Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak fotit ostré fotky?

Trochu obecný dotaz - pro ty, kdo rozumí technice dig. focení.

Poraďte mi, jak vyfotit ostré snímky. Mám sice levnější kompakt, přesto si myslím, že z toho neumím vydolovat maximum.
Jak fotit ostře - co se má nastavit atd...?
díky

Aby byla fotka ostra, potrebujes:
cas, dostatecne dlouhy, abys to udrzel bez chveni ruky (pri peknem pocasi to snad ani zkazit nejde)
na fotaku nesmis mit zapnuty nejakou naslednou upravu fotek - rozmlzeni, vysokou redukci sumu apod.

Nepises ani jaky mas kompakt, ani na jaky rezim s nim fotis. Zkus se trosku vic rozepsat, pripadne priloze nejakou neostrou fotku.

Neostrost může vzniknout buď rozklepáním ruky, nebo pohybem objektu, který fotografujete. Zkuste postavit foťák na stůl, nastavit samospoušť na 10s a nechat jej pořídit statickou scénu. Pokud i potom bude snímek rozmazaný, bude vada na fotoaparátu. Pokud chcete dobré rady jak lépe fotit, mrkněte na www.tipyjakfotit.cz