Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem reklamácia notebooku

Mám takú podivnú skúsenosť s notebookom. Šéfik si objednal ntb ASUS za 22 tisíc(nejaký celeron m,ati čipset). Mal ho chvíľu cca 1 mesiac. Jeho synátor na tom paril NFS underground a noťas sa prehrial a sám sa vypol. Bol pripojený na elektriku, nešiel z baterky. Zopakovalo sa to viackrát.Tesne po samovypnutí asi 5-10 minút nejde znovu zapnúť. Treba počkať dlhšie. Na reklamácii nepochodil, lebo vraj notebook nie je primárne určený na hranie, ale spadá do produktovej rady kancelárskych notebookov a že chladenie nie je dimenzované na takéto používanie.
Chcel by som sa týmto opýtať, či predajca postupoval správne? Podla mňa aj ten najlacnejší z najlacnejších notebookov, by sa štandardne nemal prehrievať a vypínať pri záťaži.

Nakoniec sa to podarilo vyreklamovať. Vymenili nám notebook za nový kus. Bola to kusová vada. Na reklamačnom testovaní im to úplne skapalo a už sa to potom nerozbehlo. Ten nový kus už neblbne, takže spokojnosť. Ďakujem pánovi MM. za jednoduchý a dobrý argument(argument,že hranie nie je v rozpore s návodom NTB), ktorý sme použili pri reklamácii a zabralo to na technika a uznal to. Ale najlepšie bolo, že im to tam chcíplo. ;-)

Nebudem to tu už ďalej konkretizovať, nakoľko reklamácia dopadla pre nás dobre. A mám za to, že "normálna predajňa" by mala vybaviť oprávnenú reklamáciu v prospech zákazníka. Na druhej strane stále existujú určité snahy predajcov vykľučkovať zo zodpovednosti za kvalitu predaného tovaru.