Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhodné posekávání her ( z ničeho nic spadnou FPSka na 10 z 40-60

Dobrý den,už delší dobu od Vánoc,co jsem dostal CPU,PSU,GPU.Sám jsem to smontoval a normálně to naběhlo a hrál jsem pár dní bez náhodného sekání.U FarCRy 3 mi to běhalo fajt kolem 40 FPS na max bez AA (fraps) v rozlišení 1440x900.Když se mi to začalo sekat checknul jsme teplota CPU je kolem 45-50 a grafika se pohybuje od 48-54.Myslel jsme,že nemám dostatek Ram a pomalý HDD,koupil jsme si 8GB RAM a nový HDD 1TB Sata 3.0( má deska umí 2.0),spustil jsem to a furt stejné... :-( . Zkoušel jsem naistalovat nové AMD ovladače a stále nic,přeinstalovat chipset,stále nic.Když sáhnu na zdroj,tak je mírně horký,ale to je u zdrojů asi normálním,když přes něj prochází všechen proud do PC.

Moje sestava :

CPU: Q8400 spolu s chladičem Arctic cooling freezer 13 a pastou taky od Arcticu tuším MX-4

GPU: Sapphire AMD Radeon HD 7770 s chladičem Vapor-X

RAM: Kingston HyperBlu-x 2x4 GB DDR3 1333mhz 1,5V

MB: MSI G41m-P43 combo

PSU: Seasonic G series 550W

Zadni větrák: Arctic 9CM PRO TC

Case: Nějakej Mercury (promiňte neznám přesnej typ)

HDD : Seagate 7012.14 Sata 3.0 ( já 2.0) 1 TB

OS : Windows 7 Ultimate 64 bit

Byl bych rád,kdybych to vyřešil,protože hraji třeba 15 min.,a pak se to nachvilku cca 1-2 min. posekává,a pak se to zase nahodí.Je to docela nepříjemné zvlášť v MP,ale i v kampani FarCRy 3 .

Díky

(dávám to sem, protože zde je více lidí)

Tak jsem čenžnul ten procesor : E2200 jsem antaktoval aslespoň na těch 2,64 a jsou stále FPSka u Space Marine, minimum detaily s mym rozlišením stálé FPSka ( točí se od 21 do kolem 26 podle zatížení a výbuchů)

Mám ještě jeden dotaz: Po tom, co sjem tam dal ten E2200 mi při hraní chraptí zvuk, nevíte proč ?, zvukovku sjem aktualizoval a nepomohlo to.

Zkusil jsem dát zpět Q8400 do PC a zjistil jsem, že posekávání se stane v té době, když je vytížen na maximum (100%) a když to klesne pod 100%, tak běží normal.

E2200 jsem taktoval normálka, ale při stejném psotupu na Q8400 nic, musel jsme tlačítkově vymazat nastavení BIOSU do zákaldní ( při nabíhání kompu ctr+alt+del)

(a taky se podívej co ti vytěžuje CPU na pozadí při hraní, tedy mimo spuštěné hry)

To mu bylo razeno v dubnu na herní.
msconfig dodal

[http://hry.poradna.net/file/view/851-bez-nazvu-png  ]
Místo odpovědi co udělalo zakázání položek založil nový dotaz na PC poradně. :)

antivirus tam ziaden mat nemas, vobec ho nemas do Windows ani instalovat, mal si instalovat len Windows, ovladace a hru. Ovladac chipsetu najprv, SPRAVNY, a ovladac zvukovky a grafiky. Skus rozne verzie ovladaca grafiky.
P.S. ak je nahodou ta hra ilegal tak je to zavirene krekom.
P.S.2. skus odpojit LAN kabel alebo ak mas wifi tak odpojit sa od wifi.