Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlastní přikazový řadek

Dobrý den chci se zeptat jestli jde udělat něco jakoby vlastní příkazový řádek.
Že by sem to otevřel a napsal nějaký příkaz a ono by to něco zrobilo.
Nějakému příkazu přidělat něco co má udělat.

Jaký program nebo v čem by se to dalo udělat díky.

K tomu slouží (ve Windows) spustitelný soubor *.bat, nebo *.cmd (což je funkčně totéž). Tento script (programem se snad ani nedá nazývat) je vlastně textový soubor a při jeho spuštění se automaticky otevře cmd.exe (mezi méně zasvěcenými známý jako příkazový řádek) a provádí se příkazy tak, jak jsou na jednotlivých řádcích napsány.

ano jde a ve spoustu jazycích, věc se má tak, že je to jeden z těch těžších případu programování a nevyplatí se s tim začínat, ten background kterej je na to potřeba je ohromnej, viz tenhle článek: jak-se-dela-prekladac

je to k překladači, ale bude to velice podobné..

taky jsem se s tim sral v nějaké semstrálce :/ abych to pak poslal v raru a týpek co dělá překladače to nebyl schopen rozbalit, hlavně že z něj táhl chlast...

Semestralky sa nerobia na to aby to niekto rozbaloval, ale aby si sa to naucil, a to to snad splnilo :) Sranda ze 90% vysokoskolakov to ma uprdele a nechavaju si to robit alebo kopiruju 1:1, a potom sa divia ze nic nevedia a my sa divime ze vsetko je nepouzitelne, derave, nedorobene, zabugovane.

U nás je plagiátorství cesta do pekel. Mají na to různé skripty a porovnávají projekty s řešeními i několik let starými. Pokud odhalí nedovolenou spolupráci, tak je za projekt 0b a hrozí disciplinární řízení. A to fakt že jo, děje se tak. Není to jen prázdné varování..