvoření návodu na tvorbu šablon (templatů) co nejdříve. Myslím totiž, že právě možnost rychle změnit vzhled webu by mnoho jednotlivců i firem naladila k úvahám o přechodu na tento systém.

Na závěr:
web www.einfo.sk je moc pěkný, pokusím se z něj si vzít ponaučení
na adrese http://www.compassdesigns.net/tutorials/joomla-tuto rials/a-beginners-guide-to-organizing-your-content. html lze nalézt návod pro začátečníky "jak organizovat obsah svého webu" - myslím, že je to po obsahové i formální stránce (text, grafika, schémata, vzory obrazovek) výjimečně dobře napsaný návod.

Pěkný den

jc: nevycházím z údivu, kolik firem a firmiček se točí okolo tohoto systému a evidentně se uživí

ano je to tak, ale na slovensku je zial taka predstava, ze ten, kto o danom produkte nieco vie, sa s nikym o tieto vedomosti nepodeli pretoze by potom dal naskok konkurencii a nasledne by sa na trhu neudrzal. Ja a myslim ze aj Vy si uvedomujete, ze tak to nie je. Veci verejne nech vedia vsetci a veci specialne kludne utajovat mozeme - otazka je co je specialna znalost.
tiez je tu milna predstava ze ak je to zadarmo tak to dokaze nainstalovat a obhospodarovat kazdy .... ano dokaze ale za cenu casu a penazi. Ak ma firma rozum tak si najme malu spolocnost ktora to spravi rychlo a za prijatelnu cenu. Inak danu spolocnost ktora sa rozhodne riesit web a joomla vlastnymi zdrojmi caka dlha cesta plna utrap.
Zial mam pocit ze na slovensku je 95% firiem ktore nemaju ochotu investovat do webu viac ako 2 tis. SKK. Potom ked pride niekto s rychlym a profesionalnym riesenim a zaziada si za to sumu okolo 10 tis. skk tak nema sancu koli tomu ze je to drahe :) o vyvoji specialnych komponent ani nehovoriac - je to specialny vyvoj a to su radovo ine sumy.

Jen bych se přimlouval za vytvoření návodu na tvorbu šablon (templatů) co nejdříve

vsetko ma svoj cas a postupnost. momentalne sa pracuje na tutoriale o zakladnej instalacii a bude to pokracovat dalej konfiguraciami. Ak potrebujete poradit nieco konkretne pre tvorbu templates napiste na forum mamboportal.sk a k rieseniu sa spolocnymi silami dopracujeme.

http://www.compassdesigns.net/tutorials/joomla-tuto rials/a-beginners-guide-to-organizing-your-content. html

dakujem za link - velmi kvalitne spracovane.

ASi som to pochopila zle....
Reagovala som na

Inak danu spolocnost ktora sa rozhodne riesit web a joomla vlastnymi zdrojmi caka dlha cesta plna utrap.

Mozno sa mylim, ale ak existuje spolocnost, ktora che web vytvorit "vlastnymi zdrojmi", potom asi tam musi existovat clovek, ktory sa do PC "mierne" rozumie. A to "mierne" staci nato, aby zvladol aj Joomla!

No, a ak spolocnost nema takehoto cloveka, tak sa do tvorby webstranky sami ani nehrnu....dokonca mate problem ich presvedcit, ze webstranku ich spolocnost potrebuje :-/

Zaverom:
Podla mna je Joomla velmi dobry redakcny system prave kvoli jednoduchemu a intuitívnemu administrativnemu rozhraniu.

Samozrejme je Joomla! idealne riesenie pre webom malo zdatnych uzivatelov, ale to sa bavime uz o nainstalovanej Joomla!
Ak vsak dana spolocnost nema nic, a pokusa sa to nainstalovat tak naraza na problemy.... ziskat hosting, uspesne nainstalovat DB + Joomla! a samozrejme nakonfigurovat. Castokrat sa riesia problemy s kodovanim, locale, databazov. Takze svojim sposobom banality brania rychlemu nasadeniu.

Ja som myslel nasadenie Joomla! a nie jej prevadzku - takze nase nazory niesu v spore.

No, a ak spolocnost nema takehoto cloveka, tak sa do tvorby webstranky sami ani nehrnu

Zial ja mam opacnu skusenost(takych je hlavne na slovensku mnoho).