Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Android - pocasie s pravdepodobnostou zrazok

Hladam dobre a presne pocasie, napiste prosim ak mate dobre a dlhodobe skusenosti na Slovensku, prip. v mensich a stredne velkych mestach v CR.

Tych aplikacii je strasne vela a ak by som chcel vyskusat spolahlivost alebo len funkcie a moznosti, trvalo by to velmi dlho.

Poziadavky:

- staci v Anglictine
- presnost
- widget
- hodinova predpoved
- prip. moznost nastavit 2-hodinovu predpoved
- denna predpoved
- rychlost vetra, ak je to mozne
- zobrazovanie pravdepodobnosti zrazok v percentach

Posledna poziadavka je pre mna dolezita (prip. aj predposledna), zvykol som si na to v programe PTB Sync, idealne by bolo ak by sa pravdepodobnost zrazok zobrazovala vo widget-e so stupnami. Tu je ukazka ako sa to zobrazuje v tom programe - tam to tiez nie je idealne, musim tam podrzat kurzor.

[Shot-Weather-en.gif]

Predpoved na noc vo widgete mi netreba, inak by bolo idealne ak by sa zobrazenie roznych informacii dalo nastavit, aby som tam mal napr. predpoved o 2-4-6 hodin a predpoved na dnes (vecer namiesto toho na zajtra), takze 4 polozky kde by pre kazdu okrem stupnov bola predpoved na vietor a pravdepodobnost zrazok. Okrem toho este aktualna situacia.

Priklad:

| Teraz   | o 2 hod.| o 4 hod.| Zajtra   |
------------------------------------------
| 23 °C   | 22 °C   | 20 °C   | 24 °C    |
| Slnecno | Slnecno | Slnecno | Zamracene|
| 10 km/h | 10 km/h | 8 km/h  | 12 km/h  |
|         | * 30%   | * 30%   | * 30%    |

* tu by mohol byt symbol kvapky

Dakujem.

Ja pouzivam na PC PTB Sync a ten pouziva weather.com , presnost je velmi dobra, predtym som mal nieco ine a stalo sa ze pocasie bolo uplne nepresne, aj aktualne.

Ja hlavne potrebujem tu predpoved ako widget aby som nemusel tukat, prepinat a hladat predpovede na najblizsie hodiny a dni.

Je mozne nastavit taketo nieco - trebars aj osobitne ako niekolko widget-ov?

| Teraz   | o 2 hod.| o 4 hod.| Zajtra   |
------------------------------------------
| 23 °C   | 22 °C   | 20 °C   | 24 °C    |
| Slnecno | Slnecno | Slnecno | Zamracene|
| 10 km/h | 10 km/h | 8 km/h  | 12 km/h  |
|         | * 30%   | * 30%   | * 30%    |

No právě. weather.com používá americký model, kdežto u nás se spíše používá německý model. Ještě bych upozornil na yr.no - norské předpovědi, které vydávají i pro Česko a Slovensko, opět podle jiného modelu. Použití těchto různých modelů je na velice dlouhou diskusi, která by pro ostatní nebyla pro přílišnou odbornost zajímavá. Jen upozorním, že všechny tyto modely dávají v některých případech velice odlišné, někdy i protichůdné výsledky. Podle amerického modelu mělo být horké léto, podle německého studené a deštivé. Někdy to je zase naopak :-)
Chceš-li opravdu přesnou předpověď, pak použij data z meteoradaru a zkombinuj s Aladinem a vlastní výklad si udělej sám. Neboj se toho, chce to akorát trošku praxe a něco si o počasí přečíst. Budeš pak mít daleko větší radost, když tvá předpověď vyjde.

Dakujem, viem ze predpovede na dlhsie obdobia nemusia byt presne, ale predpoved na 1-2 dni a dokonca na niekolko hodin su uz dnes velmi presne a to mi aj staci, rad by som aby mal widget info aj o pravdepodobnosti zrazok a vetre, to nie je predsa take nemozne.

Viem ze mozno to nemusi existovat, uz som aj tvorcom jedneho pocasia napisal poziadavku - toto fungovalo pri Windows programoch, funkcie ktore som potreboval a programy ich nemali som vymyslel, napisal a uz ich (poniektore aj denne) pouzivam.

nebyla pro přílišnou odbornost zajímavá

vim o americkem a nemeckem modelu, ale to je asi tak vsechno, pokud jsi na danou oblast odbornik, uvital bych klidne i clanek na dane tema do sekce "Clanky" a myslim, ze administratori poradna.net by rozhodne take nebyli proti.

použij data z meteoradaru a zkombinuj s Aladinem a vlastní výklad si udělej sám

presne tak, Meteoradar a Aladin a predpoved si delam sam.

---

Dreamer: No prave je hodne velka otazka, jestli se da lokalne nejaka predpoved udelat aspon s vyhledem na par hodin. Nikdy ses nedival na Formuli 1? Tam ma kazdy tym sveho odbornika pres pocasi a stejne to kolikrat nezvladnou a obujou spatne. Neni problem udelat srazkovou predpoved, pokud jde fronta, mrknu na radar mrknu na smer a silu vetru a vim kdy zacne prset, ale lokalni srazky z odparene vlhkosti apod. to je loterie, parkrat uz jsem neprijemne zmoknul.

Ano, ale mne staci malo presna predpoved, ak je pravdepodobnost zrazok na najblizsich 24 hodin 0-20% a pre najblizsich 12 hodin 0%, tak je velmi vysoko pravdepodobne ze najblizsich 6 hodin bude prsat. Ked tam bude nejakych 40%, tak sa radsej poistim proti dazdu. Podobne je to s vetrom.

uvital bych klidne i clanek na dane tema

No nevím, jestli je to vhodný článek pro Poradnu PC... Něco o meteorologii vím, zajímám se již dlouhá léta o předpovědi, na iPadu a iPhone mám hojnost programů, můžu porovnávat. Na Firefoxu mám nainstalovaný celkem slušný ForecastFox - používá data z accuweather.com a obzvlášť teď se drží dost při zdi, na neděli předvídá max 36°C, naše modely uvádí až 40°C. Uvidíme, jak bude :-). V mém Linuxu mám widget YaWP, též celkem spolehlivý na 3 dny. V případě zájmu bych mohl něco sesmolit (podle toho, jak budu mít čas ;-)).

na vývoj počasí používám Meteor nebo cokoli co má radar na déšť. Ukáže ti to kde prší a postup fronty v minutách. Už dokážu předpovědět kdy to přijde a v jaké síle. Větry neřeším.

Tak ja som bezny clovek ktory potrebuje pribliznu pravdepodobnost zrazok a vietor ma zaujima tiez, hlavne aj ke silny.

Pocasie ktore to zobrazuje som uz nasiel, ale problem je prisposobitelnost, teraz sa k tomu co potrebujem musim preklikat, neviem si to nastavit na widget aby som nemusel nikde tukat.

Hladal som a vyskusal mozno 7-8 roznych pocasi a ziadne nezobrazuje pravdepodobnost zrazok a vietor ako predpoved na najblizsie hodiny, prip. dni vo widget-e.

Mozno by mi stacil vietor pre aktualne pocasie a zrazky len na najblizsie hodiny, ak taky widget mate alebo poznate, napiste prosim.

Mozno mi neuveris, ale uz dlho pouzivam predpoved na PC a vychadza pomerne velmi presne, aj dazd. Ked tam bude o 2 hodiny pravdepodobnost zrazok 32%, moze prsat a tak sa zariadim, ale ked tam bude na najblizsich 12 hodin 0% a aj na 24 hodin len asi 10%, tak najblizsich 6 hodin prsat nebude, tak na 99.99% - a to mi staci.

Co ti pomoze, ked to zahlasi ze mas 32% sancu zrazok?

No rozhodně lepší než když napíšou, že nebude či bude pršet. Jak říká při 32% srážek se podle toho zařídím - na kole mi to celkem vadí, když budu xx km od domova a začne nepříjemně chcát - zatímto ven jít klidně na procházku můžu, zde jsem ochoten tolerovat 33% šanci, že zmoknu. A při 80% jdu tak akorád nakoupit a vlezu si doma na veslařský trenažér. :-D