Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba protokolu NetBT 4311

Pred nedavnem sem mel v pocitaci virus. Stahli sme s mamou Kaspersky antivirus a virus odstranili. Pak sme ale zjistili, ze nam nechal pamatku - upravil asi nejaky registr nebo protokol nebo co viry upravovat muzou. No a projevuje se to tak, ze kdyz zadam nejaky odkaz, vyhledava ho prohlizec jen 1 sekundu a pak nahlasi, ze ho nenasel. Zrejme pozustatek z doby kdy sme tam meli vira, to delal tenkrat taky. Jeste k tomu kdyz kliknu na tlacitko opravit pripojeni, pripojeni se odpoji, pripoji, obnovi IP, jak to ma spravne delat, a zasekne se: Nebylo mozne dokoncit akci: Cisteni protokolu NetBT. V systemovych nastrojich sem nasel zaznam kazdyho nahlaseni nenalezene stranky a kazdyho opravovani pripojeni jako chybu protokolu netbt (zrejme windows\system32\drivers\netbt.sys) oznacenou jako 4311. Prosel sem spoustu internetovych stranek vyhledanych pod temito hesly, vetsinou ale na me byly moc odborny (vzdy v anglictine, cesky microsoft o chybe 4311 nema ani carku) nebo mi po prekladu prislo, ze to neni zpusobeno virem jako u me. OS mam win XP, prohlizece pouzivam mozzilu a explorer (chyba pri vyhledavani se vyskytuje v obou). Doufam teda, ze se tu najde nejaky odbornik nebo alespon dobry prekladatel, ktery si na me najde par minutek a poradi, co s tim...mama vyhrozuje, ze nema na ty "Nenalezeny stranky" naladu a ze v pondeli pokud s tim neco neprovedu veze pocitac do servisu zformatovat a preinstalovat vse od zakladu - to by pro me byla cela nedela zalohovani na CD a to se mi vskutku nechce...Takze pekne prosim jestli nekdo mate byt sebemensi tuseni, jak z tohohle vybruslit, nebo pozadavek na upresneni neceho ode me, piste. Diky

Virus Win32CryptExe (doufam ze se takhle pise), nikde sem k nemu nenasel nic vic nez ze je to trojsky kun. Odstranen Kasperskym antivirem. A k tomu odkazu - Ano, tenhle jedinej sem cesky vlastne nasel, nezdalo se mi ze by to byl muj problem (stejne se projevuje, ale proste se mi to nezdalo) Tak i tak sem provedl postup napsany dole na strance s prepsanim dvou nul na jednicky v registru, ale nepomohlo to...

Prohlizel sem cely odpoledne zaznamy Kasperskeho antiviru a vsiml sem si, ze nasel jeste 2 viry (od obojiho po jednom vzorku) a to: Trojan.WinREG.Zapchast a Backdoor.Win32.Rbot.bjm
A pokud to pomuze, tak pri spusteni pocitace se mi dycky pustil soubor lser.exe (vim jiste, ze tohle je jeden z tech viru, protoze po projeti pocitace Kasperakem uz zmizel). Jediny co potrebuju zjistit je, ktery registry tyhle viry prepisujou a kde sezenu jejich puvodni hodnoty :-( Tusite nekdo prosimvas?

Vypadá to, že systém je pěkně rozdrbanej... I když se ti do přeinstalace nechce, což chápu, bude to IMHO (J.) nejrychlejší řešení. Než shánět rozumy, hrabat se v registrech a to vše s nejistým výsledkem...

hostova rada pro příště: nenechat si zavirovat počítač. A když už by k tomu došlo, mít zálohu (image) systému, který během pěti minut obnovíš.

Tak, tak.

