Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk a oddíly

Prosímvás jak můžu rozdělit disk do dvou odílu bez formátování a přeinstalace pokud je to možné? Předem díky za odpověď

[mod]Korektura nadpisu, už se na to nedalo dívat. (anarchist)[/mod]

Rozdělit disk na dva oddíly můžeš tak, že spustíš nějaký diskový manažer, v něm zmenšíš stávající oddíl a na volném místě vytvoříš nový. Předtím samozřejmě provést zálohu všech dat, kdyby došlo např. k výpadku proudu během operace.

(na obecnou otázku obecná odpověď)

Mého kamaráda naposledy včera při slučování partition a to nemusel ani vypnout proud :-p, ono se to sice vše naštěstí pro něj přesunulo, ale už jaksi nešlo z toho HDD nabootovat...takový detail. Nakonec za přispění produktu od Acronis se mi podařilo vše rozchodit a někdo měl silvestra už včera :-D Asi jen další výkřik, ale zoufalého uživatele :-D

BTW. Na rozdělování prázdného disku je jinak PM dobrý, ale u dat bych si to rozmyslel.

Craft

když z toho nešlo bootovat, možná chybělo jen nastavit active partition

jinak to halekání nad pqmagicem je jen trapně opakovaná hloupost, používám oba diskové manažery (pqm i acronis partition expert), bez problémů.
předpokládám že pokud někomu zhavaroval disk, bylo to třeba díky chybám ve fat (ztracené odkazy, zkřížené clustery a podobně), a je tedy pravděpodobné že by zhavaroval jakýkoli partition manager - což by si měl autor oněch výkřiků uvědomit.