Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem otvírání IE

V době Win98SE jsem zadal do IE adresu ve tvaru uzivatel:heslo@index.html - vše šlo v poho, stránka najela...
Delší dobu mám XP a ty si s tím nějak nerozumí - to jméno a heslo se musí zadat ručne - dost mě to otravuje...
Je na to nějaký fígl (úprava reg.,nebo něco podobného ?)
Díky moc....

bud rad ze to nefunguje, ptz. ak to takto pouzivas tak to heslo mozes rovno zrusit, IE si uklada historiu do suboru ktory nezmaze aj ked uzivatel zvoli zmazat historiu, takze kazdy kto vie co hlada ma vsetky tie hesla ako na tanieri :))

P.S. to co pises je pre ftp severy. Tebe to slo aj pre http?

hej, ty a pripadny spyware.
Ten zapis je tusim pre ftp servery, nie?

P.S. je mozne ze si ta stranka overuje meno heslo specialnym skriptom, a nie je to standardne prihlasenie tak preto ti to nejde. neviem o tom ze by to MS z IE zrusil (v XP je snad IE6 ta sa pouziva uz roky aj na stasich Win po Windows update).
Ale neskusal som to, nepouzivam to. Skusil si to u viacerych stranok, prip. na svojej vlastnej kde vies ze to overuje standardne ?

Tak nepouzivaj dementny IE, nakoniec to odtial fakt vyhodili od IE6-SP1 vyssie
http://support.microsoft.com/?scid=kb%3Bcs%3B834489 &x=14&y=8
Nainstaluj si firefox, tam je to riesene normalne (potvrdzovacim dialogom), a nie dementne ako mrkvosoft (ze to odstrania).

Najlepsia je kapitola "Reseni pro uzivatele":
- Nezahrnujte informace o uživateli do adres URL protokolu HTTP nebo HTTPS.
- Požádejte uživatele, aby při zadávání adres URL protokolu HTTP nebo HTTPS nezahrnovali informace o uživateli.

:-D:-D Ach jo, preco Bill nebol radsej zahradnikom.

Ved mas vsetko napisane v tom clanku na ktory som dal linku.

Jak zakázat toto nové chování pro zpracování informací o uživateli v adresách URL protokolu HTTP nebo HTTPS
Chcete-li zakázat toto nové chování v programu Průzkumník Windows a v aplikaci Internet Explorer, vytvořte hodnoty DWORD iexplore.exe a explorer.exe v jednom z následujících klíčů registru a nastavte jejich údaj hodnoty na možnost 0.
• Pro všechny uživatele aplikace nastavte tuto hodnotu v následujícím klíči registru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\In ternet Explorer\Main\FeatureControl\FEATURE_HTTP_USERNAME _PASSWORD_DISABLE
• Pro aktuálního uživatele aplikace nastavte tuto hodnotu v následujícím klíči registru:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Int ernet Explorer\Main\FeatureControl\FEATURE_HTTP_USERNAME _PASSWORD_DISABLE

P.S. FF je to iste co IE, dokonca omnoho lepsie, a nie je tak dementne ako IE. Neviem co ti na tom nesedi. Mozes skusit aj operu :-)

Obsah okna si zkopiruj do textoveho souboru s priponou .REG, napr. ie.reg a dvojklikem spust:

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\Main\FeatureControl\FEATURE_HTTP_USERNAME_PASSWORD_DISABLE]
"iexplore.exe"=dword:00000000
"explorer.exe"=dword:00000000
"clview.exe"=dword:00000001

Ano prihlas sa ako admin.
Alebo sa prihlas ako ty, a zmen v tom reg subore polozku HKEY_LOCAL_MACHINE na HKEY_CURRENT_USER

BTW. Co tam mas za verziu IE (v menu kliknut na "?" a "info")? Ja tu mam na W2k IE6 SP1 (6.0.2800.1106) a este to v nej zakazane nie je, normalne to funguje (skusene na hra.manik.sk).