Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Pravidla pre pridavanie prvej reakcie

Velakrat sa mi uz stalo, ze som zadal otazku a nejaky "chytry" uzivatel mi tam napisal "chytru" poznamku ktora nemala s temou nic spolocne. Mozno by som zostavil aj top 10 podobnych prispevkov.

Problem je v tom, ze ak niekto odpovie, tema prestava byt zvyraznena a dostane tak menej hodnotnych reakcii, casto zostane uplne bez povsimnutia a to mam z vlastnych skusenosti!

Preto tu mam zaujimavy navrh:

Zmenit pravidla fora tak, aby boli hlupe, nezmyselne prispevky mimo temu, hlavne ak su prvym prispevkom temy, zakazane, postihovane, nahlasitelne a aj odstranene, aby bola tema opat zvyraznena bez reakcii.

Tu je text z hlavnej stranky poradne:

"Ak ste sa stretli s nejakým problémom, nezúfajte! Medzi návštevníkmi tejto poradne je veľa ľudí, ktorí sa vyznajú v najrôznejších oblastiach zo sveta techniky a radi Vám s riešením Vášho problému pomôžu. Ak medzi takých ľudí patríte aj Vy, uvítame, keď pomôžete ostatným návštevníkom."

Rozhodne si nemyslim ze niektori uzivatelia sa tohto drzia, su od toho dalej ako planety nasej slnecnej sustavy, niektori sa nachadzaju mimo nej a niektori uviazli v ciernej diere.

Spustam aj anketu ako odpoved na nevhodny sarkazmus jedneho uzivatela, ktory mi poskytol namiesto hodnotnej odpovede na moju otazku, ktora bola plne v sulade s pravidlami fora. Pokusim sa do nej nevkladat dalsi sarkazmus, aj keby to bolo lahke.

Takze mame mozno novy rekord v pozretiach a reakciach za den, ale vlakno silne zacina pripominat vlakno cocochanela, takze nezopakujem tu istu chybu, co vtedy a zamknem to skor nez sa tu pourazaju vsetci az na smrt. (fleg)

loading...

Ja ti to poviem tak. Ci je nieco vyrazne alebo nie je vacsine hardcore radcov uprdele.
Pozera sa hlavne to co je navrchu.

Niekedy je ta jedna odpoved trefna, a proste naznacuje napr. ze sa pytas uz taku vec ktora je uplne sialena alebo proste typu mam si kupit auto s modrou kluckou alebo fialovou. No nam je to fakt u ... :)

Ked nie si spokojny s odpovedami tak to napr. po x hodinach alebo pol dni alebo dni bumpni navrch poradne reakciou typu "uz nikto nevie?" apod.

P.S. a ja som tu otazku tiez videl a neodpovedal by som na nu aj keby bola zvyraznena fontom bold 50pixelov. Nakoniec som tam aj tak odpovedal a to len preto lebo to furt nechapes.

To zvyraznenie je dolezite, ludia konaju podvedome, funguje to aj ked si to mnohi nepriznaju. Teraz tam reagovali uzivatelia ktori mi zatial prilis nepomohli, ak by bola zvyraznena, mozno by tam napisali dvaja dalsi ktori by mi pomohli skor, ktori sem chodia raz za den a prebehnu si temy len zbezne...

K tomu chapaniu, ja chapem velmi dobre, ini nechapu mna.

K tym kluckam, je to ako ked chce niekto poradit auto s kluckou a niekto odpise, kup si radsej dom s kluckou, lebo je vacsi, auto ti netreba, benzin je drahy.

Uz samotny dotaz na to ze jake auto si mam kupit je odsudeny na diskusiu o tom ze pozadujes nezmysly a stejne s tym budes prevazat len zemiaky takze ti netreba porsche :D Aj keby si napisal poradte mi porsche tak ti to porsche neporadim, ptz s nim zemiaky neprevezes.

P.S. Problem je ten typ dotazu (poradte mi notebook, poradte mi auto, poradte mi programovaci jazyk, to je proste dotaz na to aby z toho jedneho drblo. Si skus a uvidis ze ktore chces).

Mozno ine temy take su, ja tiez nemam rad ked clovek sam nevie co chce, ale ja vzdy napisem jasne poziadavky.

- Chcem android FM 2 panely, free, LAN. Rozmyslam medzi A B C D.

Odpoved, ja pouzivam D, splna poziadavky, navyse je rychly, odporucam.

- Dakujem, vyskusam.

Sakra to je taky problem aby to takto fungovalo?? :?:

Ja neviem tak ked mas 4 na vyber tak si ich skus vsetky 4, ja nechapem ten dotaz ani ze preco si ich neskusis. Ano mozes sa pytat, ale od takej otazky cakaj skor diskusiu taku jak vidis. Mne TC vyhovuje, tebe to nevyhovuje, a ze by som ja za teba kontroloval teraz pol hodinu ze ci TC splnuje tvoje poziadavky to snad nie.

Ved ja pouzivam ES mozno 2 dni, presiel som si moznosti mozno za hodinu a viem co dokaze, tie zakladne poziadavky ovladam, tak ked ty pouzivas TC aspon par tyzdnov tak nevies ci je free, ma anglictinu, 1 ci 2 panely, LAN a miniatury? Ved preto som tie poziadavky rozdelil. Ak by si sa drzal temy, stravil by si pri mojich prispevkoch zlomok casu, bolo by to ovela uzitocnejsie a pomohol by si aj inym uzivatelom teraz aj v buducnosti, ked budu pouzivat vyhladavanie.

Ved presne o tom to je, preto sa pytam, aby uzivatelia ktori aplikaciu POZNAJU, napisali ci splna moje poziadavky a co je na nej dobre a co prip. nie, preco ju odporucaju a ze ma napr. aj nejaku dalsiu super funkciu a je najrychlejsia lebo pouzivali predtym aj inu ABC a ta bola pomalsia a nemala to a to.

Velakrat sa mi uz stalo, ze som zadal otazku a nejaky "chytry" uzivatel mi tam napisal "chytru" poznamku ktora nemala s temou nic spolocne.

Opravdu velakrát? Když se podívám na 5 vašich posledních témat, pak to, co popisujete, vidím jen v 1 - tom dnešním.

Hlasovat nebudu, ale osobne koukam na to kolik je reakci a prednostne otviram takove, ktere nemaji zadnou nebo max. do 5 reakci a pokud vim, zkusim odpovedet. Pokud vidim, ze je reakci 15 a vic, tak me musi presvedcit skvele polozeny dotaz, abych pokud si myslim, ze vim nebo naopak nevim a zajimalo by me to, rozkliknul. Teda jinymi slovy jedna reakce i prvni mimo tema nevadi a tazatel si myslim, ze o pripadne dalsi odpovedi neprijde.

Prva cast je OK, TY sa tak spravas, ini sem pridu raz za den a prejdu si pru stranku alebo dve a ako som pisal, mnoho ludi sa bez toho aby o tom vedeli rozhoduju PODVEDOME a zvyraznena reakcia je dolezita vec.

Okrem toho, tych reakcii v mojej teme je uz skoro 50, z toho ako tak k teme su mozno dve alebo tri!

A myslis akoze existuje nejaky supertajny filemanager ktory pozna len Jozo z vysnej Niznej, a ten ked pride tak uvidi BOLD temu a hned na nu klikne a napise ti ze ANOOO filemanager truntururururur nikto ho este nevidel ale je to presne to co chces!
Ne. filemanagerov je napr. 5 alebo ked 10 tak prehanam, a z nich si mozes vybrat., Nefunguje to tak ze ty si zadas poziadavky a program sa vyskytne presne podla toho co ty chces. Takym sposobom to funguje len vtedy ked si to naprogramujes sam (co som ti mimochodm spravne poradil :D), alebo si to das naprogramovat (odhadujem tak aspon 1000ManHour takze od 100tisic euro vyssie by sa to dalo, realne to bude ale nasobne viac). Kedze ale ty to chces zdarma, tak to funguje tak ze si skusis tych 5 co existuje na svete zdarma a vyberes si jeden. Alebo aj dva

Čiže ak tomu dobre rozumiem,postihovane/čim ?/ budu nevhodne reakcie prve,druhe,tretie už postihovane nebudu,lebo niesu prve,alebo nebudu postihovane,lebo nebudu vobec a po postihovani prvych budu reakcie žiadne,ale ktore budu potom prve-prvych musi byt viac,aby boli prve v množnom čisle,ale kto urči,ktora z viacerych je prva ?

