Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač od rána hádže obrazovku smrti

Takže môj problém je takýto... Včera som písal na počítači do neskorého večera a asi pred polnocou vypadol prúd... Už sa nedalo nič robiť a tak som musel čakať do rána. Ráno som zapol počítač a tu ma zarazila hláška:

Počítač nelze zapnou normálne a tak vyberte nekterú ze spodních možností:

Safe mode -Počítač sa reštartuje ala windows nenabehne,miesto toho skočí modrá obrazovka smrti!
Safe Network -To isté!
Comand Prompt -To isté!

Posledná známa konfigurácia -To isté!

Spustiť normálne -To isté!

Potrebujem sa dostať do windows neviete v čom je problém,ostali mi tam i data,ktoré som nestihol zálohovať. Nešlo by nejako prepojiť počítač s Notebookom tak aby počítač fungoval ako HDD? Aby som zachránil data?

Nik už nemá pc a ak aj majú tak zo Sata slotmi nie z ATA

mnohé desky ještě mají 1x ide port, pořád by bylo tvůj disk kam připojit.
taky se dá ten disk zanést do servisu, ať ti vytáhnou data: .txt, .doc, .ppt nebo v čem publikuješ.
pokud tvé live linuxy nerozeznaly ani pata disk s fat32, bude to drahé.

všetko bolo na systéme FAT

vzhledem k počtu souborů, které si windows řady nt otevírají, je nutný bezpečný a odolný souborový systém, který s minimálními škodami přežije neočekávaný pád aplikace nebo celého systému - jedině ntfs.
dát si systém na fat32 je úmyslná sabotáž vlastní práce a jako bonus neomezená pozvánka pro viry.

previesť data na HDD na USB alebo niekam?

pokud možno na disk. o flashkce už víš, že jsi ji schopen jediným vytažením zničit.

zachraň data, celé to poškozené svinstvo zformátuj a nainstaluj znovu.