BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
proč bezdrátově? ty denně někam přenášíš 30kg tiskárnu?
nemáš už tak obsazené wifi pásmo notebuky, abys ho ještě brzdil přenosem tiskových dokumentů?
zapoj tiskárnu lan kabelem do routeru a neřeš nesmysly.
to je samozrejme druha varianta. nicmene tiskarna je od routeru pomerne daleko tak tu bude civet kabel 5m. A jak se provadi nastaveni tiskarny pres kabel???
lan připojení není druhá, ale první normální varianta.
tiskárně nastav pevnou ip, silně pravděpodobně jsi k ní dostal manuál.
po zapnutí dostane tiskárna dhcp adresu. vlezeš do jejího web nastavení a změníš ip na normální pevnou.
s touto adresou nesmí být v kolizi dhcp rozsah routeru. to je důvod, proč normální výrobci default nastavují dhcp až např. od 192.168.1.100 a ne hned od počátku.
pak nainstaluješ ovladače síťové tiskárny na všechny pc pro port např. 192.168.1.2