Prve reakcie by mali byt viac postihovane

Správně. Na plebs muší halt bejt přísnost.

Já bych dával BAN. Jako prvý by měl smět odpovídat jen certifikovaný rádce. Tím by byla zajištěna kvalita odpovědi a žádné urážky a přiblblé otázky. Každý má možnost se ozvat později, ovšem jen k věci.

To bol pokus o sarkazmus, uz ho mam nadnes dost.

To ze prve prispevky by mali byt viac postihovane a sledovane som myslel v dobrom a je to MOJ nazor a ta anketa je tu prave preto aby ostatni vyjadrili svoj nazor a priklonili sa k mojmu alebo k inemu.

Ak s tym - ze si uzivatel spusti anketu na funkcnost fora a snazi sa o jeho skvalitnenie admin nesuhlasi, mal by asi sekciu Pripomienky zrusit.

Doteraz mi tato poradna pripadala velmi kvalitna, obcas tu boli zvlastne prispevky, ale toto co sa dialo dnes (resp. vcera) nema obdobu a dost mi to zmenilo moj nazor.

K tym co hlasovali za prvu alebo druhu moznost - suhlasite teda s tym aby si ludia pisali nezmysly, OT, aby tu bol cirkus? Tak to potom asi tato poradna zle skonci. Mozete namiesto odpovede k teme napisat nejaky trapny vtip - tie sarkasticke prispevky od toho uz daleko nemaju.

To bol pokus o sarkazmus, uz ho mam nadnes dost.

Nejdřív si ujasni, co vůbec považuješ za kvalitní odpověď. Já to myslel naprosto vážně, žádný sarkasmus (podívej se do slovníku co "sarkasmus" vůbec znamená). Od toho jsou tu přeci certifikovaní rádci, že si svými odpověďmi vydobyli nějakou záruku kvality. Myslím, že tím by se jejich reputace naopak zvýšila. Jsou zárukou kvalitní odpovědi a tak by jako jediní měli právo otevřít vlákno. Tím by se zákonitě kvalita poradny prudce zvýšila.

Nepotrebujem studovat co je sarkazmus, viem to. Ak to teda nebol sarkazmus, je to absolutny nezmysel. Pozri si kolko prvych odpovedi napisali neregistrovali a neradcovia.

Ja som skutocne za nejaku regulaciu prvych prispevkov, ale neumoznit beznym uzivatelom radit je vazne nezmysel, preto som si myslel ze to bol sarkazmus, lebo je to az tak absurdne!

Certifikovani radci? Myslis ty hulvaty, kteri donutili cocochanel k reakcim, ktery tady mel a pak snad odesel uplne? Toto tema je velice podobne tomu, na co si stezoval cocochanel. Pritom vse ma spolecny jmenovatel, napred nenapadne urazky, zesmesnovani (treba i sarkasmus, o kterym pise dreamer) a vysledek diskuze je, ze jsi za blba, stejne jako dreamer ted a k tematu se z 30 opdovedi vyjadri tak 10%. Opet stejne jako ted.

Bohužel po Internetu se nepohybují jen vysokoškolsky vzdělaní profesoři a zóna zdarma je živnou půdou pro blázny, exoty a živly. Já chápu majitele a "udržovatele" poradny, kteří se snaží ji udržet zdarma, i když to nejspíš v tento okamžik sami dotují (nejen penězi, ale i spoustou svého volného času). Pokud někdo chce profi, slušnou odpověď a záruku empatie, má možnost i zde - je tu IT poradna. Ovšem není zdarma. Najdi nějakou free IT poradnu na webu, kde by to fungovalo bez sarkasmů, narážek atp... nenajdeš. Ajťák je živočišný druh snažící se ostatním ukázat nejprve své schopnosti, zároveň ale snažící se pomoct, jak to jde. To je po celém světě stejné.
Věřím, že nová verze poradny přinese možnost označovat kvalitní příspěvky, potažmo autory, že bude možno skrývat nehodnotné rady atp... takové stack overflow forum.

Ano, to som tu navrhoval uz davno, oznacovanie prispevkov, hodnotenie, nepreslo to.

K tomu ci to inde je ine, tak chodim na ine fora a tam pri naznaku urazky uzivatela upozornia, na jednom dostal ban snad jedini uzivatel a to az po viacerych upozorneniach, na inom ziadny ban. Forum je take ako si ho majitelia udrzuju, dolezite je aku mieru nevhodnosti povolia, tu to je uz chore, ked vahaju ci je prispevok ktory je arogantny, mimo temy vhodny - inde by som mal za taky okamzity ban.

Myslis ty hulvaty, kteri donutili cocochanel k reakcim, ktery tady mel a pak snad odesel uplne?

No to by bylo na jiné téma, to zde nechci už šířit. Znám více lidí, co "byli nuceni odejít" a byli to zakládající členové a velice šikovní odborníci. Bohužel, současné vedení.... Ech co.... :x:

suhlasite teda s tym aby si ludia pisali nezmysly, OT, aby tu bol cirkus?

Ja suhlasim, aby poradna fungovala v rovnakom free duchu ako doteraz, bez zbytocnych, obmedzujucich pravidiel.

Zbytku nerozumiem, tvoja otazka tu je, nikto ju nezamkol... Ludia si ju precitali a nasledne sa vyjadrili. Nevidim tu ziadneho radcu, ktory by s tebou suhlasil. Takze je na case priznat si, ze to az taky dobry napad nebol.

Je mi jedno ake prve prispevky uzivatelia pisu. Důležité je, pokud jako tazatel dostanu radu. Jestli bude v prvním příspěvku, nebo až v x-tém, to je přece jedno. Naopak když se vyjádří více lidí a třeba i k OT záležitostem, není to podle mě chyba. Vyloženě úlety se tu mažou, jak jsem si všiml. Na tom netřeba nic měnit. Kontrolovat a postihovat autory prvních příspěvků, tedy udělat poradnu takto více konzervativní a uzavřenou, by byla podle mě chyba.

Toto je podla teba spravna prva reakcia, ak mam navyse mobil, aj som to napisal a ani si to ten uzivatel neprecital?

Probuh, k cemu to potrebujes zrovna na tabletu..? To neni PC...

Ja som LEN za mazanie prvych prispevkov uplne mimo temu, postih alebo ban len ak by niekto sustavne pisal OT prispevky do prvych prispevkov aj po upozorneniach a varovaniach.

IMHO: ano, to je naprosto korektní a správná reakce. I nulové řešení je řešením, navíc poukazuje na to, že se snažíš sehnat hodinky s vodotryskem (pokud ti to ještě nedocvaklo). Dnešní úchylná doba totiž přeje naprosto zvrhlým věcem, včetně různých minoritních multikulti požadavků jdoucích proti zájmům většiny ("Chci od státu mešitu v Paříži, abych v ní mohl vymývat mozky teroristům, co budou pak na ten stát útočit a rozkládat jej.") Podotýkám, že jsem jinak zcela tolerantní a demokraticky založený, ale demokracie je něco zcela jiného, než si představuješ ty - bez urážky, ale tvé pojetí demokracie je spíše blíž totalitnímu nacismu nebo absolutní monarchii.

Admin prizna ze prispevok je arogantny (potom je uz nerozhodny) a ty napises ze je v poriadku, ze nulove riesenie je riesenim?! Tak to zacnem odpovedat aj ja takto, urcite by niektori zmenili nazor.

Co to tu meles o teroristoch?! Ake hodinky s vodotryskom? Ak by v tej diskusii nebolo 95% OT prispevkov, tak by si si mozno vsimol ze tam je odporucenie na program ktory splna skoro vsetky moje poziadavky.

V com je prinosna odpoved, ktora je arogantna, ktora pise o hruskach ked ja sa pytam na jablka, ktora vlastne odpovedou ani nie je - je otazkou a ktorej majitel si vobec neprecita otazku?

Tak si to v hlave zmen na "k cemu to potrebujes zrovna na mobilu"? Uz je to lepsie? Ano je to spravna otazka ktora zaujima kazdeho aby mohol poradit normalny sposob jak sa robi to co chces robit, namiesto pouzivania nespravnych nastrojov.
Ked sa niekto opyta jakym kladivom mam strkat CPU do dosky a vymenuje tam 30veci ktore to kladivo musi splnat tak ti napisem ze CPU strkaj rukou a ty budes urazeny ze ty si chcel kladivo.

Nie je to lepsie, stale sa tym rusi zvyraznenie a je to stale uplne OT prispevok, ja som napisal otazku spravne, bolo tam vsetko.

