Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tlaciarne samsung

Zdravim,

rozhodujem sa o kupe monochromatickej laserovej tlaciarne do domacnosti pre pc na ktorom bezi Win XP SP2(proc: AMD 2600+, neni potreba sietovej podpory). Tlaciaren bude umiestnena v domacnosti, kde sa tlaci malo stranok.

Uz som bol v obchode s cielom kupit HP LJ 1022 a tam mi povedali, ze je to zbytocne predrazene,... a dostali sme sa k tomu, ze mi odporucali tlaciaren samsung-ze su lacne a v pohode stacia do domacnosti.
Tak som si vybral samsung ML-2010 ( http://www.alza.sk/laserova-tiskarna-samsung-ml-201 0--d63622.htm )

Od vas by som chcel vediet, ci sa mam nechat prehovorit na ten samsung, alebo radsej kupit tu HP?

Takisto by som chcel vediet, ci je velky viditelny rozdiel, ked je pamat 2MB a 8MB....lebo ak v tom nie je rozdiel, kupil by som asi samsung 1610 ( http://www.alza.sk/samsung-ml-1610-16str-min-600dpi -2mb-a4-usb-d58183.htm )
thx za odpovede, ak som nieco zabudol, tak napiste.

loading...

Pri male pameti se ti muze stat, ze u tisku grafiky mohou nastat potize.
Vzdy je lepsi zkusit vybirat tiskarnu, kterou nekde testovali, napr: http://www.svethardware.cz/art_doc-9D946CADF16479B4 C1257181007503C5.html a treba i podle nakladu na tisk.

A pak se rozhodovat co dal, vim je to tezke a ve hre je mnoho parametru, ktere mohou ovlivnit nakup. Pokud opravdu tisknes velmi malo, asi je levnejsi nechat si to vytisknou v nejakem tiskcentru.

Takze par mojich postrehov.
1. Nekupuj si vobec laser pretoze ho nevyuzijes. Pokial netlacis par sto stranok textu mesacne nevidim ziaden dovod pre laser.
2. Za tie iste peniaze mas super Canonku PIXMA 4300 (este par korun usetris). Ak risknes a chytis dobre repasovane naplne mas tlac lacnejsiu ako na laseri.
3. Prvy toner ti dojde po 500 stranach...mas pripravene 2 tisicky na dalsi? Pozri si kolko stoji spotrebny material a myslim, ze ta chut na laser prejde.
4. Najlacnejsie laser ma Minolta ale tej sa oblukom vyhni vdaka uzasne blbym zarucnym podmienkam
5. Ked laser tak HP ale do firmy, pre domacnost ked uz treba zobral by som Canon alebo LBP2900 alebo Lexmark E120 (nejake ks Lexmarku som predal zatial je ticho...napriek tomu odporucam opatrne;o). Ku Canonu vyhrady nemam.
6. Nechapem kto ta tlacil do 1022, ktora je uz dost draha ked 1018 a 1020 splna to co pozadujes. Ak uz mieris tak vysoko obzeral by som sa po mutlifunkcnych...moj osobny favorit je Canon MP 830, ktory splna vsetko na co si len zmyslis. Navyse je dizajnovo velmi podareny. Hodi sa vsak skor do mensieho kanclu.

já bych s tím docela polemizoval, protože cena toneru se pohybuje okolo ceny za sadu čb a barevných inkoustů (cca 1500Kč). Já vím, že inkousty se dají doplňovat (ale to toner také), nicméně riziko u inkoustu je velké, a v případě, že ti např. u Canonky nebo Epsonky zaschne hlava, je u občas tisknoucích uživatelů docela vysoké.

Já osobně mám už spoustu let starý DeskJet 870Cxi (ještě s velikánskýma patronama), ale nová tiskárna už bude laser. (Obzvlášť, když ML-1610 stojí 1600 bez daně :-D)

edit: jo, a to jsem ještě neřekl, že těch 1500Kč je na cca 2000 stran, kdežto sada inkoustů vystačí s bídou na 500 "dopisů" a 100 archů fotek.

S canonkami sa kamosim uz odvtedy co prisla PIXMA 3000. Ziadna reklamacia, ziadna zaschnuta hlava a to viem, ze useri tam nepchaju len original naplne. Navyse neviem preco sem pleties farebne naplne. Predsa porovnavame s cb laserom. Farebna tlac je len pridana hodnota. CB originaly su pomerne lacne (do 4200 sli 2 cb cartridge, 4300 neviem este dopredavam posledne 4200) a nove vyjdu na nejakych 300 Sk (velkokapacitny). Oddelene farebne naplne len umocnuju fakt, ze prvadzka moze byt vyrazne ekonomickejsia ako sa zda. Naplne su priesvitne a ich stav je kontrolovatelny volnym okom. Naklady na tlac sa daju vyratat na stranke www.canon.cz . Pri kupe repasu poklesnu na polovicu. Navyse moj subjektivny pocit z mojho okolia je, ze laser je viacej poruchovy ako atrament (vravim subjektivny).
Ja osobne doma tlacim na staruckej S400 ale moja nova tlaciaren bude jedna z PIXIM (najskor 4300). Teda ak S400 prestane fungovat;o).
edit: PGI-5 stoji cca 270 CZK a je urceny na 250-300 stran co je 1000-1500 stran. Nezda sa mi zeby ten laser nejako bodoval v uspornosti.

hele, já proti Canonkám nic nemám, jsou to IMHO v současnosti nejlepší ink. tiskárny. Jen vím, kolik stojí tisk. A taky vím, že v defaultu tiskne většina tiskáren i černý text kombinací všech barev (C+M+Y+K+případné "fotoodstíny").

