Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno "Nulová" hodnota proměnné v PHP

čusík lidi mám takovej dotaz ohledně promněných v php...

uvedu to na příkladu:

$a= 0;
$b= 0;
$c= 0;

if ($a = $b)$c += 1;

potřebuju ale abych mohl za $a a $b dosadit něco aby se mě tato podmínka nevyhodnocovala...

mocinko dík za pokud mě pomůžete

Pavel

Nerozumiem, čo presne chceš. Ak nechceš, aby sa podmienka vyhodnocovala, stačí ju dať do komentára. Prípadne tam môžeš namiesto $a = $b dať false, aby sa vyhodnotila vždy ako nepravdivá (alebo true, aby sa vyhodnotila ako pravdivá).

BTW: Naozaj tam má byť $a = $b a nie $a == $b? Takto to priradí hodnotu premennej $b do premennej $a a podľa hodnoty premennej $a sa vyhodnotí výraz ako pravdivý alebo nepravdivý. Ak chceš hodnoty premenných porovnať, tak použi $a == $b.

jj má tam bejt == sem si toho nevčimnul :( ale potřebuju abych místo té nuly dal nějaké znaménko nebo něco aby to tu podmínku prostě nevyhodnotilo...protože těch podmínek je hodně a já potřebuju upravovat pouze podmínky... :(

divej tak ti řeknu přesně k čemu to potřebuju:

mám turnaj: doplňuji tam výsledky:

jenže některý zápasy nejsou odehrátý a já mám napsaný podmínky pro všechny zápasy... vypočítá vá mi to podle skore body v tabulce apd. a mám tam podmínku:

if ($tym1sko1 == $tym8sko1) $remtym1 += 1; což znamená
pokud skore týmu1 se rovná skóre týmu8 tak se přičte týmu1 jedna remíza do tabulky (pak mám další podmínku kde se to přičte i tomu druhýmu týmu ale to není podstatný)

a já potřebuji aby když ten zápas není odehrátý tam dát nějakou hodnotu k $tym1sko1 aby se mě ta podmínka nepočítala ale bez úpravy podmínky! můžu upravovat pouze promněný nikoliv podmínky...už víš co potřebuju?

Když můžeš upravovat jen proměnný (opravdu zvláštní omezení), tak do $tym1sko1 přiřadíš třeba jedničku a do $tym1sko2 přiřadíš dvojku -> no a jednička se nerovná dvojce, tedy podmínka se vyhodnotí jako nesplněná. To je to, o co ti jde?

Tak, a teď dost prasečáren a jak by to mělo vypadat. V databázi v tabulce se skóre bys měl mít sloupčček "dohráno" s hodnotou 0 nebo 1. A pak už jen v podmínce testovat

 if ((dohrano==1) && ($tym1sko1 == $tym8sko1)) $remtym1 += 1;

Tedy pokud je zápas dohraný a skóre obou týmu se rovnají, přičti týmu1 remízu.