Otazka v prvej reakcii ma zmysel len vtedy, ak je otazka zle polozena a nie je mozne odpovedat. Otazky typu "naco potrebujes ABC" su nezmyslom, toto nie je spovednica ze by som mal pisat k comu to potrebujem, ak to je navyse spravca suborov - tak asi na spravu suborov, odpoved je uz v nazve temy.

sprava suborov neni ciel prace, kazda cinnost musi mat nejaky ciel, vysledny stav/produkt (pozdravujem nasho firemneho teoretickeho dementa co zaviedol u nas instep). To je jak keby si pisal potrebujem kladivo take a take, a niekto sa ta opyta a naco to chces, ty sa urazis a napises mu predsa kladivo je na buchanie, na co to asi chcem. A nikto netusi ze to chces na zabitie CPU do dosky alebo jaky CIEL tej prace :)

Mas moc velke naroky, na filemenager, na poradnu ludi ktori si dobrovolne zdarma pridu vymenit znalosti a rozsirit si obzory, skus trochu zlavit. Ked sa ti nepaci reakcia mas moznost na nu reagovat. a tym aj posuvat vlakno navrch poradne. Totalne kraviny sa mazu vzdy, ta prva reakcia ale nebola kravina.

Kedy som tu ja spominal pracu? Ciel nemam, lebo budem spravovat subory opakovane.

V podmienkach je pekne uvedene ake cinnosti by som chcel vykonavat, dokonca aj ake typy suborov presne, neviem ako podrobnejsie by sa to dalo popisat.

Velke naroky nemam, dokazom toho je ze skoro vsetky podmienky, aj tie nepovinne splna minimalne jeden program, stacilo by ak by tam bol ten prispevok a ten s TC, uz by som mal 2 na vyber, ale okrem prvej mimo "odpovede" som dostal same urazky a sarkazmy ktore mi nepomohli.

Kazda ludska cinnost je "praca" a ma mat nejaky ciel. Nebudem presuvat subor sem a tem len preto ze ma bavi presuvat subor sem a tam pol dna, ale chcem tym nieco dosiahnut napr. mal si odpovedat mam milion fotiek pol miliona z nich je v zlozke "NeviemCoToJe" a chcem si kazdu dat do spravnej zlozky, apod. a niekto by ti mozno poradil skvely program na triedenie fotiek, o ktorom teraz vobec nevies lebo si neodpovedal na otazku.
Vsetky tvoje podmienky nesplna asi ziaden, resp. malokto vie o tych vsetkych ficurach v tych SW. Preto je lepsie ak si tie SW skusis sam (ked je tych managerov dokopy 5 tak si skus 5).

Neobhajujem ziadne urazky, ani sarkazmus, ja tiez niekedy nechapem preco sa vsetci navazaju do dotazovatela, ale ta prva reakcia na tvoj dotaz nebola ani urazka ani sarkazmus ale uplne normalna otazka kazdeho kto pride kamsi a povie ze chcem hodinky s vodotryskom atak vsetcia ziraju s otvorenymi ustami a opytaju sa ze naco ti to je.

Zatial milion fotiek nemam, ale budem mat vela suborov a budem ich musiet nejak spravovat.

Vsetky moje zakladne poziadavky splna viacero a vacsinu ostatnych asi tiez viacero. Viem ze kazdy nepozna vsetky moznosti programu ktory pouziva, ale aspon cast ano, nechcem aby niekto pisal to co nevie, ale ak by kazdy napisal to co vie, ulahcilo by mi to rozhodovanie.

Manazerov je viac ako 5 a maju vela funkcii, takze som si chcel zuzit vyber, budem hladat vela dalsich aplikacii na rozne veci a ked si chcem vyskusat v kazdej kategorii vsetky aplikacie a v kazdej vsetky moznosti a nastavenia, tak mi to potrva cele leto.

Proč řešit, jestli je to správná reakce? Je to prostě první reakce, ať je jaká chce. Časem přibývají další. Pokud odpovědi nestačí, tak se ptáš znovu, případně upřesňuješ dotaz a některá z odpovědí bude nakonec ta přínosná. Narážky můžeš ignorovat, nebo na ně adekvátním způsobem zareagovat. Co víc tady řešit?

Sledovanie kvality prvých reakcií k otázke nie je celkom v našich silách a to aj napriek tomu, že tu máme dosť aktívnych moderátorov. Tiež je niekedy ťažké určiť hranicu, kedy je príspevok už mimo témy. Napríklad v tvojom prípade bola v prvej reakcii otázka (hoci podľa mňa napísaná arogantne), že načo niečo také vôbec potrebuješ. Aj keby sme mali nejaké prísnejšie pravidlá pre prvé reakcie, tak neviem povedať, či by bola práve táto reakcia označená ako nevhodná (možno áno), pretože často sú otázky takéhoto typu namieste. Niekedy sú dokonca aj samotné otázky položené tak, že trestanie podobných reakcií by bolo porušením rovnováhy vesmíru (nie je tvoj prípad).

Suhlasim ze je tazke urcit hranicu, ale prave v tych pripadoch by sa mohol brat ohlad na to ze je to prvy prispevok.

Ja som napisal jasne formulovanu otazku a odpoved bola uplne mimo temu, bola to vlastne otazka, dokonca arogantna, co si aj priznal.

K tej rovnovahe vesmiru, ak je otazka zle polozena a je tam aj reakcia, tak sa otazka zmaze alebo zamkne a rovnovaha vesmiru zostane zachovana. Myslim ze ponechavat zle odpovede jednych uzivatelov kvoli zlym otazkam inych je nespravodlive a toto skor moze narusit rovnovahu vesmiru.

Napomoct by mohlo nahlasovanie prispevkov, s urcitymi pravidlami, nahlasovali by len registrovani, od urciteho poctu prispevkov.

Ako som písal: Aj keby sa bral ohľad na to, že je to prvá reakcia, tak pochybujem, že by bola zmazaná, keďže nie je úplne mimo témy. Vyžadovať v prvej reakcii presnú/prínosnú odpoveď nie je reálne, keďže to často ani nie je možné.

Možno si napísal jasne formulovanú otázku, ale prvá odpoveď nebola úplne mimo misu. Napísal som, že prvá odpoveď je podľa mňa arogantná - možno by som ju za takú nepovažoval, keby sa autor neskôr nepriznal, že otázku vlastne ani nečítal.

Zle položené otázky sa práveže nemažú a v odpovediach sa postupne vyjasňuje, čo to autor vlastne chce. Mažú sa otázky (a aj odpovede), ktoré porušujú pravidlá.

Ta prva odpoved bola mimo temy, ja mam mobil, on pisal o tablete, napisal len ze na co to chcem, ze mi to netreba.

Ak by sa niekto pytal aky je naj suborovy manazer na Windows a niekto by odpisal, naco potrebujes na Mac suborovy manazer, tiez by to bola odpoved k teme ktora je v poriadku? Pritom je to uplne to iste!

Nějak si nedovedu představit, jak bys tohle chtěl zodpovědně řešit. To aby tu byl zaměstnanec, který bude všechno procházet a rozhodovat se.

Dám dotaz, svůj problém ale dostatečně nepopíšu, aby bylo možno odpovědět. Zlatý rádce (první příspěvek) raeguje ve smyslu, ať si laskavě doplním potřebné údaje, případně si povzdechne, že takovéto nedokonalé thready zakládám každou chvíli. Co s takovým zlatým? Zabanovat?

V další verzi poradny bude možno označovat jednotlivé posty tagem offtopic. Ty pak budou zobrazeny jinak.

Nehlasoval jsem. Ani jsem celé vlákno nečetl.

Je rozdiel ked niekto napise zle otazku a ked niekto otazku napise dobre.

Ban v ankete ani nie je, je tam upozornenie a vhodne potrestanie po upozorneni.

V další verzi poradny bude možno označovat jednotlivé posty tagem offtopic. Ty pak budou zobrazeny jinak.

To by mohla byt cesta, ak bude off topic prva reakcia, tema by mohla zostat zvyraznena aj ked ma 1 reakciu, to by vyriesilo podobne problemy.

Prispevky ktore budu mat viac hlasov OT, by sa mohli skryt uplne, boli by vyvolatelne kliknutim a prip. by mohli byt posudene adminmi a modmi ako nevhodne a odstranene.

Ked som nieco podobne navrhoval, bolo to zavrhnute, mal som viacero napadov ako to vylepsit aby to fungovalo co najlepsie.

