Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tiskárna Canon BJC 5100 nelze nainstalovat

Dobrý den, už jsem zde ventiloval svůj dřívější problém: http://pc.poradna.net/question/view/60413-nelze-nai nstalovat-tiskarna a chtěl bych se zeptat, zda neexistuje zařízení(redukce), které by umožnilo připojit tiskárnu s kabelem pro LPT1 na konektor USB? Případně kolik stojí, jestli se to vyplatí kupovat? V tiskárně mám novou tiskovou hlavu i s náplněmi, tak ji nechci úplně odložit, navíc tiskárna je dobrá v tom, že umí tisknout i ve formátu A3. Díky za radu.

No pokud tím kabelem chceš řešit problém, že pod Windows XP ta tiskárna netiskne, tak to výrazně nedoporučuji.
Canonky řady 5xxx měly co vím problémy s tiskem pod XP - rozumněj: netiskly. Nevím sice z hlavy, zda se to týkalo i modelu 5100, nicméně bych to předpokládal (Windows XP neobsahuijí pro tento typ ovladač a není k nalezení ani na stránkách Canonu).
Resumé: problém není v PC, ale v tom, že pod XP tiskárna nepracuje (nejsou ovladače, ovladače pod Windows NT nebo 2000 nelze použít). Způsob připojení je tedy zcela irelevantní.

Na tu Canonku mám stažené z netu ovladače, pod kterými ta tiskárna tiskla. Jenže jednoho dne proběhl naším panelákem blesk, a vzal si s sebou i LPT port tiskárny v PC. Tiskárna na jiném počítači tiskne, jiná tiskárna na mém počítači z USB portu také tiskne. Proto chci zkusit tu redukci. Na product.jsp jsem našel kabel za 246,- Kč, tak to asi zkusím a pokud to nepůjde, tak tiskárna půjde...