Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bezdrátové připojení TV k routeru Mikrotik

Na routeru mám nastaveno:

[14590-wifi1-png]

Chtěl bych TV připojit k routeru bezdrátově (ethernet funguje), abych vyzkoušel správnost nastavení wifi adaptéru (nic jiného wifáckého doma nemám).

Spustím hledání
[http://pc.poradna.net/file/view/14631-1-jpg]

Vyberu adaptér (mám nastaveny dva:
1. WIFI-LAN: s přístupem do místní ethernetové sítě
2. WiFi pro hosty: jiný rozsah adres, aby hosté nedosáhli na LAN a fungoval jim jen internet)
tedy WIFI-LAN
[14632-2-jpg]

Zadám heslo pro připojení k WIFI-LAN adaptéru a spustím hledání
[14633-3-jpg]
[14634-4-jpg]

Po chvíli vyskočí toto (při automatickém nastavení IP):
[14635-5-jpg]

Takže zadám ručně (netuším ale zda mohu použít IP televizoru z ethernetu, ovšem nic jiného mě nenapadá, v IP - DHCP Server - Leases nic jiného nenacházím)
[14636-6-jpg]

A výsledek je stejný
[14637-7-jpg]

Mám asi chybu někde v nastavení routeru, co? :-|

Zkoušel jsem přidat DHCP server pro interface wlan (viz úplně nahoře), address pool default-dhcp (co co mám pro ethernet), nepomohlo.

JaFi prioritně nastavoval wifi, já ethernet. Změna u mě je navíc v tom, že nenastavuji WAN a DNS ručně, ale můj provider používá PPPoE "vytáčení", stačí zadat login/heslo a vše se načte samo. Do QuickSet raději vůbec nelezu, nebo si to rozdrbu..

Vlastně pořád nemám ověřeno, zda je wifi adaptér (hlavní i virtuální) vůbec funkční.

TW + JaFi:

Chci mít propojenou ethernetovou LAN a domácí wifi v jednom adresním rozsahu 192.168.88.0/24.
Zároveň chci mít wifi pro hosty v rozsahu 192.168.5.0/24, aby se nedostali do LAN/"domácí" wifi.

Tak nevím, zda mám vytvářet ten další rozsah adres pro wlan, jak píše TW nebo ne.

Změnil jsem protokol na 801.11, beze změny, TV nenajdu.

Porty (PC mamina je vypnutý :-)):
[14644-ports-png]

----:!:----
Ještě mě napadá, fleg, když mi router (ethernet, internet) zprovozňoval via Team Viewer, musel kvůli PPPoE šachovat s maškarádou. Vůbec netuším, co to je a zda to není třeba poštelovat i v případě wifi… ::)

Hm, tak problém bude asi jinde. Teď tu mám návštěvu s iPhonem, zkoušel se připojit na oba adaptéry ("normální" i virtuální), do sítě se jakoby dostal (byla mu v té síti pro hosty routerem i přidělena IP adresa), ale na internet ne.

..somethings wrong a netuším co..
3-[

(snad nemám MT s HW závadou, to by mě kleplo...)

wlan port je pořád disabled..

LCore, podle mne se v tom zacinas ztracet. Zkouseis menit spoustu veci soucasne a ne vse vratis zpet nebo nastavis, jak si predstavujes.

Navrhoval bych ti to cele odrolovat (vratit na zacatek) a postupne provadet jednotlive kroky nastaveni.
Jakmile budes mit neco nastavene a vyzkousene, vytvor zalohu.
Tak se budes moct kdykoliv vratit k fungujicimu stavu, pokracovat a zkouset.

Zálohy si dělám a v případě pokusů/omylů neúspěchů se vracím zpět.
Funguje mi ethernet podle mých představ, umím si nastavit firewall, QoS.

Wifi část mi nefungovala nikdy, až dnes mě napadlo, že bych mohl vyzkoušet připojit TV (zatím na ethernetu), která wifi připojení umožňuje. Chtěl jsem využít dopředu přednastavené nastavení hlavního/virtuálního wifi adaptéru, což je to, co mi právě teď nefunguje..

Ja jen stručné poznatky:

WiFi melo nastaveny zvlastni DHCP server - zrusili jsme a nechali jsme to na standardni. Sice by to bylo mozne, ale muselo by se routovat mezi rozsahy
Byl vypnuty vychozi DHCP server - zapnuli jsme
Adresni rozsah pro vychozi DHCP (IP/addresses) byl navazany na wlan interface - navazali jsme ho na bridge. Jinak zakazani wlan shodilo celou sit

OK :)

Akorát mi není jasné, jak jsem se k tomu "zmotanci" dopracoval :-x
No, teď už vím, co a jak.

Problém s "disabled port", jak o tom psal TW, také samozřejmě zmizel.

Takto pak vypadá funkční nastavení:

[14649-14648-wifi-png-png]

Wifi část routeru lze libovolně zapínat/vypínat, TV se pak připojí samovolně sama (automatické viz nastavení nahoře už proběhlo v pořádku).

Škoda, že mi během testování/nastavování utekl zeť s iPhonem, mohl jsem prubnout připojit i jeho telefon. Ale nepředpokládám, že by to nešlo, když konflikt adres byl odstraněn.