Že se tazateli odpověď nelíbí, neznamená automaticky, že je zcela mimo. Pak označovaní "mimo téma" nemůže být v rukou tazatele, pokud má mít tedy smysl. Viz třeba toto vlákno.
S funkčním "hodnocením", pokud je anonymní a typu: "-/+", jsem se ještě nesetkal.
Pokud frikulín, pochopitelně s jiným nickem, založí desáté vlákno o tom samém a někdo si toho všimne a, nedej Bože(TM), na to v prvém příspěvku upozorní, pak je to mimo? V rámci "dotazu" zajisté přímo nežádoucí z hlediska "tazatele".

Výbory Obecného blaha, Lidové soudy, atd. nikdy nepřinesly nic dobrého, ať si po nich volá jeden "ublížený" jedinec...

Hlasovalo by viac ludi a az pri urcitom pocte by sa prispevok skryval - tak nejak som to navrhoval davno.

Porovnavat moju temu a ten nezmysel, tak neviem, samozrejme ze ak ide o opakovanu otazku, je to porusenie pravidiel, tam staci prispevok nahlasit, alebo tiez oznacit a po par oznaceniach sa skryje, neviem, mal som to lepsie premyslene, ale vsetky moje napady boli zavrhnute.

Výbory Obecného blaha, Lidové soudy, atd. nikdy nepřinesly nic dobrého

:beer:

vláknozakladatel se cítí být poškozen tím, že po první odpovědi není jeho příspěvek tučně (=výrazně).
no není, snad by měli první odpovídače střílet (nějaký ten pendrekový výbor).

z ankety:

Prve prispevky mimo temu by mali byt odstranovane a uzivatelia po upozorneni vhodne potrestani

chodím se sem hlavně bavit. ne škodit, nejsem pako z živě ani ufňukaná kurelaa. stěží si představuju, že na čistotu a hodnotnost příspěvků dohlíží výbor. když někoho považuju za duševně mdlého, diskuse s ním zanechám (paka z živě atd.)

cenzura/antibodování nesprávných příspěvků:
jak to odlišit od stavu, když uživatel podstatné informace tají či nechápe svůj chybný postup a celou dobu je se všemi odpověďmi nespokojený?
(řečnický dotaz, k dokonalé spokojenosti to řeší pouze placený servis)

Tie prve prispevky casto priklincuju temu a potom uz na temu nikto neodpoviem, v tom poslednom pripade to tak nebolo, ale nevhodne prispevky sa tam mnozili o to viac.

To bodovanie je uplne jednoduche, uzivatelia klikaju na + a -, uzivatelia maju rozum a dokazu vyhodnotit situaciu spravne.

Dolezite je to "uzivatelia", nie uzivatel - ked viacero uzivatelov klikne na minus, az potom sa prispevok skryje. Moderatori a admini potom mozu prezriet prispevky s velkym poctom minusov a zvazit odstranenie, prip. ak prispevok porusuje aj pravidla, nie je len OT, tak postihnut aj uzivatela, napomenut prvykrat samozrejme, nie hned ban, to az v krajnom pripade ak by bol vyslovene vulgarny, to tu mnohi nepochopili.

Ja som v minulosti navrhoval aj zvyraznenie kladnych prispevkov - teda ak by mal prispevok urcity pocet plusov. Aj za tie by mohli byt uzivatelia odmenovani a mozno by mohli pri dosiahnuti urcitych poctov ziskavat nejake hviezdicky, zvyraznenie nicku v prispevkoch a pod.

Tym by sa uzivatelia snazili prispievat hodnotne prispevky a nie urazat, povysovat sa, pisat OT a pod. Fungovalo by to vedome aj podvedome a nevyzadovalo by to take usilie moderatorov.

je to otazka naprogramovani, aby se z toho nestalo jen tupe klikani na minusy. stacilo by navrhnout urcite schema bodovani, aby to melo nejakou vypovidajici hodnotu a minimalne extremne spatne hodnocene prispevky skryvat.

Kazdopadne, jdu delat neco uzitecnejsiho nez nekoho presvedcovat o sve pravde. Uvidime co prinese nova verze poradny, treba, jednou...

Ak by ste to hned nezavrhovali, citali aj moje stare navrhy, mozno by ste zmenili nazor.

Na ZIVE su len + a - bez zmyslu, nic to neznamena, ja som navrhoval znevyraznenie a zvyraznenie podla poctu plusov a minusov, ciastocne a uplne skrytie prispevkov s velkym poctom minusov, dalej som navrhoval nahlasovanie prispevkov, tych ktore skutocne zjavne porusuju pravidla, toto funguje a ulahcuje to moderatorom pracu.

Spat k zvyraznovaniu prispevkov, mohla by sa menit farba alebo velkost, typ pisma, uzivatelov by to motivovalo pisat uzitocne prispevky.

Dalej pocet rozdanych plusov a minusov by mohol byt obmedzeny, aby sa to nezneuzivalo.

Já raději [http://pc.poradna.net/file/view/12201-wine-png]...
Když už nějaké vylepšení. Co mezi smajlíky zařadit mimo pivní sklenice jiné "odlivky"?

Dodatek: Odpověděl M-Pol - anonymní +/- je naprostá neobjektivní kravina! Bez zdůvodnění nemá jakýkoliv systém hodnocení smysl, ale nedovedu si představit nárůst na systém a vůbec přehlednost v případě nutného zdůvodnění.
Jak M-Pol zmínil, stačí neobjektivní averze k nositeli nicku a "-" je na světě bez ohledu na kvalitu příspěvku. A už vůbec nemůže být objektivita v případě tazatele, ten by musel mít apriori odepřeno hodnocení.

Nesuhlasim, ide prave o to, ze nehodnotil by jeden uzivatel, ale mnoho, takze par neobjektivnych sa tam strati. To ze pytajuci nemoze hodnotit je taktiez hlupost - je to len 1 hlas a kto moze posudit ci mu rada pomohla alebo nie ak nie pytajuci?

Pytajuci ma pravo oznacit prispevok za vyrieseny, to je spravne, ale s takym postojom by asi za vyriesene mali oznacovat ludia ktori radia, ak si myslia ze napisali dobru odpoved.

Ja som mal mnoho napadov ako to spravne vyladit, ale boli vsetky zamietnute.

Otazky byvaju upravovane, zamknute, zdrbane - niekedy opravnene, ale odpovede nie su momentalne takmer vobec postihovane, je to spravodlive, je to spravne?

tohle je nejlepsi vtip dne.

chodím se sem hlavně bavit. ne škodit

precti si tvoje prispevky. Ve vetsine nadavas do ruznych jmen a ve zbytku nenapadne urazis, mozna kdyz usinas, tak obcas nekomu rozumne, bez urazky nebo ponizovani poradis. Nevidim nic ufnukanyho na tom, kdyz nekdo poukaze na skutecnost. Samozrejme, ze vama prijata nebude, ale je dobry videt, ze se porad vice lidem, stejne jako mne, nelibi jednani adminu, modu a dalsich z teto poradny k tazatelum. Je to prvni vlastovka, ktera by vam mohla ukazat, ze je v poradne neco asi fakt poradne smradlavyho (ryba smrdi od hlavy), ale vy se za nos tejne nechytnete a udelate debila z kazdyho, kdo nedrzi basu.

Jedini z poradny, kdo s lidma nejednaji jak s dementy jsou jafi a los. Jinak si staci projit prispevky a ve vetsine se najdou bud nadavky nebo urazky (ruzne zaobalene), pripadne 80% prispevku OT a to mluvim o ocejchovanych osobach, patricich na poradnu.

kurelaa alebo radek alebo co si tak si urob svoju poradnu a skus pomahat ludom a akceptovat ze za svoje dobre mienene rady zdarma vo volnom case (a ze to zere EXTREMNE VELA casu to asi tiez nechaps) za to dostanes a) nejaky BFU bude z teba robit idiota ptz on niekde nieco cital b) bude furt niekto hladat herny notebook a nefunguje mi monitor c)skus si ze kolko casu a namahy to stoji niekomu skusit radit s jeho problemami, a zistis ze a) neni to mozne psychicky vydrzat furt ludi typu "som strasny macher len neviem jak sa to robi ale som majster sveta", b) "daj mi vsetko pod nos ty jeden radca hnusny", c) janeviem este co, a zozen si radcov ktori to psychicky vydrzia viac nez pol roka, a AZ POTOM NIECO OPINDAVAJ az si to skusis.
Ked sa ti nepaci pomoc ktora sa tu poskytuje zdarma tak vyuzi nejake platene sluzby zaplat si tisic Kcs za to ze ti to niekto uplne rozdrbe (co vidame casto ze bolo to v servise a je to uplne rozdrbane), a potom budes dufam spokojny. Ja sa tu na to mozem vysrat a aj vacsina expertov ktori vedia riesit komplikovane problemy sa ti tiez mozu vysrat, ostanu tu mudrci typu zive a podobne weby.
Clovek sa snazi a furt niekto nieco opindava, ano uz som si zvykol, je to v zivote tak. Pomahaj ludom a dostanes za to kopacku do hlavy a kazdy ta ojebe, pozname to z reality. uz som si 100x povedal ze uz vzivote nikomu nepomozem s nicim ani keby sa plazil na kolenach.

