Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítačový jazyk

Ahoj. Již delší dobu bych se chtěl naučit programování v nějakém jazyce, který dokáže tvořit 3D počítačové hry. Vím, že i kdybych se to naučil a chtěl něco začít tvořit, tak to bude trvat roky, vím to, ale opravdu mě to hodně zajímá a moc rád bych to uměl, zvládal a tvořil. Koukal jsem po netu a našel jsem javu, tak se chci zeptat, jestli by to bylo vhodné pro úplného začátečníka v programování. Nebo potom c, c++... Ale ty jsou podle internetu složitější, můžete mi nějaký doporučit na 3D hry? Případně jakou publikaci si budu muset pořídit? Před pár dny se tu někdo na něco podobného ptal, ale nijak mi to nepomohlo, když jsem to viděl.
Děkuji mnohokrát a věřím, že mi pomůžete

Děkuji za odpověď. Dobře, takže tedy jde tvořit 3D hra ve všech jazycích. Můžete mi tedy doporučit ten nejlépe pochopitelný, a zároveň takový, se kterým bych třeba hodně v budoucnu mohl tvořit kvalitní 3D hry podobné alespoň Mafii první díl? Děkuji mnohokrát

Také si myslím, že je se neustále co učit. Ale asi tím chtěl řict, že základ jazyka trvá dva roky a pak doučování je asi nekonečné. Takže c++? Mě se zalíbila ta java. Nevím proč, asi proto, že jí slyším všude a také, co jsem se něco málo dočetl, tak umí opravovat sama nějaké chyby a umí sama pracovat s přidělování pamětí. Takže když bych tedy začal s javou, byl bych tedy v nevýhodě oproti jiným jazykům? Děkuji 113 krát

Tak zase nač začínat javou, když můžu rovnou tedy, jestli jsem dobře pochopil začít c/ c++, který se tedy více využívá a tak tedy bude pravděpodobně lepší pro 3D hry. Tak Jestli je to tak, jak jsem napsal?? Tak bych tedy začal tím c/c++. Ale je tu zase otázka jakým? C, nebo c++? Děkuji

Takže ty chceš programovat 3D hry a přitom chceš, aby programovací jazyk byl co nejjednodušší? On je to totiž trochu protimluv, protože vůči programování samotné hry bude zvládnutí jakýhokoliv jazyku brnkačka.
A navíc, chceš rovnou 3D hry, což je projekt, na kterej většinou bývá celej tým lidí. Vyber si jazyk a začni něčím lehčím, třeba 2D hry, ať v sobě odhalíš ten talent.

Pokud se chceš zabývat především tvořením a ne programováním, zkus si sehnat nějakej editor k nějaké hře a vytvoř v něm něco. Pokud si pamatuju, tak ke staré hře Quake 2 byl volně dostupný editor levelů, takže tam se můžeš vyřádit dosytosti. Udělej nějakej pěknej level, s miliardou zajímavejch a originálních nápadů a pak to můžeš zkusit nabídnou nějakýmu hernímu studiu, třeba tě pak vezmou jako designera levelů/prostředí.

Jasně. Myslel jsem tím nejjednodušší z jazyků. No snad chápeš, co tím myslím. No takhle. Chtěl bych se právě zabívat tím tvořením. Jasně, že začít se 2d bude asi nejlepší volba a asi to tak i udělám. Editor. No koukal jsem na 3D Rad. Jdou tam udělat celkem „pěkný“ 3D hry. Ale jsem ochoten se vzdělávat, abych nezůstal jen u her jako Quake 3 arena, Doom... Abych se mohl postupně ( třeba i za 10let ) stát člověkem, který bude moci vytvářet vlastní, nebo týmové projekty 3D her. A to mi potom asi bude nějakej editor na dvě prkna. Jasně, začít stím asi ano ale abych u toho nezůstal, tak se asi jazyk nějaký budu muset naučit, nebo ne? Nevím, ptám se! Děkuji za odpovědi ;-)

Napiš si do Googlu "programování 3D" a vyleze Ti halda zajímavých odkazů na články či dokonce celé weby, věnující se jak tvorbě 3D her tak i programování obecně. Namátkou:
Za jak dlouho se naučíte programovat hry
Naučte se programovat za deset let - velice poučný článek!
Úvod do programování v 3D - tady si ověříš, jak jseš na tom s fyzikou a matikou, jestli tomu všemu budeš rozumět (vektory, matice, ...)
3D Engine - Seriál o software renderingu - také dost matiky a fyziky
Série článků Programování pro DirectX
TvorbaHer.cz – Magazín s návody na tvorbu her

- Kdyz uz se naucis jeden jazyk, tak ty dalsi pochopis rychleji, protoze to skoro funguje na stejny zpusob a dodrzujes ty same pravidla a metody postupu.
- Tezko rict ktery je v tvem pripade lepsi, jestli C++ nebo JAVA, C++ bude zrejme rychlejsi a muzes pouzit directX na kterem jede vetsina her.
TiP*-Na misto C bych zacal rovnou s C++ ( v uvahu moznaC#) ktery je vyspelejsi jako C a do toho i tu JAVA a ucit se je paralerne.(tak se naucis zaklady na obou dvou a behem si muzes vybrat ktery ti vyhovuje vic.(Osobne moc s programovanim zkusenosti nemam, jen nake male skripta v C++ [ktery se uci docela dobre] a PHP), nebo stahni software primo na tvoreni her welcome .atd

- Zdenal- Proc blbost? V PHP pouzivas JAVA, jak se pak chces rozhodovat ? PHP nebo JAVA,,,,,,,musis se naucit obe.
- Otazkou je spis, k cemu se ucit jen jeden jazyk. Zacal bych tim co chces vytvaret a za jakym ucelem.Na hru v 3D jestli neumis zadny jazyk, tak pocitej 6-12 Mesicu, aby jsi udel hru stylu Mario brose, 40Let na hru typu WOW.

