Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno údržba ntb

zdravím,
doposud jsem na pc/ntb používal programy jako tuneup, ccleaner a další, ale zdá se mi, že před nainstalováním všech těhlech kravinek to šlape svižnějc. Chtěl bych proto znát váš názor na tyhle sw, ale jelikož nejsem v oboru znalý, je tudíž jasné, že odpovědi typu "já si všechno ladím sám" nejsou pro mne :)

Uz len z principu: zrychlit beh systemu, tym ze nainstalujem "urychlovaci" program ktory mi zozere cast systemovych prostriedkov, nema logiku.
Vlastne ma, spomali system lebo potrebuje na svoje "zrychlovanie" procesorovy cas a pamat.

Vsetky "tunovace" a "zrychlovace" stejne vyuzivaju len prostriedky daneho OS (s inou grafikou) a niektore maju ako "bonus" velmi nebezpecne procedury.

Ked si clovek neznaly a pouzivas len zakladne nastavenia, tak zbytocne zatazujes system dalsim programom.
Ked si clovek znaly, tak taketo "tunovace" a "zrychlovace" stejne nepotrebujes.

Ja viem Marketing je silna zbran a "blacebo" efekt sa dobre predava.

Pripada mi to ako predavat uplne zbytocne hrnce dochodcom. Napodiv aj na tom sa da dobre zarabat.