Absolutne nechapu, ale pletes dohromady A+B+C a nejsi schopen rozeznat jednotlivosti. Mozna proto, ze jsi postizen. Nemyslim to jako urazku, ani nijak zle. Ale tak, jako se o nekom rika, ze ma nemoc z povolani, tak ty mas deformaci z poradny, castecne jsi o tom mluvil sam. Proto nevidis to, o cem jsem mluvil.

Co na tom nechapes? Opindavas tu jak sa tu radi zle tak si skus urobit poradnu svoju a ODPOVEDAJ tam TY. Odpovedat nevies? Alebo nemas naladu? Tak potom prestan opindavat tych ktori sa snazia nejak pomahat druhym. A casto aj tu neakceptovana alebo kritizovana odpoved JE spravna odpoved, aj ked sa to dotazovatelovi a ja neviem kolkym inym individuam nepaci.

P.S. a hlavne ja sa tam pridem potom pozret po 3mesiacoch ze ci si uz z toho zosalel a ci uz 100% dotazovatelov posielas do prcic, ptz pravdepodobne to tak dopadne. A ja sa tam potom zacnem rozhorcvovat ze jaky si ty hnusny jeden.

Tal jsem si nasel par odpovedi, kde excelujes. Ani v jedne jsi tazateli neporadil, jen rypes, mas debilni dotazy a v podstate take odpovidas na otazku otazkou. Takze se vubec nebojim srovnani s tebou. Cpes se ale snad do vsech dotazu. Opravdu kapacita. Celkem se divim, zes zatim nedostal cejch radce. Chovanim totiz zapadas.

Pri rozhodovaní o tom, či bude niekto označený ako radca, zohľadňujeme najmä schopnosť poradiť. Jedným z kritérií je aj vystupovanie voči ostatným a je niekoľko ľudí, ktorí nedostali označenie radcu len preto, že mali v tomto smere nedostatky. Takže sa musím zastať našich radcov, pretože sa nedajú takto hodiť do jedného vreca - väčšinou je to presne naopak.

...dále by se mělo tazatelům/autorům témat zakázat zakládat takto dlouhá témata, která smrdí flame.
"vhodně potrestaní"? To jsou nějaké sado - maso demokratické praktiky? :-)

Kazdemu to pripomina nieco ine, mne to nahodou pripomina demokraciu.

Já žádné bodování nepotřebuju, stíhám sledovat ty, kdo radí a podle toho k nim přistupuji - pokud někdo dokáže opravdu poradit, přistupuji k němu jinak, než k tomu, který se sem přichází jen zeptat, v horším případě jen vykecat.
Za mě: kdo tu nepomohl aspoň 10 lidem vyřešit jejich problém, nemá žádné právo tu cokoliv kritizovat.

Ak to tak sledujes, tak vies, ze ja som pomohol vyriesit problem viac ako 10 ludom, alebo to nebola narazka na mna?

Okrem toho aj otazkami je mozne pomahat riesit problemy, napr. ak tu podobne temy na Android neboli, teraz su a po tom co si najdem tie naj programy, napisem to tu a uzivatelia si to mozu najst, dalej ak sa niekto na nieco podobne spyta, tiez budem vediet poradit.

tie naj programy - nato sluzi predsa system bodovania a komentarov na google play. alebo mas KONKRETNY problem s KONKRETNYM programom? stale len hladas to NAJ a sam nechces nic skusat. prepac, ale tak mi to pripada. Ty proste odmietas vyskusat 4 programy, ale vypisovat tyzden totalny off topic ti nevadi.

Ja som skusal programy na PC desiatky hodin, mobil mam kratko a tak som si myslel ze ak niekto ma PC a aj mobil, tak mi mozno snad bude vediet poradit. Jeden mi aj velmi dobre poradil, ale cakal som viac.

Na google play su vsetky schopne aplikacie dobre hodnotene a ja nehladam naj, ani v nazve temy to nebolo. Skusat budem, to ze pisem OT nie je pravda, len odpovedam na OT, za to nemozem ze ini pisu OT. Teraz je to uz ale o niecom inom ako nejakej aplikacii, ide tu aj o to, ci sa sem budem chodit pytat aj nadalej - a tiez radit, alebo nie.

Zase nějaká cenzura?Číst to všechno nebudu,ale podle mě dost pochybný nápad.To bude nějaká komise,aby posuzovala vhodnost a nevhodnost prvního příspěvku a pak trestala?A co když bude 2.příspěvek po smazání prvního ještě větší blbost a tak se dostane na první místo?Bude nějak poxnatelné,že už je ten 1.smazaný a nebo mám hned prásknout autora toho druhého posunutého,který se vlastně stal prvním?Já bych to nechal,myslím že moderátoři sami bloknou ty,co se moc vztekají a jsou i sprostí.

Zaujimalo by ma, ak su kazdy den staznosti na moderatorov, ake percento je opodstatnene, ak to nie je tajomstvo.

Ja som tiez moderatorom na inych zahranicnych forach a o ziadnych staznostiach na modov neviem, nie su tam urazky, ak napise niekto nevhodny prispevok, duplicitny a pod., slusne mod napise ze je to v rozpore s pravidlami, casto prida aj link na originalnu temu, skoro vzdy pouzije aj slovo prosim a prispevok/tema sa presunie do sekcie uzavrete/vyriesene.

Taketo urazanie, nepriame ponizovanie, vystatovanie a podobne, to je tam nieco neprijatelne, aj u uzivatelov - ale u modov a adminov, nemyslitelne!

Uz som sa stretol, hlavne na CZ/SK forach s urazkami, vlastne mozno na jednom dvoch, ale na zahranicnych (kam chodim) je to (takmer) uplne ciste, cim to asi bude?

Edit:

roboticky sa to spravit neda

Praveze teoreticky aj ano, prave to hlasovanie a nahlasovanie by pomohlo, ako som navrhoval, prispevky s minusmi by mohli byt skryte, ale po kliknuti zobrazene, pri vysokom pocte minusov alebo pri viacerych nahlaseniach by mohli byt skryte uplne a moderatori by nahlasenia posudili, potom by sa prispevok bud vratil, alebo odstranil uplne.

Velmi male, vacsinou su to staznosti na zabanovanie, ostatne byvaju z dovodu nedostatku zmyslu pre humor, sebaironie, sarkazmu a pod. Zoparkrat sa stalo, ked som sa za spravanie moderatora ospravedlnil. Za tie roky vsak naozaj len zoparkrat.
Akonahle bude tato poradna financovana nejakym mecenasom alebo bude platena a budu ju financovat uzivatelia budeme mat profesionalnych moderatorov a vsetky neduhy vymiznu.
Ukaz mi zahranicnu poradnu nasej velkosti, kde to robia ludia vo svojom volnom case bez naroku na honorar. Neukazes, nie je taka.

O plusoch a minusoch sme sa bavili uz niekolkokrat a minusy systemu prevazili nad plusmi, takze sme nic take nezaviedli. Mame tu naopak system radcov, ktory je ovela prospesnejsi, pretoze vo velkom percente vlakien sa vyskytuje odpoved minimalne od jedneho cloveka s tymto oznacenim. Takisto moderatori su konkretne na pc vetve na 99% profesionali na urovni radcov. Na pc ako na najvacsej vetve nie je dovod nasadozvat +- system.

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.

A toto platí i u této poradny.
Jinak tvůj problém s poradnou poradna jako taková svým nastavením řeší.

Dotaz a jeho nepřesné odpovědi "drží" vlákno nahoře - na očích do té doby než někdo odpoví vyčerpávajícím způsobem...