Stahli sme s mamou Kaspersky antivirus…

Antivirus je lepší začít používat, než se viry objeví. Pokud nevíte, co všechno na počítači vir stihl poničit, bude jednodušší nová instalace na čistý disk. Potom instalovat firewall, antivir a teprve potom se připojit a začít surfovat.

zapomeň na chvíli na net, protože jsi schopný si to zavirovat za den
- nejdřív ten humus odviruj - nejlepší by bylo strčit to někomu jako druhý disk do pc, ať se z něj nebootuje, ale obávám se že kamarádi jsou stejně "šikovní"
- taky je nutné projet to nějakým antispywarem, třeba search & destroy je v češtině), cookies můžeš ignorovat
- opiš si svoje nastavení sítě - v příkazovém řádku spusť:

ipconfig -all > c:\ip.txt

soubor ip.txt si vytiskni
- vir mohl zkoušet přesměrovat připojení, podívej se do nastavení připojení k netu: ovl.panely - internet - záložka připojení - nastavení místní sítě: u tebe doma tu nemá být nic předvyplněné

pokud nemáš xp servicepack 2 ale starší (nějaké okno - nápověda - o aplikaci), sežeň a nainstaluj z časopisového cd sp2 a přeskoč na KONEC
- můžou být virem poškozené síťové knihovny. v ovl.panelech - síťová připojení - tvoje připojení - vlastnosti: ze seznamu v okně nech odinstalovat všechny položky: klient microsoft, sdílení souborů, tcp/ip protokol
- restartuj ten krám
- připrav si instalační cd windows a ovladač síťové karty, budou se možná hodit
- windows si znovu doinstalují chybějící ovladače, možná po tobě budou něco chtít. asi se zeptají na nastavení ip adresy - podle vytištěného papíru jim buď potvrdíš automaticé nastavení (dhcp), nebo ručně vyplníš hodnoty (jsou od vašeho poskytovatele připojení)
:KONEC
- v ovl.panelech - firewall se přesvědči že je zapnutý
- antivir používají jen zbabělci, ale některých lidí je bohužel nutný, nech ho běžet.
- přestaň používat internet explorer nebo outlook express, laikům tyto děravé nebezpečné programy nepatří do rukou. stáhni si z netu/z časopis-cd operu nebo firefox
- zavolej šikovnou maminku, co umí stáhnout kasperskeho, ať tvojemu účtu nastaví omezená uživatelská práva (ovládací panely - uživatelé)

Milý Brtníku ;-) ,
Už sem ani nečekal, že se objeví někdo, kdo mi napíše takto podrobný návod a dokáže mě svýma hláškama spráskat jak malý dítě...to že počítač sdílím s rodičema ještě neznamená, že je mi 12, natožto že sem si ho zaviroval sám. Ke kamarádům skutečně chodit nebudu, protože jejich počítače sou něco jako instalační virový balíček s dávkou spywaru jako bonus. Spyware nástroje skusím o víkendu. Příkaz který si mi napsal sem doslovně přepsal do příkazového řádku a nic...dál mi vrtá hlavou ta cesta k záložce připojení - když sem si rozbalil protokol sítě internet místní sítě, na kartě Alternativní konfigurace mám pár kolonek vyplněných - je možné, že je tohle problém, nebo je naopak možné, že smazáním těchto čísel započnu katastrofu?
Dále - servicepack 2 mám. Krapet se bojim, že když odinstaluju ty tři věci, nedostanu je třeba už zpátky :-/ .ip.txt se mi nevytvořil, takže žádný papír nemám...firewall sem měl před infekcí výchozí windows, teď už vím že musím sehnat nějaký lepší. Explorer nepoužívám dávno, ve svým uživateli mám jen mozilu (přes explorera jede máma) Outlook nepoužíváme vůbec. A maminku nezavolám, protože se stydí ještě teď - když sme zjistili že tam sou viry, seřvala mě jako malýho a pak zrudla vzteky když byly všechny v její složce documents and settings.

Vlastně mě teď jen zajímá vyjádření k té síťové kartě (mluvíme o té samé vůbec?) Internet mám totiž píchlej na kartu od providera a ty adresy sou napsaný na základní síťovce kterou prakticky nepoužívám...Díky za odpověď

sorry, ale tys tak pěkně začal že jste stahovali ten av :)
alternativní konfigurace je myslím něco co nepotřebuješ - ale netuším kam ses to dostal
opakuju: možnosti internetu - připojení - nastavení místní sítě: právě tu bych čekal že je vyplněná nějaká zrada
taky můžou být špatně ip adresy dns - zkontroluj s tím co vám dal poskytovatel - týká se samozřejmě toho připojení, přes které vám leze internet, na nepoužívanou integrovanou síťovku nekoukej.

