Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozbočovač na zvukovce :zároveň repro + sluchátka. Je to bezpečné ?

Mám na zvukovce rozbočovač, aby bylo možné poslouchat zároveň jak se sluchátky, tak přímo z repro (není to asi moc typické, ale používám to např.kvůli angličtině-aby bylo možné zesílit víc zvuk do sluchátek, a zároveň ostatní sledovali film bez toho, že by sousedi ohluchli).Teď jsem se dověděl, že prý toto zapojení ohrožuje zvukovku.
Je to pravda ? Fakt si ji takhle mohu odpálit ? Pokud ano, jde to vyřešit jinak ?

Tak jo, vysvětlím Vám to : ve sluchátkách to je zesílené víc, aby bylo rozumět hlavně angličtině(studijní důvody).Z reproduktoru to tak řvát nemusí, protože ostatní zároveň čtou titulky, čili stačí jen podprůměrně zesílit.Je to kvůli sousedům (panelák), i kvůli dynamice zvuku (ruchy a hudba "řve" víc, než normální řeč.Tj.MM to odhadl perfektně.(nebo možná četl jako jeden z mála původní otázku, tam to ten důvod popisuji)