Ešte sa vrátim k pôvodnému "problému". Zdá sa mi, že najviac ti prekáža to, že sa stratilo zvýraznenie tvojej otázky po tom, ako tam pribudla prvá reakcia, o ktorej si ty myslíš, že bola mimo témy. A vadí ti to preto, že na tvoj problém sa mohlo pozrieť viacej ľudí, ktorí ti mohli poradiť. To je podľa mňa nezmysel, pretože by sa na tú otázku pozrel maximálne jeden taký človek - všetci ďalší by už boli v rovnakej pozícii ako teraz, keďže ten prvý by to celé "pokazil".

Navrhuješ prísnejšie pravidlá pre posudzovanie prvých odpovedí, ktoré by sa v prípade nevhodnosti mazali. Môj názor je taký, že aj keby sme také pravidlá mali, nemalo by to taký účinok, aký si od toho sľubuješ. Kým by bola posúdená kvalita prvého príspevku, tak by pribudli ďalšie príspevky, takže očakávané zvýraznenie otázky by sa vôbec nemuselo dostaviť. Ďalšia vec je, že sledovať dodržiavanie takých pravidiel by vyžadovalo oveľa väčšie množstvo moderátorov, pričom je otázne, či by to bol niekto ochotný robiť zadarmo.

Ak by boli tie pravidlá naozaj také, že ten prvý príspevok by mal byť vymazaný aj v tvojom prípade, tak by postupne začali odchádzať tí, ktorí radia. Tak, ako sa teraz cítiš poškodený ty, tak by sa cítili poškodení všetci tí, ktorí by odpovedali na nejakú otázku a ich odpoveď by bola zmazaná. Niektorí ľudia, ktorí radia, si počkajú na vyjasnenie otázky práve z tých prvých reakcií vzájomného nepochopenia a až na základe toho poradia. Takže mazať takéto príspevky by bolo kontraproduktívne.

Celá tá diskusia v tvojej otázke sa mohla uberať úplne iným smerom, ale na tom majú svoj podiel obidve strany. Aj v tomto vlákne je zopár príspevkov, v ktorých sa voda káže a víno pije. Nemá ale veľký zmysel s každým sa hádať, pretože by to nikam neviedlo. Je leto, vonku je pekné počasie, tak nejaký blbý príspevok kdesi na poradni ťa hádam nerozhádže.

Ani nie, kym je tema zvyraznena, moze si ju pozriet viacero uzivatelov, az kym jeden nedopise a neodosle odpoved.

Stalo sa to viackrat (inak by som tuto temu nezacal), tema je zvyraznena, o par minut niekto napise, "naco to potrebuje, je to blbost" (+-) a zvyraznenie zmizne, ale ta tema pritom v oboch pripadoch bola hore na poprednych miestach, takze je to jedno, potom tema klesa.

K tomu ze je tazke posudit prispevok OT - nesuhlasim s tym celkom "preboha, na co to potrebujes" JE IMHO jasny OT prispevok. Prispevok s otazkou, v ktorej sa pyta na chybajuce informacie, napr. to kladivo - "chcem super kladivo", "na aky ucel potrebujes to kladivo, na aky material?" taka odpoved je OK aj ked nepomohla, neviem co je nepochopitelne napr. na mojej otazke, suborovy manazer, na spravu suborov v mobile a v PC - toto je jasne po precitani len par zakladnych poziadaviek.

Ta anketa uz ma nejake vysledky, ale ja by som predsa trochu pozmenil moje poziadavky, resp. navrhy.

A) Ak bude hodnotenie prispevkov, prvy prispevok ktory by dostal tak 3-5 minusov by mohol byt skryty s moznostou ho zobrazit, ale tema by zostala zvyraznena.

B) Ak by hodnotenie nebolo, prvy prispevok by mohol byt odstraneny alebo "vynulovany", teda ako by tam nebol, vtedy by tema zostala zvyraznena.

C) Temy by mohli zostat zvyraznene aj s jednou reakciou, jednoduche riesenie, mozno diskutabilne.

Kazdopadne, hodnotenie tu asi bude a to by moderatorom velmi ulahcilo pracu, kontrolovali by prednostne prispevky s velkym poctom minusov a vacsina z nich by mola IMHO OT alebo porusujuca pravidla, vtedy by sa predislo hadkam a rozvinutiu OT v teme, ak by sa skor OT prispevky zmazali alebo presunuli niekde "prec".

Este jeden napad ktory poznam z inych for, maju tam vytvorene sablony, ktore je mozne pomocou programov ako HotkeyP pouzit jedinou kl. skratkou a v nich by mol text - jednotny pre vsetkych moderatorov, kde by bolo uvedene, ze boli porusene pravidla, napr. nespravny nazov temy, ten bol zmeneny, precitajte si prosim pravidla a respektujte ich, dakujeme... Toto by videli aj ini uzivatelia a mohli by sa z toho poucit.

K peknemu pocasiu, ano dnes bolo pekne, ja sa nerozculujem, ak to tak vyzera, snazim sa pomoct tejto poradni, opat - aj ked to podla vas mozno tak nevyzera, mam napady, nie su to prikazy, aj ked mnoho z vas to tak beru, je to predsa diskusia, tak o nich diskutujme a netvarte sa akoby som sem prisiel a zacal vam rozkazovat, chcem pomoct tejto poradni ktoru som si oblubil a chcem tu zostat, kedze mi tu casto poradili a ja som tiez poradil a myslim ze dobre.

Tvoj nazor respektujem, ale absolutne s nim nesuhlasim, je to TVOJ nazor, nie fakt.

IMHO ak uzivatel nechape potrebu ineho uzivatela, neznamena to ze je nutne aby ho spovedal, to ze je to OT podporuje aj fakt ze si preukazatelne neprecital otazku a PRETO polozil otazku na ktoru som podrobne odpovedal uz v otazke. Co moze byt viac OT odpoved ako otazka ktora je celkom mimo temu - co potvrdil ked si zmylil mobil s tabletom.

Tato tema je uz ale o niecom inom ako o jedinom prispevku, tak by som sa uz rad pohol dalej.

Ty proste cakas od ludi ze budu jak roboty presne pisat tebe panovi presne to co potrebujes. Preco by to mali robit? Zadarmo? Dostal si tu kopec dobrych rad a furt sa ti nepaci a mas potrebu vsetkjych nakomandovat nech pisu presne to co ty chces a nic ine, to je fakt pristup. Nemusia ti napisat vobec nic ked im nechces prezradit ze co vlastne riesis. Ja som po precitani tvojho dotazu mal presne stejnu dilemu jak ten pisatel prveho prispevku - naco to preboha chce? Len som to nenapisal. Aj v dalsich dotazoch chces veci s poziadavkami jak na hodinky s vodotryskom ludia ti poradia vselico ale tebe furt nevyhovuje ani pocasie ani filemanager ani nic, tak si naprogramuj svoju alebo sa uspokoj s tym co existuje.

Pocasie existuje, ale je platene, aj manazer funguje plateny, takze nechcem ziadne hodinky s vodotriskom. Dalej aj free aplikacie existuju a chyba im casto len jedina poziadavka, mozno sa to da nejak nastavit aby to slo.

Ak dany program neexistuje, tak je problem napisat, "toto neexistuje"?

Ano, mnoho ludi mi tu poradilo, vzdy som podakoval, preto ma zaraza ze prave "radcovia" a "moderatori" ma tu urazaju a ponizuju, to je neskutocne! Inde by nielen ze prisli o post moderatora ale dostali aj ban. Ano spominam tie fora kde sa uzivatelia spravaju slusne a ktore si tiez zdrbal a urazil aj ked nemas ani tusenia o akych forach pisem. To je tiez "profesionalne", urazat nieco co nepoznas.

A ako dokaz toho ze pozadujes nezmysel je napr. tento thread na ktory sa uz pozrelo min nejakych 50 unique ludi (podla ankety) ktori aj hlasovali (realne tipujem aspon 3x viac unique ludi) aj potom ako mal thread prvy prispevok. Lebo je navrchu. Nic ti nebrani posunut zabudnuty dotaz navrch poradne prispevkom "uz nikto nevie?" apod.

P.S. a este si neodpustim pripomienku - davat za priklad nejake srackove fora kde nikto nechodi ale hlavna vec ze mod ma sablonu, mne osobne pride dost divne.

