Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zmena obrazku prihlasovacieho uctu

Trapny problem, ale kazdy z mojich vnukov mi lezie do PCXP SP2.
Kazdemu som preto vytvoril jeho konto - ucet, ale nejde priradit ku kontu obrazok /samozrejme kazdy z vnukov chce mat svoj/
PC hlasi
An error occurred in the script on this page.
Server automatizacie nemoze vytvorit objekt.
URL: res://C/WINDOWS\system32\nusmgr.clp/PicturePage.ht m

Dakujem

tipnul bych si jeden nebo druhý soubor nusmgr.clp, PicturePage.htm kopnout z jiného pc.
pokud přestávají reagovat nějaké programy nebo nastavení, nechal bych udělat scandisk disku (disk / vlastnosti / nástroje / kontrola povrchu)

trochu mimo, ale souvisí to s tím:
nemají vnuci vylepšovatelé nadbytečně velká práva - jsou admoši nebo jen běžní uživatelé?

Dívala jsem se "dovnitř" souboru nusmgr.clp přes notepad ;-)
IMHO je v něm nadefinovaná ta stránka PicturePage.htm plus kupa dalších htm, které se objevují při práci s uživatelskými účty. Podle mého názoru by tedy bylo třeba zkopírovat do postiženého počítače soubor nusmgr.clp z jiného počítače. Jano, pokud sem napíšete svůj email, zkusím vám poslat svůj soubor, třeba to pomůže.

Evicka budem rad :-) ked mi posles ten nusmgr.clp na mail jahl@pobox.sk.
Inak to vyzera na nejaku inu chybu, lebo ked upravim akykolvek obrazok na rozmer 48x48 /napr. v IrfanView/ a zadam tomu nazov pozadovaneho uctu, obrazok sa pr uctezobrazi a vsetko je OK.
Ale skutocne je to malickost, nebudem sa trapit, ale ani preinstalovavat Win.

Dakujem.

Jano, soubor jsem právě odeslala na tvůj email. Pro jistotu si nejdříve zazálohuj svůj nusmgr.clp. Pak si nakopíruj zaslaný soubor do windows/system32 (dovol počítači, aby přepsal tvůj původní). Ulož, restartuj počítač, vyzkoušej a dej vědět, jestli to funguje nebo ne. Pokud to nepůjde ani potom, budeme muset pátrat dále.

Samozřejmě že nějaké překopírovávání souborů nepomůže. To oč tu jde je nabouraný Internet Explorer. Není mi zcela jasné kdy se hláška objevuje, na "přihlašovací obrazovce" ? (to by odpovídalo, tu vykreslují knihovny Internet Exploreru)

Problém může být v komponentách

Wshom.ocx
comcat.dll

a mnoha jiných..

Takový problém se špatně odchytává.

Este raz a verejne dakujem Evicke za snahu, zial nepomohlo.
Pre upresnenie hlaska sa objavuje pri snahe zmenit obr. konta t.j.
Ovladaci panel - Pouzivatelske konta - vyber konto ktore sa ma zmenit - co chcete zmenit na svojom konte - zmenit obrazok - vyber novy obr pre konto - odkliknem obr dam zmenit a PC pise Server automatizacie nemoze vytvorit objekt

Ak to iste iste urobim v safe mode
PC hlasi
An error occurred in the script on this page.
Server automatizacie nemoze vytvorit objekt.
URL: res://C/WINDOWS\system32\nusmgr.clp/PicturePage.ht m

Vyzera to ze PC nie je schopny urobit z obr. ikonu t.j. zmenseninu 48x48, ale ak to urobim rucne napr. v IrfanView a zadam tomu nazov pozadovaneho uctu, obrazok sa pre uctet zobrazi a vsetko je OK.

Vdaka

Není zač, vlastně jsme vám moc nepomohli. Přijďte se sem zase podívat, rádi vás tu uvidíme! Dotaz označuju jako vyřešený, ale nebude zamčený. Takže kdybyste přišel na nějaký nový poznatek, prosím připište ho sem. Posílám pozdravy z Česka na krásné Slovensko! :-)