Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pripojit tiskarnu k routeru

Dobrý den,

chtěl bych jsem se vás dotázat,jakým způsobem mám postupovat když chci připojit tiskárnu lexmark CX510 k routeru bezdrátově aby bylo možné dávat povely na tiskárnu z více počítačů a samozřejmě bezdrátově.

Děkuji Vám za pomoc

mouschaak

lan připojení není druhá, ale první normální varianta.
tiskárně nastav pevnou ip, silně pravděpodobně jsi k ní dostal manuál.
po zapnutí dostane tiskárna dhcp adresu. vlezeš do jejího web nastavení a změníš ip na normální pevnou.
s touto adresou nesmí být v kolizi dhcp rozsah routeru. to je důvod, proč normální výrobci default nastavují dhcp až např. od 192.168.1.100 a ne hned od počátku.
pak nainstaluješ ovladače síťové tiskárny na všechny pc pro port např. 192.168.1.2

Příprava instalace tiskárny do sítě Ethernet
Chcete-li nakonfigurovat tiskárnu pro síť Ethernet, obstarejte si před započetím konfigurace následující informace:
Poznámka: Pokud síť přiřazuje adresy IP počítačům a tiskárnám automaticky, pokračujte v instalaci tiskárny.
• Platná, jedinečná adresa IP pro tiskárnu pro použití v síti
• Brána sítě
.....

Příprava instalace tiskárny do bezdrátové sítě
Poznámky:
• Zkontrolujte, zda je v tiskárně je nainstalován bezdrátový síťový adaptér, který správně funguje. Další informace
najdete na listu s pokyny, který byl dodán s bezdrátovým síťovým adaptérem.
• Zkontrolujte, zda je přístupový bod (bezdrátový směrovač) zapnutý a zda je funkční.
....

http://support.lexmark.com/index?productCode=LEXMA RK_CX510&page=product&locale=CS&userlocale=CS_CZ#2

http://support.lexmark.com/index?page=content&actp =PUBS&locale=cs&segment=SUPPORT&userlocale=CS_CZ&i d=PU73675&productCode=LEXMARK_CX510