1. Prave ta tema sa rozbehla, ale len preto ze som si dovolil zaprotestovat, inak by mozno zapadol ako ostatne.

2. Poprosim ta slusne nenadavaj na tak kvalitne fora, ako tie ktore som mal na mysli, ze tam nikto nechodi? Tak par prikladov:

Total posts 98414 | Total topics 19394 | Total members 11875
Total posts 166678 • Total topics 25247 • Total members 17748

Na viacerych forach mam tisice prispevkov, na niektorych som moderatorom/adminom a dokazem fungovat bez urazok, taktiez som betatesterom, pomaham vylepsovat tie programy, prekladam (nie doslova ako niektori!) a vsetko to robim nezistne a nevystatoval som sa tym, ale...

...taky pristup a take slova si vyprosim, toto by si "moderator" dovolit nemal!

Mas s tymi moderatormi daco porobene. Ja tu diskutujem ako clovek co sa snazi ludom poradit, a ne ako nejaky moderator. Preco ti teda na tych kvalitnych forach neporadili skvely filemanager? Nejde o pocet prispevkov, nejaky zive ma prispevkov uz urcite aspon miliardu a stejne sa tam nic nedozvies z diskusie.

Ty SI moderator a mas urcitu zodpovednost, ktoru si asi neuvedomujes, vsetko co napises, pises ako moderator a take slova ako pouzivas, no comment.

Preco mi tam neporadili? Tak lebo su to specializovane fora na urcity software, ktory aj ty mozno pouzivas, mozno pouzivas funkcie ktore som ja vymyslel a tym ze urazas tie fora, urazas nepriamo aj mna.

Na tych forach som ja osobne pomohol (tiez nezistne) tisickam uzivatelov a nikdy som neurazal ani neponizoval a uz vobec nie nadaval.

Pozri si prispevok vyssie, admin napisal ze denne riesi staznosti na moderatorov. Ja som na kazdom z tych for napisal tisicky prispevkov, presuval, zamkynal temy a hadaj kolko staznosti na mna prislo od uzivatelov.

Si uvedom ze je znacny rozdiel moderovat nejake forum kde je moderator len na to aby tam kontroloval formu, a na druhej strane fora kde sa diskutuje rozsiahla problematika a mod musi mat extremne obsiahle znalosti aby bol schopny posudzovat aj obsah a uzemnit niekoho kto pise uplne kraviny napriklad. Aby to tu nevypadalo jak na nemenovanom fore kde sa povolovali skrutky na HDD aby sa zvysila kapacita. Ty by si mal z poradne rad forum kde pride niekto opyta sa preco mi nejde PC a 10 slusnych modov mu povie vitajte strasne si vas vazime date si kavicku aaano pockajte niekto vam odpovie, jaaj nikto nevie tak nic date si kavicku este jednu, jooj, tak nic. Teraz je to tak ze podla mna kazdy dotaz hodne rychlo dostane odpoved sice casto trochu ironicku ale obsahovo UPLNE PERFEKTNE SPRAVNU (a tym teraz nemyslim mna ale je tu kopec perfektnych expertov z roznych oblasti) a ta odpoved navadza dotazovatela okamzite na jadro problemu. BFU to samozrejme nechape tak sa ide hned stazovat kdesi. Vies co mne je to fuk. Ja tu o nocom nerozhodujem ptz nechcem, urobte si tu co chcete a hlavne nezabudnite potrestat niekoho najlepsie rovno zastrelit, za to ze sa dovolil opytat pana dotazovatela ze naco to potrebuje.

Ty si myslis ze ja tam kontrolujem ci niekto nenapise slovo na S alebo na F? Ja sa tiez musim vyznat v problematike, navyse robim beta testing a kontrolujem bugy ktore ini najdu a pod.

Tam tiez ludia pisu OT, pisu duplicitne prispevky a pod., ale ako mod by som si nedovolil im nadavat, urazat ich a podobne.

Tu sa uz nebavime len o jednej reakcie, ale o urazkach na poradni vseobecne.

Este k tym temam - ked niekto napise malo info, zdrbe sa ze napisal malo (niekedy opravnene, vtedy aj dodatocna otazka je ok), ked niekto napise konkretne a presne co potrebuje, zdrbe sa ze ako nieco take sa moze spytat. Tak aka je dokonala otazka?

Otazka namiesto odpovede je opodstatnena ak je malo info, ale nie ak info je dost.

Myslis ze ak pouzijes skratku, uz to nebude urazka? Mozno nejde dokazat ze to smerujes na mna, ale je to tak. Doteraz som sa ale nikde NESTAZOVAL, len som navrhol sposob ako tuto poradnu vylepsit a administratori - majitelia sa k tomu mozu vyjadrit, aj ostatni - aj sa vyjadrili, niektori napisali nazor, niektori ukazali svoju pravu tvar.

Ja si cenim ze nieco robis ale stale nechapes ze to co robis ty moze robit kazdy. Odpovedat na otazky v tejto poradni nemoze kazdy ptz toho su schopni povedze 0,001% populacie ak nie menej, a z nich je 0,001% ochotnych venovat nenormalne mnozstva casu dobrocinnym cinnostiam na nejakej poradni, a z nich 0,0001% to bude robit na tejto poradni, tak si vyrataj kolko asi je ludi schopnych vobec tu nieco pisat k veci. Tebe sa to nepaci ze tito ludia (JE TAM SUVISLOST s tymi percentami) maju svojrazny sposob vyjadrovania (a niektore veci ich dost vytacaju) a ako priklad davas nejake fora kde neviemco pise kto pre koho ale zrejme su nakoniec ti ludia ktori tam skutocne pisu k veci plateni nejakou organizaciu, ze. A mod moze byt teoreticky kazdy. To neni stejna vec.

Pockaj si na novu verziu poradne nemalo by to uz dlho trvat a uvidis jak to bude, je tam viac funkcionality.

Ako napad by sa mohlo uvazovat ze by autor otazky mal moznost po prvom prispevku zaskrtnut kdesi ze "stale som nespokojny prosim zvyraznit" ale to musi posudit los ci je to realne implementovatelne a ostatne veci okolo toho, pripadne aj ostatni zainteresovani (ja o nicom nerozhodujem) (este P.S> mozno to ani nebude treba ptz v novej verzii su urcite nove ficury)

"stale som nespokojny prosim zvyraznit"

To uz chces aj ty tvrdit, ze sa radcovia orientuju podla toho, ze je nieco zvyraznene, a ak nie, tak na to nekliknu?

BTW predstava ze nejaky BFU si da tu namahu a niekde klikne na moznost "Prosim opatovne zvyraznit" je hodne optimisticka.

Este k tym temam - ano ked napises velmi vela poziadaviek tak je to podobne ako ked napises velmi malo, napr. ak napisem "potrebujem kladivo presne 8mm so zaoblenou spickou presne 2mm polomer zaoblenia a nech to ma integrovany zapalovac a ventilator" tak zakonite a logicky bude prva otazka "na co ti to je?". Idealna otazka je potrebujem kladivo na zabijanie plechovej strechy do duboveho dreva jake mam kupit to 2kilove co som videl za rohom v obchodaku? Na to garantovane nedostanes protiotazku "naco ti to je?".
A aj ked dostanes otazku na co ti to je tak sa na nu da odpovedat a dostanes dalsie odpovede.
P.S. a logicke je ze dokonaly SW bude najskor plateny ptz to je nenormalne mnozstvo namahy to naprogramovat a u dokonaleho SW sa da cakat ze ludia za to daju tie 3eura ci kolko.

MM - nejsem kurela, ale se spoustou souhlasim. Musim to rozdelit, protoze do jednoho prispevku se to neveslo. Reagovat dal nebudu, protoze nemam chut a cas se hadat. Chtel jsem se jen vyjadrit.

Tak sem zas po delsi dobe neco delsi napisu. Velice casto se tady zamenuje HLOUPOST za NEVEDOMOST anebo se davaji na stejnou uroven. Coz normalni a rozumny clovek nikdy neudela a vidi tam podstatny rozdil. Ovsem pro nerda kazdy debil, lempl, lama, kokot, kuromrd apod. Muzes si vsimnout, ze si toho vsimaji i jini a neco malo tady o tom i dnes napsali. Spousta z nich se boji ozvat. Mne je to jedno a dycky bylo. Muj nazor jsem psal vzdycky, i kdyz byl neoblibenej. Tak k veci.

dostane odpoved sice casto trochu ironicku ale obsahovo UPLNE PERFEKTNE SPRAVNU

- proc by mel kdokoli, i kdyz je to BFU, snaset a chapat ironii vynervenych a zapsklych adminu? Co je uplne perfektne spravne na odpovedi, kterou dostal dreamer v threadu o tom jeho souborovym manazeru?

