Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč linux při kopírování obsadí včechnu paměť.

Nejdřív popíšu důsledky. Linux obecně snáší nedostatek paměti tragicky, začne sekat myš, v chromu začnou padat rozšířenéní a systém je lenivý - až neovladatelný.

Mám 4GB RAM
Mám iso obraz připojené do nějaké složky. Z té kopíruji do další složky (vše leží dokonce na exteráku)
využití paměti během kopírování ale i během něj je:

             total       used       free     shared    buffers     cached
Mem:          3,9G       3,7G       152M         0B       1,6G       807M
-/+ buffers/cache:       1,3G       2,5G
Swap:           0B         0B         0B

Dělám něco špatně, nebo kde je problém, že si na kopírování souborů linux vezme 2GB. Já vím, jde o mezipaměť, ale už jsem cítil, jak to na něj jde (to náznaky zatuhávání).

Tady si fakt myslím, že něco není v pořádku:
Zapisuji takto na disk: pv /dev/zero -s 1348G >>/run/media/u/disk/soubor
Naštěstí se systém zázračně neseká tentokrát.
4GB RAM se postupně zaplňuje takto (zaplnění trvá 30s)
Znamená to tedy, že jakési mezipaměti se zapisují samé nuly? Z jakého důvodu? A proč rovnou dvakrát nebo třikrát? (2*(731-101)=2*630=1260),(1800-686=1124) , 1260~=1124M
OD:

             total       used       free     shared    buffers     cached
Mem:          3,9G       1,9G       2,0G        28M       686M       101M
-/+ buffers/cache:       1,1G       2,7G
Swap:          75M       2,1M        73M

DO:

             total       used       free     shared    buffers     cached
Mem:          3,9G       3,7G       130M        28M       1,8G       731M
-/+ buffers/cache:       1,2G       2,7G
Swap:          75M       2,1M        73M