P.S.: pokud vím, tak Pixma 4300 už má čipované náplně...

1. Laser se kupuje i domů
2. Pravda
3. Neskutečný nesmysl. Ano, toner stojí víc, ale na kolik je stran? Náklad na stránku je u laseru nižší.
4. Který máš na mysli?
5. Lexmark, Canon - proč ne, otázkou je jak na Slovensku řeší Lexmark reklamace (v ČR nic moc)
6. viz 1.

3. Naklady laser vs atrament su odhadom tak 1.3:1. Navyse pre domacnost nie je jedno ci da 200 za novy cartridg alebo 2000 za novy toner. Argument, ze sak to sa kupuje nadlho naobstoji lebo je to velky vydavok naraz. Vela domacnosti si moze dovolit mensie ale castejsie vydavky ako jeden velky.
4. Moje peripetie s Minoltou sa zacali pred cca 3rokmi. Po pol roku sa pokazil podavac papiera. Kedze som bol vtedy mlady a plny optimizmu dal som tlaciaren reklamovat. Tlaciaren mi odmietli zreklamovat resp chceli mi zobra zaruku pretoze som (resp zakaznik) porusil reklamacne podmienky. Cim? Zakaznik pouzival stale startovaci toner a servis od Minolty chcel aby na tlaciarni resp na papiery k nej dodanom bola nalepka, ze zakaznik pouziva original toner. Tieto nalepky sa dodavali s novymi tonermi. Skoncilo to, ze zakaznik si musel zacvakat opravu z vlastneho. To vsetko len preto ze do pol roka nestihol minut startovaci toner a zakupit dalsi. Dalsi problem nastal o dvoch laseroviek ktorym odisla hlava a dalsie nejaka suciastka. V oboch pripadoch sa servis skusal vykrutit. Hlavu zvalil na zle zaobchadzanie (hlava bola poskodena robila pasy), tu druhu srandu som nakoniec ako jedinu s nimi vyhral a uznali si chybu. Odvtedy Minolty nerobim. Jednalo sa o Minolty rady PagePro 11xx.
Nerobim dve znacky. Minolta a Acer. Obe vdaka poruchovosti a "superservisu".

3. Naklady laser vs atrament su odhadom tak 1.3:1.

No pokud se bavíme o originálech, tak máte tam u vás buď nezvykle drahý toner, nebo levný "atrament".

Dalsi problem nastal o dvoch laseroviek ktorym odisla hlava a dalsie nejaka suciastka.

A laserovky s hlavama se u nás neprodávají vůbec...

Miluji taková prohlášení. Teď se ozve dalších deset lidí se stejnou "radou", jen se budou lišit ve značce - jedině Canon, jedině Brother, jedině Minoltu, jedině Epson...

Když už jsi "poradil", tak ses mohl snažit alespoň svoje doporučení zdůvodnit-obhájit. V čem je HP tak jedinečný? Ač sám jsem byl dosud taky HPčkář, dnes je situace na trhu trochu jiná a kvalita výrobců taky prošla změnami... Takže bych si tak jednoznačně prosazovat jednu značku nedovolil.

thread je vyzivny preto pridam este jeden argument ktory som sem uz pisal ale nejako sa este nepreberal.
preco kupovat drahu laserovku do domacnosti kde sa tlaci len obcas? vyhoda lasera v ekonomickej tlaci sa predsa prejaci az od urciteho vytlaceneho poctu stranok. ked uzivatel sam uvadza ze chce tlacit len obcas tak sa mi zda ozaj zbytocne drzat ho v tom ze laser je prenho to prave.
tie vrazene peniaze dotoho sa mu v zivote nevratia.

ja ta nahovarat nechcem len hovorim svoj odborny (kedze sa tym par rokov zivim) nazor. co si kupi klient je cisto jeho vec.
osobne epson tlaciarne nepredavam pretoze si myslim ze ine znacky ich predbehli a ludia sa na ne dost stazuju. naposledy som opravoval istu epsonku ktora zlyhali po aplikacii repasovanych naplni.
za svojim si vsak stojim. jedniny problem je asi v tom ze 4200 uz nezozenies (ja uz mam doma len 1ks aj ten je zajednany) a 4300 podla vsetko maju uz cipovane naplne (aspon to tu niekto spominal).
byt tebou kupim pixmu 1300 a tlacim do nej repasy od cybisu (ziadna slava ale nenicia hlavy a nezasychaju ani pri dlhsich pauzach). pripadne sa porad s niekym kto pouziva repas usrcitej znacky uz dlhsiu dobu
ak kupis laser tak kupis laser. nakoniec uvidis sam. myslim ze vsetko podstatne sa tu uz napisalo (aj to ze od lacnych hp necakaj zazraky).

vies kolko sa ich uz snazim presvedcit ja aby presli na laser? oni tlacia recepty na ihlickovych kvoli kopiraku a kvoli traktorovemu papieru.
este minuly rok som predal aj nove lx300+;o).
a naposledy pred mesiacom-dvoma chceli po mne na jednej skole aby som im zohnal a3 ihlickovu epsonku. na to som uz rezignoval.