Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk a oddíly

Prosímvás jak můžu rozdělit disk do dvou odílu bez formátování a přeinstalace pokud je to možné? Předem díky za odpověď

[mod]Korektura nadpisu, už se na to nedalo dívat. (anarchist)[/mod]

Rozdělit disk na dva oddíly můžeš tak, že spustíš nějaký diskový manažer, v něm zmenšíš stávající oddíl a na volném místě vytvoříš nový. Předtím samozřejmě provést zálohu všech dat, kdyby došlo např. k výpadku proudu během operace.

(na obecnou otázku obecná odpověď)

Mého kamaráda naposledy včera při slučování partition a to nemusel ani vypnout proud :-p, ono se to sice vše naštěstí pro něj přesunulo, ale už jaksi nešlo z toho HDD nabootovat...takový detail. Nakonec za přispění produktu od Acronis se mi podařilo vše rozchodit a někdo měl silvestra už včera :-D Asi jen další výkřik, ale zoufalého uživatele :-D

BTW. Na rozdělování prázdného disku je jinak PM dobrý, ale u dat bych si to rozmyslel.

Craft

když z toho nešlo bootovat, možná chybělo jen nastavit active partition

jinak to halekání nad pqmagicem je jen trapně opakovaná hloupost, používám oba diskové manažery (pqm i acronis partition expert), bez problémů.
předpokládám že pokud někomu zhavaroval disk, bylo to třeba díky chybám ve fat (ztracené odkazy, zkřížené clustery a podobně), a je tedy pravděpodobné že by zhavaroval jakýkoli partition manager - což by si měl autor oněch výkřiků uvědomit.

Ale jo, klidně tomu budu říkat štěstí. Nářky na PM pochopitelně registruju, takže jsem dalek toho tvrdit, že je to bezchybnej program! Rovněž věřím, že Disk Director od Acronisu je na tom o dost lépe. Jejich programy považuju za velmi zdařilé a mám v ně důvěru. Ale nemám rád, když někdo něco vykřikne, aniž by to zdůvodnil a alespoň navrhl alternativu.