Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android - pocasie s pravdepodobnostou zrazok

Hladam dobre a presne pocasie, napiste prosim ak mate dobre a dlhodobe skusenosti na Slovensku, prip. v mensich a stredne velkych mestach v CR.

Tych aplikacii je strasne vela a ak by som chcel vyskusat spolahlivost alebo len funkcie a moznosti, trvalo by to velmi dlho.

Poziadavky:

- staci v Anglictine
- presnost
- widget
- hodinova predpoved
- prip. moznost nastavit 2-hodinovu predpoved
- denna predpoved
- rychlost vetra, ak je to mozne
- zobrazovanie pravdepodobnosti zrazok v percentach

Posledna poziadavka je pre mna dolezita (prip. aj predposledna), zvykol som si na to v programe PTB Sync, idealne by bolo ak by sa pravdepodobnost zrazok zobrazovala vo widget-e so stupnami. Tu je ukazka ako sa to zobrazuje v tom programe - tam to tiez nie je idealne, musim tam podrzat kurzor.

[Shot-Weather-en.gif]

Predpoved na noc vo widgete mi netreba, inak by bolo idealne ak by sa zobrazenie roznych informacii dalo nastavit, aby som tam mal napr. predpoved o 2-4-6 hodin a predpoved na dnes (vecer namiesto toho na zajtra), takze 4 polozky kde by pre kazdu okrem stupnov bola predpoved na vietor a pravdepodobnost zrazok. Okrem toho este aktualna situacia.

Priklad:

| Teraz   | o 2 hod.| o 4 hod.| Zajtra   |
------------------------------------------
| 23 °C   | 22 °C   | 20 °C   | 24 °C    |
| Slnecno | Slnecno | Slnecno | Zamracene|
| 10 km/h | 10 km/h | 8 km/h  | 12 km/h  |
|         | * 30%   | * 30%   | * 30%    |

* tu by mohol byt symbol kvapky

Dakujem.

Dik, vyzera to dobre, nie som si isty ci som to pochopil spravne, ten widget asi nastavit nepojde, ak nan kliknem, tak sa mi ukaze aktualne pocasie, potom posunutim sa dostanem k predpovedi na dalsie dni a nasledne aj k hodinovej - a je tam aj vietor a zrazky.

Ak by teda niekto poznal pocasie kde sa k tymto udajom dostanem skor, alebo by boli priamo sucastou widgetu, tak este napiste, prosim.

Ja pouzivam na PC PTB Sync a ten pouziva weather.com , presnost je velmi dobra, predtym som mal nieco ine a stalo sa ze pocasie bolo uplne nepresne, aj aktualne.

Ja hlavne potrebujem tu predpoved ako widget aby som nemusel tukat, prepinat a hladat predpovede na najblizsie hodiny a dni.

Je mozne nastavit taketo nieco - trebars aj osobitne ako niekolko widget-ov?

| Teraz   | o 2 hod.| o 4 hod.| Zajtra   |
------------------------------------------
| 23 °C   | 22 °C   | 20 °C   | 24 °C    |
| Slnecno | Slnecno | Slnecno | Zamracene|
| 10 km/h | 10 km/h | 8 km/h  | 12 km/h  |
|         | * 30%   | * 30%   | * 30%    |

No právě. weather.com používá americký model, kdežto u nás se spíše používá německý model. Ještě bych upozornil na yr.no - norské předpovědi, které vydávají i pro Česko a Slovensko, opět podle jiného modelu. Použití těchto různých modelů je na velice dlouhou diskusi, která by pro ostatní nebyla pro přílišnou odbornost zajímavá. Jen upozorním, že všechny tyto modely dávají v některých případech velice odlišné, někdy i protichůdné výsledky. Podle amerického modelu mělo být horké léto, podle německého studené a deštivé. Někdy to je zase naopak :-)
Chceš-li opravdu přesnou předpověď, pak použij data z meteoradaru a zkombinuj s Aladinem a vlastní výklad si udělej sám. Neboj se toho, chce to akorát trošku praxe a něco si o počasí přečíst. Budeš pak mít daleko větší radost, když tvá předpověď vyjde.

