Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CZC odstoupení od smlouvy

Zdravím,

dnes jsem poslal syna vrátit myš, protože ještě neuběhlo 14dní ale tam mu řekli že bez průkazu totožnosti nebo zákonného zástupce mu peníze nevrátí. Zkoušel jim vnutit Opencard, ale na tu mu řekli, že nestačí. Nějak to ale nechápu. Myš si koupil na svoje jméno a tu mu klidně dali... Jakmile, ale myš chce vrátit a dostat zpět peníze tak to nejde.

Už jsme se synem jednou řešili reklamaci a když vystavili dobropis žádný průkaz nechtěli.

Je to normální nebo ne?

Omlouvám se že zase píšu ale tady vyjádření CZC:

Dobrý den pane ****,

reaguji na Váš přijatý e-mail.

Omlouváme se, ale bohužel s danou situací nejsme více obeznámeni.
Pokud však při odstoupení od kupní smlouvy, by byla peněžní částka vyplacena na dané pobočce, požadujeme průkaz totožnosti pro následující případné komplikace.

Děkujeme Vám za pochopení

Pokud v CZC nejsou natolik drzí a suverénní, že občanský průkaz kopírují a stačí jim poznamenat si jméno a případně kontaktní adresu, nevidím v tom problém. Když zákazník nakupuje a elektronickou objednávkou a jejím potvrzením vznikne kupní smlouva, tak prodejce stejně jeho údaje zná. Pokud však dochází ke kopírování OP a zákazník je do toho doslova tlačen, nebo se tak dělej zcela suveréně, jedná se na straně prodejce o protiprávní jednání.
Ke konkrétnímu případu, tatínek mohl záležitost předem vykomunikovat e-mailem/telefonicky s konkrétní pobočkou a nemuselo k tomu dojít.