Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nenaběhne systém, skončí to vypsáním PCI zařízení...

Omlouvám se za založení nového threadu, ale začal jsem řešit jiný problém, tak jsem to chtěl oddělit. Zde je výpis akcí, ke kterým mě "dokopal" MM.. Docela nutně bych to potřeboval zprovoznit, takže uvítám každou radu.

Vůbec mi nenaběhne systém, proběhne úvodní info, kontrola paměti, nějaký ty soupisy mechanik apod., proběhne PCI Device Listing, pak to zkontroloje boot disky v mechanikách a konec, zatuhne to ještě dřív, než si vůbec sáhne na HDD na spuštění systému

Jestli to nějak pomůže, tak před kontrolou, jestli jsou v mechanikách boot disky, se objeví tabulka, kde jsou vypsaný IRQ apod. a jak se to kousne, tak tam zmiznou nějaký znaky, např místo device je tam jenom evice apod.

Datový i napájecí kabely k HDD v pořádku, s jiným diskem, kde jsou WinXP naběhne PC v pořádku.

Na původním HDD to vypadá, že veškeré oddíly a data jsou v pořádku.

Původní HDD najde BIOS bez problémů, nastavení defaultů nepomohlo.

Nic bootovacího v PC není, pro jistotu jsem vše kromě HDD v BIOSu zakázal, potom se nabíhání PC zastaví na hlášce Verifying DMI Pool Data...

Zkusil jsem nabootovat z instalačního CD WinXP a tvářilo se to v pohodě.

Zkusil jsem nabootovat i z CD Acronis TrueImage, to se povede, ale poprvé jsem viděl následující zprávu:

IOAPICI[0]: Invalid reference to IRQ 0/n<6>ACPI: Interpreter enabled
IOAPICI[0]: Invalid reference to IRQ 0/n<7>00:00:07[A]-> 2 - 11 -> IRQ 0
IOAPICI[0]: Invalid reference to IRQ 0/n<7>00:00:07[B]-> 2 - 9 -> IRQ 0
IOAPICI[0]: Invalid reference to IRQ 0/n<7>00:00:07[C]-> 2 - 5 -> IRQ 0
IOAPICI[0]: Invalid reference to IRQ 0/n<7>00:00:07[D]-> 2 - 10 -> IRQ 0

Mám zkusit ještě něco jinýho nebo se rovnou vrhnout na obnovu pomocí TrueImage?

Vyjmutí baterky nepomohlo, příkazy "fixboot" a "fixmbr" v opravné konzoli taky ne. Všechno jsem vypojil, nepomohlo. Znovu zapojil, nepomohlo.

Nikdo s PC nic nedělal. Dělám na něm jen já. Ve středu večer jsem ho normálně vypnul, ve čtvrtek večer už nenaběhnul.

Na úspěšné nabootování jsem použil starý HDD, kde mi ještě zbyl systém, ale plný bordelu. Jen jsem ho vyměnil za ten současný disk, takže kabely a zbytek PC je pořád stejný. Takže tam problém nebude.

MM se mě ptal, jestli jsem nepřekročil 128 GB? To asi jo, proč? Byl jsem zde poučen, že pro systémy W2000 a WinXP můžu použít jakkoli velký disk. Pro W98 a starší je limit 136 GB.

A ještě jeden dotaz, bude stačit obnova tím Acronis TrueImage? Zabere to, nebo je lepší to reinstalovat naostro?

Tak jsem už PC zprovoznil. Obnovil jsem zálohu TrueImage a při obnovení, jsem nastavil jeden oddíl na 60 GB, druhý na 90 GB. Všechno funguje snad v pohodě, bigLBA jsem skontroloval tou utilitkou a je v pořádku.

Ale pořád mi není jasný:

1) když ten HDD nechám takhle rozdělenej, bude fungovat normálně?
2) na své desce můžu mít pod WinXP HDD s jakoukoli kapacitou, ale musí být rozdělen tak, aby jednotlivé oddíly byly tak do těch 120 GB?

Každopádně děkuju všem za rady a touchwoodovi a MM.. obzvlášť i za trpělivost :beer::beer:

jde jen a pouze o systémový oddíl. Ten by neměl překročit hranice. Jakmile už je nabootován OS s podporou LBA48, neměly by být žádné problémy. Ty mohou nastávat v okamžicích, kdy tato podpora ještě není aktivní, např. při raných stadiích startování systému - proto je důležité (a sichr), aby OS byl na oddíle neporušujícím limity dané nepodporou LBA48