Pro koho to forum delate, kdyz ne pro BFU? Geek se vetsinou na nic nepta a forum nepotrebuje. Ci problem je, ze vase odpovedi BFU nechape? Ze by tim, ze misto normalni odpovedi schyta urazky, ironii nebo i nadavky a nekde mezi radky muze obcas cist odpovedi slovy, kterym nerozumi? Co ma delat?

Nejvetsim problemem teto poradny nejsou tazatele, ale osazenstvo poradny. Jsou to mozna lidi, co necemu rozumi, ale jinak jsou to naprosti nerdove, neschopni jakekoli mezilidske komunikace s nekym, kdo IT nerozumi, ale i s nekym, kdo necemu rozumi a nezna pouze oblast, na kterou se prisel zeptat. Misto rad dostava otazky, je urazen, ponizovan apod. To je ten rozdil, co dela poradnu lidskou anebo nepratelskou ke vsemu. Nepratelska je ta vase. Tohle, co tady je dovoleno certifikovanym za urazeni a ponizovani tazatelu jsem nikdy na jinym vetsim foru nezazil a kdyby si to kdokoli z modu tam dovolil, tak vyleti, ze se nestaci ani otocit. Nesnasite forum viry.cz, ale bez se tam nekdy podivat, abys vedel, jak se resi problemy a kolik dotazu v tematu je OT - je to temer 0%. Tady je OT bezny kolorit, ktery navic schvalujete. Ale na OT mate kategorii POKEC. Ptat se tazatele na co to ci ono potrebuje je snad od tebe sranda ne? Chces rict, ze ty vis lip proc on neco potrebuje? Ano, tato otazka je mozna vhodna u naprostyho BFU, kterej napsal malo info, ale to snad Dreamer neni a presto tyto dotazy dostava. Je to minimalne neuctivy a hloupy k tazateli, protoze on vi mnohem lip nez ty, proc to chce.

MM ten cas, ktery tomu tady venujete, venujete dobrovolne. Nikdo vas snad nenuti, tak proc se ohanis tim, ze to delas dobrovolne? Ja delam dobrovolne a z mych penez tolik veci, ktery by 99,9% lidi nikdy nedelalo a nikde se tim neohanim. Je to moje rozhodnuti a tak vim, ze musim nest i negativa a travit tim treba noci a vikendy. Kdyz mas problem s tim, ze neco delas zadarmo a z volneho casu, tak to NEDELEJ. To je nejednodussi rada. A mimochodem ani to, ze neco delate dobrovolne vas neopravnuje k tomu, abyste nadavali a urazeli tazatele. Pro ne to prece delate nebo ne? Predstav si doktora dobrovolnika treba v Ugande. Pokud by se drzel vasi teorie, tak kazdyho 10. pacienta zabije, protoze na to ma podle nej narok. Dela v Ugande prece dobrovolne a obcas mu ujedou nervy, ne?

Dal pises, ze ses tady jako MM a ne jako mod. To je velky omyl. Ses tady jako mod a teprve pak mozna jako MM. Abys byl pouze jako MM, tak bys sis musel to MOD dat pryc. At chces nebo nechces, zastupujes poradnu.

Jinak aby to vse nevyznelo, ze pisu jen o tobe. K tobe pisu, protoze´s me oslovil. Osobne s tebou mam asi nejmin problemu z tech pohunku, co se tady vyskytuji. Myslim, ze ses rapl, ale to su ja taky a uz jsem to nekde psal. Presto souhlasim s kurelou, ze mas asi nejakej stihomam a uz ti to tady leze na mozek. Obcas se nedivim. Ja bych na to treba nervy nemel, ale taky proto bych nikdy nic podobny nedelal.

K tematu. Podle myho je naprosta blbost to, co popisuje dreamer. Respektive blbost je postup, jakym tu myslenku chce realizovat. Je to nerealizovatelny. Detaily psat nebudu, protoze uz je jich tady v prispevcich dost. Nicmene napad k zamysleni to je a neco by se s tim delat melo, protoze ve sve podstate ma pravdu a trefil hrebik na hlavicku.

Predstav si kdyz prijdes do te opravny aut a oni by te tam urazeli a zesmesnovali tak, jako to delate vy tady. Oni nevi, ze ses IT machr (mysleno bez ironie). Pro ne ses lempl, kterej o autech nic nevi, presto ti to nedaji sezrat. V horsich servisech ses jen lempl, kteryho chcteji obrat o prachy. Libilo by se ti, kdyby te tam urazeli a nadavali do debilu, i kdyz mas napriklad VS, ale nevis nic o autech? Vem si jen, jak na ne tady nadavas. Proc by si uzivatele teto poradny meli nechat nadavat za to, ze neco neznaji?

Mate obrovsky problem v tom, ze zamenujete pojmy s dojmy. Tady nejde jen o jeden vybuchv nejakem tematu, ale o takovy zdejsi kolorit na teto poradne, kde jsou urazeni a ponizovani lide, kteri nedosahuji stupne osvicenosti geniu teto poradny, kteri se do stavu geniu pasovali sami. Delaji to i jini "poradnaci", jen ne takto hrube jako treba karel, mif, brtnik a obcas uz i tacud. Princip je ale stejny. Urazit, zesmesnit pripadne ponizit tazatele. Ukazat mu, ze je debil a "my" jsme nekdo.

A posledni. Je tady minimum uzivatelu, kteri chodi prudit (u tech bych ty urazky a nadavky zkousnul), nez tech, co se zeptaji podle vas blbe jen proto, protoze tomu nerozumi a ty by nikdo urazet nemel. Nemam nic proti vykousani debilu jako byli kdysi na zive. Ale tipuju, ze tech tady nebude ani 0,5%. Pritom urazky, ironie, nadavky schyta minimalne 30-70% uzivatelu. Pocitat to nebudu.

Znovu rikam, zasadni problem poradny je jeji nerdovske, antisocialni osazenstvo, ktere si plete NEVEDOMOST s HLOUPOSTI.

Tak teď už to máme komplet, viď?
Největší problém poradny jsou bláboly, které sem píšou podobní tobě - bez snahy komukoliv poradit, jen mlít cosi o tom, jak je tu všechno nanic a všichni co radí jsou asociálové.
Upřímně, kdyby tomu tak bylo, nemáme tu tolik témat nebo uživatelů.
Mimochodem, jak vidím, jsi skutečně častým návštěvníkem a to, co jsi tu 15.7. psal, tedy: Ahoj, neznam te. Delsi dobu sem nechodim, jen se 1x za mesic podivam ze zajimavosti, jak se to vyvinulo. byla jen další z tvých lží, které tu šíříš, viď? Ale v pohodě, aspoň je vidět, jak si tu lžeš do kapsy.

Vacsinu tych tvojich bodov som sa snazil vysvetlit v prispevkoch vyssie, nebudem to opakovat.
Dal si sem paralelu s doktorom v ugande, takze: 1. pride pacient a povie pan doktor operoval som si slepe crevo vcera ale dajak mi teraz visi tuto nejaka zbytocnost, mozno zaludok neviem, bol som uz u 10 inych doktorov a nikto nevedel este mi to znicili tak ze teraz mi visi este aj zozadu nieco, mozem to odrezat? Doktor dostane infarktove stavy a ironicky mu naznaci ze je magor, a VYLIECI HO. To je podla teba zle, ma mu povedat vy ste skvely aj nabuduce sa operujte a aj celu vasu rodinu, nieco tak skvele som este nevidel. A povedat mu ja neviem jak to vyliecit (ptz to by povedal nejaky ritolezec ktory ti tu chybaju), ale ste skvely.
Alebo druha moznost pride k lekarovi pako ze pan doktor moze jest arzen? Doktor nieco ironicke naznaci ze je magor a tym mu zachrani zivot a "pacient" sa na neho nabori ze vy hnusny jeden debil ja som cital ze arzen je skvely vy jeden svina a pojde na policiu pisat 3stranovu staznost aby zastrelili doktora.

Nemá ale veľký zmysel s každým sa hádať, pretože by to nikam neviedlo.

Toto som prehliadol. Ano, nemusel som reagovat na niektore prispevky, ale nenecham sa urazat a ponizovat, to teda nie! Reagoval som ale slusne, takze je to myslim v poriadku. Mohol som tiez byt riadne sarkasticky, aj to implementovat do tejto ankety, ale nespravil som to.