když furt nic nepomůže, vypadalo by to na poškozené .dll, čili síť teď stejně nejede. můžeš ji klidně kompletně odinstalovat, windows si ji po restartu obnoví - očekávám že už nahraje nebo si vyžádá cd se správnými verzemi.

tak nastav omezená práva mamince, a bude po ptákách.
když nastavuju ie rychle, dávám aspoň v možnosti internetu - zabezpečení - vlastní úroveň: dole vyberu max - snad to něčemu pomůže. (je i mnohem lepší nastavení, ale pak už přestane fungovat půlka netu)

teď jsem si kliknul na to NetBT 4311 - cs
buď v klidu, v domácí síti s jedním PC nic takového nepotřebuješ

naopak ti vřele doporučím zakázat nějaké služby, staneš se méně napadnutelným ze sítě za poskytovatelem vašeho připojení.
pravým myšem na tento pc - spravovat - služby a aplikace - služby: (nebo z příkazového řádku: services.msc)
2x klikni na computer browser - typ spouštění - zakázat. to samé se službou server.
(důležitý je ten server, ale computer browser na něm závisí)

kdybys chtěl jo bruntální nastavení ie, tak tuším na brtnik.bloguje.cz/activex
ale mamince přestane fungovat flash. když jí to bude vadit, řekneš že to je antivirem a aspoň přejde na pořádný prohlížeč.

Takze pokud sem pochopil, radis mi uz, co mam udelat po formatu disku, spravne? Jinak ted mi docvaklo zes mluvil o exploreru, tam sem nasel onu zalozku, o ktere si mluvil a tu mam cistou...zas takovej pocitacovej zacatecnik mama neni, ale rozesmeje me jak si mysli ze vi vsecko lip a rada vyzkousi vsecko co sem ja uz zkousel znova (ikdyz sem ji to rekl a vysvetlil) No a na ty nastaveni kouknu teda az po formatu no :-( A s tim NetBT se musis mylit, protoze mi to pise ze ho neslo vycistit pokazdy, kdyz dam Opravit pripojeni k bezdratove siti ...

nepochopil
já ti psal co máš dělat hned teď, formát by dělal jen trouba. nic proti tvojí matce nemám, ale když tomu rozumí jak petrželi - jaktože má práva správce? omez ji na usera, všechno sveď na antivir a dál ji tu neřeš.
zavirovaný/zaspywarovaný pc je vizitkou používání ie, koneckonců i z názvů těch položek v ovládacích panelech je jasné co se nastavuje.
jinak díval ses do eventlogu eventvwr.exe co tu chybu vyvolává? máš nějaký pořádný firewall ve kterém je vidět příchozí/odchozí komunikace? wifi nepoužívám, takže netuším proč je třeba neustále opravovat připojení k bezdrátové síti.
pokud trváš na formátování, jsou to tvoje data, budiž. aspoň jednu radu: nenechávej si celý disk v kuse jako céčko, ale nech pro systém třeba 15gb, a zbytek pro data - nesmí být dohromady se systémem. když se systém díky svým uživatelů pose.. a je třeba ho znovu instalovat, dat se to nedotkne.
jinak ti nic nebrání zkusit přeinstalovat windows bez formátování disku.

To sice nebrání, ale když sem to dělal minule, počítač se zasekl na mrtvym bodě při výběru režimu a ať sem vybral kterejkoliv, restartnul se a dal sem se prostě nedostal...mozna to skusim, ale precejen bych to uz radsi nechal na skutecnejch odbornikach. A jinak eventviewer - Typ: Chyba Uživatel: Není k dispozici Zdroj: NetBT Kategorie: Není k dispozici ID události: 4311...jestli z toho zjistite vic nez ja tak ste dobry no :-) Ale jo, ona tomu rozumi, jen je ucitelka a mysli si ze vsecko vi nejlip...tedka se popalila - zjistilo se ze viry si tam natahala ona, takze pocitac posle do servisu pekne za svoje penizky :-) Jen tak mimochodem jakej mi doporucite nejlepsi freeware antivirus? Vim ze freeware asi nebude nic moc, ale lepsi nez z vas tady tahat seriovy cisla na kasperskyho :-/

