Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobil - co škodí více zdraví ?

Jednoduchá otázka, ale složitější odpověď.
[http://img463.imageshack.us/img463/279/20040904hhb6 00eb6.th.jpg]
Jeden nejmenovaný pán tvrdí, že při použití bluetooth "handsfree" mu to méně "griluje mozek".

Můj dotaz zní z čistě zdravotního hlediska. Je jasné že s bluetooth sluchátkem má člověk větší volnost a například v autě o tom nemá smysl uvažovat.

Volba 1: Mít u hlavy na uchu bluetooth vysilač s tím, že mobil vysílá někde od pasu také
Volba 2: Mít mobil u hlavy s tím, že vysílá "jen" mobil

Já si myslím, že stačí použít hlavu (pokud není neustálým vyzařováním již poškozena) a uvědomit si, na jakou vzdálenost se mobil vykecává se svým operátorem a na jakou vzdálenost je schopen vykecávat se modrý zoubek. Myslím, že používané výkony jsou neporovnatelné.

Mám to chápat tak, že mobil u pasu (oddálen o necelý metr) + kombinován s modrým zubem na uchu je zdravější ?
(Mimochodem volám jen zhruba 2x za týden) a cituji: S telefonem u ucha volají jen opičáci to je tvrzení pána.
Tak mě zajímá jestli má toto tvrzení opodstatněné..... :-)
// Tak by mě docela zajímalo jak by se nejmenovaný pán tvářil při přečtění první odpovědi :-D

Na netu na toto téma najdeš poměrně dost informací. Jedny ve smyslu jak je to škodlivé, čemuž věřím, i když na každého člověka to může působit jinak a můžou nastartovat některá závažnější onemocnění a na straně druhé, studie sponzorované opačnou stranou, které onu škodlivost na zdraví člověka vyvracejí bláboly typu, že lidská lebka je natolik silná, že ono vyzařování dostatečně tlumí apod. ::) Nicméně se moc nedoporučuje používat při telefonování brýle s kovou obroučkou, natož telefonovat v autě a tím nemyslím bezpečnost silničního provozu. Tuším, že za ještě "bezpečné" bylo označeno 10minut hovoru za den. I když siberian odpověděl poněkud ironicky, tak to vlastně vystihnul dostatečně a odpověděl na tvou otázku. Na druhou stranu nepotřebuješ ani telefonovat, stačí, když bydlíš v blízkosti vysílače, které se tak s oblibou montují na střechy domů ;-)

Craft

<malinkoOT>
Zažaluji operátory, co mají v blízkosti mého domova vysílač, každého tak o meloun, že mi to jejich vysílání vadí a že ho na svém pozemku nechci, ať si to vysílají jinudy.
Samozřejmě jim hned nabídnu možnost mimosoudního vyrovnání 500 litrů.
Také mne napadá, nechat vše na právníkovi, kolik vyždíme je jeho věc a pojedem napůl. :-)
</malinkoOT>