Dakujem, viem ze predpovede na dlhsie obdobia nemusia byt presne, ale predpoved na 1-2 dni a dokonca na niekolko hodin su uz dnes velmi presne a to mi aj staci, rad by som aby mal widget info aj o pravdepodobnosti zrazok a vetre, to nie je predsa take nemozne.

Viem ze mozno to nemusi existovat, uz som aj tvorcom jedneho pocasia napisal poziadavku - toto fungovalo pri Windows programoch, funkcie ktore som potreboval a programy ich nemali som vymyslel, napisal a uz ich (poniektore aj denne) pouzivam.

nebyla pro přílišnou odbornost zajímavá

vim o americkem a nemeckem modelu, ale to je asi tak vsechno, pokud jsi na danou oblast odbornik, uvital bych klidne i clanek na dane tema do sekce "Clanky" a myslim, ze administratori poradna.net by rozhodne take nebyli proti.

použij data z meteoradaru a zkombinuj s Aladinem a vlastní výklad si udělej sám

presne tak, Meteoradar a Aladin a predpoved si delam sam.

---

Dreamer: No prave je hodne velka otazka, jestli se da lokalne nejaka predpoved udelat aspon s vyhledem na par hodin. Nikdy ses nedival na Formuli 1? Tam ma kazdy tym sveho odbornika pres pocasi a stejne to kolikrat nezvladnou a obujou spatne. Neni problem udelat srazkovou predpoved, pokud jde fronta, mrknu na radar mrknu na smer a silu vetru a vim kdy zacne prset, ale lokalni srazky z odparene vlhkosti apod. to je loterie, parkrat uz jsem neprijemne zmoknul.

uvital bych klidne i clanek na dane tema

No nevím, jestli je to vhodný článek pro Poradnu PC... Něco o meteorologii vím, zajímám se již dlouhá léta o předpovědi, na iPadu a iPhone mám hojnost programů, můžu porovnávat. Na Firefoxu mám nainstalovaný celkem slušný ForecastFox - používá data z accuweather.com a obzvlášť teď se drží dost při zdi, na neděli předvídá max 36°C, naše modely uvádí až 40°C. Uvidíme, jak bude :-). V mém Linuxu mám widget YaWP, též celkem spolehlivý na 3 dny. V případě zájmu bych mohl něco sesmolit (podle toho, jak budu mít čas ;-)).

Tak ja som bezny clovek ktory potrebuje pribliznu pravdepodobnost zrazok a vietor ma zaujima tiez, hlavne aj ke silny.

Pocasie ktore to zobrazuje som uz nasiel, ale problem je prisposobitelnost, teraz sa k tomu co potrebujem musim preklikat, neviem si to nastavit na widget aby som nemusel nikde tukat.

Hladal som a vyskusal mozno 7-8 roznych pocasi a ziadne nezobrazuje pravdepodobnost zrazok a vietor ako predpoved na najblizsie hodiny, prip. dni vo widget-e.

Mozno by mi stacil vietor pre aktualne pocasie a zrazky len na najblizsie hodiny, ak taky widget mate alebo poznate, napiste prosim.

Mozno mi neuveris, ale uz dlho pouzivam predpoved na PC a vychadza pomerne velmi presne, aj dazd. Ked tam bude o 2 hodiny pravdepodobnost zrazok 32%, moze prsat a tak sa zariadim, ale ked tam bude na najblizsich 12 hodin 0% a aj na 24 hodin len asi 10%, tak najblizsich 6 hodin prsat nebude, tak na 99.99% - a to mi staci.

Co ti pomoze, ked to zahlasi ze mas 32% sancu zrazok?

No rozhodně lepší než když napíšou, že nebude či bude pršet. Jak říká při 32% srážek se podle toho zařídím - na kole mi to celkem vadí, když budu xx km od domova a začne nepříjemně chcát - zatímto ven jít klidně na procházku můžu, zde jsem ochoten tolerovat 33% šanci, že zmoknu. A při 80% jdu tak akorád nakoupit a vlezu si doma na veslařský trenažér. :-D