kaspersky ve verzi od aol je zdarma, avast má zdarma home verzi, avg free taky existuje. je jedno který je nejlepší, hlavně že je aspoň nějaký. u sebe na pc nepoužívám žádný, ale to nejde když na pc leze ještě rodina :)
a pokud nehodláte doma přestat s internet explorerem, je nutný ještě antispyware, mi se líbí search&destroy
hm, záznam v eventlogu je užitečný asi jako obvyklá nápověda ms :(
a když se win při pokusu o přeinstalaci seknou, je to dost divné. asi bych udělal scandisk (tento pc - disk - vlastnosti - nástroje - kontrola disku - zatrhnout obě zaškrtávátka - restart)
takže pro další pokusy s virama ještě rozdělit disk na system a zbytek, nemá cenu furt formátovat i data. pokud to neudělá firma, jde to i dodatečně nástroji jako pqmagic nebo jiné partition managery.

No co se AVG a Avastu tyce...no na to nemam napsat co si myslim, to je moc...komp se mi zaviroval dvakrat, pokazde tam byl jeden z tehhle programu, pokazde mi tvrdil ze ma aktualni databazi a pokazde to koncilo reinstalem. Copak je to ten kaspersky od aol? A na to kouskovani disku se jeste kouknu, diky...jen otazecka na zaver: Proc doma nemas antivir? To tak dobre poznas stranku kde vir je, nebo na to mas uplne jiny figly?

Bezpečnost operačního systému je dost složitá věc a antivir s tím v zásadě nemá co dělat. Pro tebe je jedinou možností, protože pokud máš představu, že na nějaké stránce "vir" prostě "je" a je dané, že když stránku otevřeš, dojde k nákaze, tak je jasné že si s bezpečností svého systému neporadíš sám a je potřeba programu, který by tě hlídal /aka antivirus.

Brtníkovy rady obsahují z obecného pohledu nepřesné informace až polopravdy, ale pro tebe platí stoprocentně.

nese- !
ale jinak díky náčelníku že ses mě skoro zastal :)

steve: je to na dýl, ale: antivir nepoužívám na pc kam můžu jenom já, kde nespouštím žádné děravé ms produkty (respektive nic se nedostane k nim ani ony ven přes firewall), občas záplatuju, vím kam lezu a na co klikám, nestahuju a neinstaluju blbosti, nepůjčuju si cd od známých, nezveřejňuju mail a nedostávám poštu, nevedu icq, jako bonus nemám veřejnou adresu ...

většinu toho na společném domácím pc nejde dodržet, proto na takovém pc antivir potřebuješ, a proto ti s nejlepším antivirem poradím jen že má být aktualizovaný - což bývá třeba u dial-upu nebo gprs nesplnitelné.

vladimír žije ve své doméně za paketovým filtrem, ber ho s domácí rezervou - s polopravdou nejdál dojdeš :-)

Hm to mas blbe, co by som ja este pred preinstallom skusil:
- Stiahni si aspon demoverziu antiviru NOD32 (www.eset.sk) a prescanuj cely HDD ci tam este nieco nemas.
- Pozri si subor hosts, tusim je v C:\Windows\system32\drivers\etc\hosts (alebo si daj prehladat c:\Windows a hladaj subor hosts), otvor ho v nejakom texteditore napr. notepad, a mal by si tam mat okrem komentarov (riadkov zacinajucich znakom #) len jeden zaznam:

127.0.0.1       localhost

Ak tam mas viac zaznamov tak ich zmaz.
- isiel by som do spravcu zariadeni alebo ovladacie panely - siet a odstranil sietovku a restart, a preinstalil ovladace sietovky, mozno sa tam nieco preinstaluje aj do Win.
Viac ma nenapada.

No takyze ta davno vypnuta je a ja se ptam jestli vadi, ze sou v jejim nastaveni vyplneny nejaky me neznamy IP...ale promin, uz sem utahanej a zitra mam skolu - doufam ze si k veceru zase najdes chvilku na debatu se zoufalcem ;-) Tak nejak sem s tim formatem uz smirenej, ale potesilo by, kdybych to vyresil do nedele jinak :-|

Zkontroloval si nastavení sítě podle papíru, který Vám k tomu dal poskytovatel WiFi? Některé "potvůrky jej zkouší měnit". Nemá Váš poskytovatel poruchu - zkus napsat do příkazového řádku ping "číslo brány" (toto nalézt v papíru od poskytovatele).