Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte domací uloziste,nebo NAS Server

Zdravim poradnu..

Radeji bych se pred koupi zarizeni pro domaci uloziste a sdileni poradil..Jelikoz mam v domacnosti par komponent,jako je stolni PC,notebook,netbook,satelitni prijimac s Linuxem,mobil s androidem a LCD s DNLA prehravanim..Tak proto jsem premyslel o ulozisti,ktere dokaze pracovat s tema zarizenimi,nejlepe i s par najednou,kdyby byla moznost pripojit se na nej i z venku(mysleno mimo domaci sit),vcetne probuzeni,kdyby byl v rezimu hlubokeho spanku a samozrejme s nizkou spotrebou a co nejlepsi cenou..Staci mi,kdyz bude mit moznost 2xHDD,a 1xUSB(stacilo by 2.0),WiFi byt nemusi,postaci LAN..

Libi se mi treba ZYXEL NSA-310,ale ma jen 1xHDD,nebo treba ZYXEL NSA-320..
Priznam se,ze nevim k cemu slouzi PrintServer..Jestli k tisknuti na tiskarnu,tak by to mozna nebylo k zahozeni,za predpokladu,ze dokazu vyuzit tiskarnu s WiFi..

Poradi nekdo?

Začal bych řešit Juhasův problém od začátku.

1. Stáhnout a nausbčkovat aktuální x64 verzi (x86 je pozadek a u moderních OS se s i386 už moc nepočítá, už ten rozdíl 172MB vs. 252MB je zásadní..)
2. nastartovat z USB
3. když to nechytne síťovku, podívat se v shellu na dmesg a...
4. případně nastavit síť ručně.

Ještě mě napadlo je nějaká možnost nějak naimportovat HDD s obsahem co jsem měl v NASU ZYXEL NSA325. Tak abych nepřišel o data.
Jde mě o to, že mám teď plné disky a než si koupím 4TB HDD tak bych zatím fungoval na těch starých. Beru to pouze jako nouzové řešení protože teď nemám jak data přesunout.

Tak jsem připojil HDD z NASU k PC a disk se mě nezobrazuje.Zkoušel jsem i EXT2/3 a další věci a když už se mě ho podaří připojit tak z něj nejde číst. Jediné co mě to nabízí je formátovat. Už hledám na netu druhý den a nic se mě nedaří najít. Na pc používám windows 7

Dost pravdepodobne to bude formatovane filesystemem, ktery windows neznaji. LiveCD linuxu je asi nejjednodussi reseni.

Tak jsem zkoušel podle návodu a nevím sis tím rady jak jinak :( Pomocí příkazu jsem nainstalovaL sudo apt-get install fuseext2
pak jsem vytvořil adresář sudo mkdir /mnt/wdbook a dále jsem příkazem sudo fuseext2 -o ro -o sync_read /dev/sdb2 /mnt/wdbook
Napsalo mě to:
fuse-umfuse-ext2: version:'0.4', fuse_version:'29' [main (fuse-ext2.c:331)]
fuse-umfuse-ext2: enter [do_probe (do_probe.c:30)]
fuse-umfuse-ext2: leave [do_probe (do_probe.c:55)]
fuse-umfuse-ext2: opts.device: /dev/sdb2 [main (fuse-ext2.c:358)]
fuse-umfuse-ext2: opts.mnt_point: /mnt/wdbook [main (fuse-ext2.c:359)]
fuse-umfuse-ext2: opts.volname: [main (fuse-ext2.c:360)]
fuse-umfuse-ext2: opts.options: ro,sync_read [main (fuse-ext2.c:361)]
fuse-umfuse-ext2: parsed_options: sync_read,ro,fsname=/dev/sdb2 [main (fuse-ext2.c:362)]
fuse-umfuse-ext2: mounting read-only [main (fuse-ext2.c:378)]
fuse: mountpoint is not empty
fuse: if you are sure this is safe, use the 'nonempty' mount option

a dále nevím co dál jsem bezradný. Ani nevím kde se vytvořil adresář a dál jsem ztacen
Prosím prosím o radu

teď mě to napsalo
chmod: práva „/mnt/wdbook“ nelze změnit: Systém souborů je pouze pro čtení
chmod: práva „/mnt/wdbook/lost+found“ nelze změnit: Systém souborů je pouze pro čtení
chmod: práva „/mnt/wdbook/sysdisk.img“ nelze změnit: Systém souborů je pouze pro čtení
chmod: práva „/mnt/wdbook/swap_ul6545p“ nelze změnit: Systém souborů je pouze pro čtení

jak mám postupovat teď dále.

jasně jsem ti psal, že to máš dělat při odmontovaném disku. Ty ho totiž už dávno máš namontovaný!

edit: evidentně jsi navíc nejspíše vůbec netrefil oddíl, tohle vypadá na systémový oddíl toho NASu.

Co mám tedy teď dělat. Už vůbec nevím co a jak dělat abych ten disk namountoval a mohl z něj normálně
data zkopírovat. Udělal jsem chybu, že jsem prodal nas dřív než jsem mohl vše v pohodě bez trápení zkopírovat.
Teď strašně dlouho tápu a k ničemu to není. Co jsem si myslel, že udělám za pár hodin dělám už týden a nikam to nevede :(