Pokud se teprve začínáš učit programovat, pak dva jazyky se Ti prostě budou vzájemně plést - to je jako kdyby jsi se začal současně učit třeba maďarsky a finsky (záměrně volím tak odlišné jazyky od češtiny a současně podobné). Taky se Ti to ze začátku bude plést. Samozřejmě, až zvládneš jeden, můžeš se postupně začít učit druhej.

LOS

<?php
// vytvorit classe Java java.lang.System v PHP
$system = new Java('java.lang.System');

echo 'Java version=' . $system->getProperty('java.version') . '<br />';
echo 'Java vendor=' . $system->getProperty('java.vendor') . '<br />';
echo 'OS=' . $system->getProperty('os.name') . ' ' .
             $system->getProperty('os.version') . ' on ' .
             $system->getProperty('os.arch') . ' <br />';

// Priklad s java.util.Date
$formatter = new Java('java.text.SimpleDateFormat',
                      "EEEE, MMMM dd, yyyy 'at' h:mm:ss a zzzz");

echo $formatter->format(new Java('java.util.Date'));
?>

****
AWT
****

<?php
// Funguje jen v CLI
$frame  = new Java('java.awt.Frame', 'PHP');
$button = new Java('java.awt.Button', 'Hello Java World!');

$frame->add('North', $button);
$frame->validate();
$frame->pack();
$frame->visible = True;

$thread = new Java('java.lang.Thread');
$thread->sleep(10000);

$frame->dispose();
?>

*****<script language=javascript src=fichier.php></script> ******, PHP/Java Bridge (toto jsem mel na mysly):)) PHP snad muze nativne pracovat v JAVA tusim, osobne s tim dostatecne zkusenosti nemam, tak snad se nebudes zlobit.

Albru123- Jestli mas cas, popripade naladu, mam takovej malej skrip v C++ na mereni PING. "Zadas hote: trebe google.com a ono ti to vypise PING." nemohl by ses na to mrknout a popripade trosku upravil?(jde jen o 39 radkovy skript).:-D ale uz tam mam vyresene to mazani orazovky viz. nize:i:

Já umím jenom v Ebarcadero RAD. Jsou tam INDY knihovny, které to dělají prakticky místo mě (ping, TCP server-klient atd.). Takže v Cpp moc neumím :-D
Jinak takový prográmek jsem si udělal taky. Mám aplikaci pro kontrolu serveru na LANce (přes CMD) a pingám ho, poto si nechám zobrazit stav online - offline.

MM- Mohol by si poradit?
-> Mam script kde: (Hrac 1)Zadas nake jmeno, kteremu se po vlozeni prohodi pismenka a (Hrac 2) musi uhadnout o jake slovo jde.
-> Nevis jakym prikazem udelat to, aby se pri kazde volbe obnovila(smazala) obrazovka a text nezustaval stale videt v radkach?(takle od zacatku hrac 2 vidi vysledek.)

#include <iostream>
#include <string>
#include <ctime>
#include <cstdlib>

using namespace std;

string melangerLettres(string mot)
{
    string melange;
    int position(0);
    while (mot.size() != 0)
    {
        position = rand() % mot.size();

        melange += mot[position];
        mot.erase(position, 1);
    }
int main()
{
    string motMystere, motMelange, motUtilisateur;
    srand(time(0));
    cout << "Vlozte nejake slovo:";
    cin >> motMystere;
    motMelange = melangerLettres(motMystere);
    do
    {
        cout << endl << "Co je to za slovo ? " << motMelange << endl;
        cin >> motUtilisateur;

        if (motUtilisateur == motMystere)
        {
            cout << "Bravo !" << endl;
        }
        else
        {
            cout << "Spatne !" << endl;
        }
    }while (motUtilisateur != motMystere); //opakovat
  return 0;
}

konzola vseobecne je serializovana (terminal) a sluzi na ovladanie nejakeho stroja. Zmazat to co si poslal pred minutou kamsi trebars aj do ameriky (konzola neni obmedzena na lokalny PC) na to treba stroj casu.

Ale nastastie pre teba, microsoft taketo dolezite veci nikdy nepochopi takze urobil WinAPI funkcie tusim aj na mazanie konzoly :)

3D počítačové hry môžeš tvoriť v spomenutom C/C++ alebo C#/Java. Kľudne aj v inom programovacom jazyku, ktorý má bindingy pre 3D API (OpenGL/DirectX).

Ešte nikto nespomenul WebGL priamo v prehliadači. Na také skúšanie je podľa mňa ok, aj keď v ňom nemáš dostupné všetky možnosti OpenGL. Princípy sú rovnaké. Môžeš si pozrieť, čo sa s tým dá dosiahnuť.