Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafika - vypadávání z her do černé obrazovky

Dobrý den.Potřeboval bych poradit ohledně grafické karty Nvidia 7600 GT 256MB DDR3.Dnes jsem ji nainstaloval a z přiloženýho cd jsem přidal drivery.Skusil jsem spustit 3D Mark 2005 abych zjistil rozdíl výkonosti oproti mé puvodní grafice ( Ati Radeon 9550 128MB ).Bohužel v pulce testu mě to vyhodilo a to tak že i monitor se sepnul a zustala jen černá obrazovka.Hlásil že nemá signál.Jinak PC běželo pořád jen jsem neměl obraz a jen černou obrazovku.Vše bylo v pořádku až když jsem PC vypnul a zapnul tak vše naskočilo do windowsu jako při restartu.To samé mi dělalo i u nejnovějších her např. NFS Carbon.Nastavil jsem rozlišení obrazovky a kvalitu grafiky nejvyšší ale jakmile jsem se vrátil do hlavního menu zase mě to vykoplo na černou obrazovku.Jedině u her které jsem měl již nainstalovaný např Blitzkrieg 2 a Splinter cel Pandora tomorow se nic nestalo a mohl jsem je hrát na plných detailech.Vlastním AMD Sempron 2800 + , 512+256MB DDR,80 GB hardisc a základní desku 7VT600P-RZ(C)AGP.Díky za každou radu

TAk tady to je chlapi - RESET CASE STATUS : DISABLED,CASE OPENED : NO,VCORE : OK,DDR25V : OK,+3.3V : OK,+12V : OK,CURRENT SYSTEM TEMPERATURE 37STUPNU C,CERRENT CPU TEMPERATURE 63STUPNU C,CURRENT CPU FAN SPEED 2960RPM,CURRENT SYSTEM FAN SPEED 0RPM,CPU FAN FAIL WARNING : DISABLED,SYSTEM FAN FAIL WARNING : DISABLED.Jen podotknu že to jsou hodnoty zhruba po 2 hodinové práci na pc.Snad je to ono :-)

To asi nebude hrama možná tím zdrojem.Protože jakmile má karta podat co nejvyšší výkon tak se prostě sekne.Nevím mě to tak připadá.Prostě v graficky náročných hrách spadne.To by ale dělat nemělo.Když jsem hrál na Radeonu 9550 tak pokod byla hra moc graficky náročná tak se to projevilo spomalením ve hře ale aby to padalo do černé obrazovky?To jsem i nainstaloval nejnovější drivery a beztak to dělá to samé

Ahoj měl jsi trošku pravdu.Sundal jsem bočnici a pustil do střev pruvan z 40cm ventilátoru.3D Mark 2005 jsem projel v pohodě na 5268 bodu ale u 3D Marku 2006 jsem skončil opakovaně u druhého testu zhruba na konci.Jako logicky uvažující člověk mi došlo že se zřejmě karta přehřívá a zdrojem to možná nebude.Jinak na grafice se větráček točí.Takže asi nebude rozbitá.Jsem rád že jsi se ozval páč jsem již začínal být zoufalý.Co má dělat dál?Díky za rady :-)

Přehříváním by to být mělo v případě pokud chladné PC okamžitě po startu spustí 3D MARK a ten funguje OK.
Pak se přehřívá zdroj nebo grafika. Pokud ovšem to nefunguje ani v ještě chladném stavu:

Prakticky jedině dvě věci:
a) Drivery ke grafice jsou špatné
b) Zdroj nedostatečný

Filuta by napsal jaké napěťové hodnoty v BIOSe má a tím by bylo upřesněno zda to zdroj stíhá nebo ne.
Nějaké textové řetězce OK, OK, OK, OK mě opravdu neříkají nic.
Čísla mi něco říkají.

Squad leader já to tak ale v Biosu opravdu mám.Já jsem si to OK nevymyslel.Pc mám rok a pul staré tak třeba je to novější Bios co já vím.3D Mark nefunguje ani při chladném pc tím nemyslím když do něj momentálně peru pruvan z ventilátoru.Drivery jsem nainstaloval nejnovější - jiné jsem nenašel.Myslíš tedy že mám koupit alespom 500W zdroj?Neměl bych koupit chladič na grafiku nebo něco podobného?

Dobře. Už jsem viděl skutečně BIOSy jak píšeš kde bylo nutné cosi kdesi zatrhnout nebo vypnout, aby BIOS vypisoval stav hodnot.
Když BIOS - setup není tvé hobby (což chápu) nemusíš vědět co a jak kde.
K aproximaci "zdroje" závady je dobré dělat cílené postupy, které mají start a cíl.
Někdy pomůže "zoufale" zkoušet kde - co. Nicméně je to o štěstí a je to krajně neefektivní.

V tuto chvíli tedy končím.

Rad bych PRESNE vedel, co je to za kartu (typ, vyrobce) z duvodu HW layoutu a pouziteho chladice. Ze ti grafika "jede dele" pri prichlazeni do predem nespecifikovanych mist, muze delat i nedostatecne chlazeny north bridge ci RAM - zkus pazourovy test (na chladic NB a chipy na pametovem modulu). Tohle

u 3D Marku 2006 jsem skončil opakovaně u druhého testu

ale bude nejspis SW problem (drivery GK, chipsetu, DX)...

No, dle diskuse na CZC se karta opravdu prehriva. Uz podle prvniho pohledu ma ponekud nedostatecne chlazeni, neni-li navic cooler poradne nasazeny ("diry" mezi GPU a plochou chladice), je o problem postarano. Taky se muze jednat o vadny kus (par reklamaci s "tvym" problemem tam probehlo). Ad problem s 3DM06: zkus i starsi ovladace (ale podporujici tvou kartu) - nejnovejsi neznamena nejstabilnejsi...

Tak chladič sedí je zajímavé že jsem spustil 3D Mark 2005 bez ventilátoru ale s otevřenou skříní a sjel ho bez problému.2006 na tom samém místě zase vyhodil.NFS Carbon mi jede jen na vysokých detailech ale na maximálních mě to také vykopne.Neměl bych koupit přídavný ventilátor na grafiku?Myslíte že to pomuže?Mě připadá že se ta grafárna přehřívá jak už tu bylo naznačeno

Tak chlapi je to vyřešeno :-) Víte co to bylo?Blbej podělanej kablík špatně zapojenej ;-) Díky vám všem za rady a snad vás už nebudu potřebovat ( bez urážky ne že se někdo nafoukne ) :-D Jinak pro zajímavost 3D MArk 2006 mě udělala na 2763 bodu.Ještě jednou dík.Uff a jde se na jedno :beer: