Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Na výstupu UPS pouze ~200V

Ahoj, mám problém nebo spíše dotaz na elektrotechniky v oboru PC kteří by mi mohli poradit s mým dotazem. Máme k PC připojenou UPS a ve vesnici teď předělávají venkovní vedení na kabelové, včetně výměny stožárové trafostanice poblíž domu(nevím jestli to souvisí), to ale stejně není zatím zapojeno do sítě. A můj dotaz zní: Když se podívám do programu co je k UPS vidím vstupní napětí v rozmezí 235-241V což by mělo být v normě pokud si dobře pamatuji. Ale podle programu je v posledních dnech na výstupu UPS pouze cca 208V. Pokud UPS vytáhnu ze zásuvky a jede tedy z baterie přes střídač tak program ukazuje 220V. Do přílohy přikládám grafy historie výstupního napětí UPS za září a za rok 2013. Měl bych UPS reklamovat a nebo těch pouze 200V počítači nevadí? Dříve jak je vidět i z grafu bylo výstupní napětí přibližně 230V.

Na vystupu je to iste co na vstupu, okrem pripadu prepatia nad hranici 241V.
Cize ak bude v energeticjej sieti 50V, tak aj ta UPS bude dodavat 50V.
Ten graf ukazuje spravne. Naozaj meria to co je na vystupu.
Az UPS, ktore stoja viac ako 8tis korun vedia regulovat aj podpatie a je to poznat, pretoze sa to prepne vtedy na baterku.

UPSky za 8 a víc (on-line, Line-interactive) regulaci podpětí neřeší baterkou, ale větším odběrem z napájení.

Jinak taky to může být zregulované, doporučuje se podívat do nastavení UPSky, jakou výstupní napětí má nastaveno jako normové. Protože pak se může stát, že 240V bude regulovat jako přepětí, protože má pro výstup nastavených 200V.

Leda ze by se neco samo prenastavilo, zrovna s tebou nyslim ze jsem kdysi resil jak ten program zprovoznit. Ja jsem vedome nic nemenil v nastaveni, ani nevim jestli to jde. Dnes na noc ji zkusim odpojit od napajeni a uvidim. Taky je pravda ze jsem to zaznamenal az ted co se vstupni napeti zvedlo o 10V z 230 na 240V.

V tom programu nic takovéhoto není. Ten je spíš na takovéto historie z grafů a vypnutí PC po x min. nebo % baterie. Do UPS nepolezu jestli myslíš zvýšit citlivost nějak ručne to je pro mě vyšší dívčí. A vstupní napětí nesnížím, leda bych zavolal na energetiku kde mě odbudou s tim že 243V to je v toleranci, pokud se se mnou budou vubec bavit. Nebo jak myslíš správně nastavit vstup do UPS ze zásuvky?