Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak nastavit proxy server

Potřebuji poradit, jak nastavit proxy server. Konkrétně stránka happy-foto.cz, kam mi nejde přes jejich HF Asistenta k nim odesílat fotky. Oni pracují na proxy a já nevím jak to nastavit, a co mám zadat do té adresy a jaký port v té záložce Internet-vlastnosti.

HF Asistent je program, ktorý sa pripája na ich server. To, že "oni pracujú na proxy" (nech už je tým myslené čokoľvek), nie je podstatné. Dôležité je, ako si pripojený k Internetu. Ak si pripojený cez proxy server, musí o tom vedieť aj program, ktorý sa chce pripojiť na Internet.

Programy mávajú väčšinou nejaký manuál (príručku), kde bývajú opísané najčastejšie problémy. Na stránkach happy-foto.cz sa síce (podľa mňa) dosť ťažko orientuje, ale ak si našiel link na stiahnutie programu HF Asistent, tak hneď pod ním sú odkazy na príručku. Je tam vysvetlené aj to, ako postupovať pri pripojení cez proxy: http://digi.happy-foto.cz/assistent/handbuch/index. htm (edit: v obsahu vľavo je to bod 6).

Ak je v tom programe HF Asistent pole pre adresu a port, tak tam napíš rovnaké hodnoty, ako máš nastavené v prehliadači.

Nastavenie proxy v prehliadači Internet Explorer nájdeš v Tools / Internet Options... / Connection / (LAN) Settings... (preložené by to mohlo byť niečo ako Nástroje / Možnosti Internetu... / Pripojenie / Nastavenie siete...). Hodnoty, ktoré sú nastavené tu, musíš napísať do toho programu. V žiadnom prípade nemeň nastavenie proxy pre prehliadač, pretože pri nesprávnom nastavení proxy sa prehliadač nebude vedieť pripojiť na Internet.

V nastavení připojení k internetu a v té položce server proxy nemám nic. Já nevím jestli se ptám na nějakou blbost, ale myslel jsem, že zaškrtnu to políčko - Použít pro toto připojení server proxy - a doplním adresu a port, a právě s tím si nevím rady, co tam mám jako napsat.

Ak nemáš proxy nastavené a prehliadač Ti funguje, tak nie si pripojený cez proxy. Potom nemusíš nastavovať proxy ani do toho programu HF Assistent.

Problém bude zrejme v niečom inom. Podľa čoho si prišiel na to, že problém je v nastavení proxy? Čo vlastne nefunguje a ako presne znie chybové hlásenie?

Díky. No nešlo mi to odesílat fotky. Po spuštění programu HF Asistent hlásí tuto chybu: A runtime error occurred during parsing (cannot open C:\WINDOWS\Application Data\Happy Foto\dirstate.xml)

Proč to nemůže otevřít to nevím, když jsem to smazal, hlásilo to stejně.

AHOJ pouzivam winproxy a dobrej a jednoduchej. na adrese www.winproxy.cz NE s priponou com si stahni winproxy na svem pc ho spust, a na pc ktere mas na siti nastav do internetoveho prohlizece ze se pripojujes pres proxy pripojovat a zadas tam IP adresu PC na kterem si spustil winproxy program a port das 3128 to znamena te to bude xxx.xxx.xxx.xxx:3128 pokud mas wifi a nas jednu sitovku tak ti to asi nepujde ale to nevim , mam na pc sitovou kartu pro net z AP a druhou sitovku pro spojeni 2 pc do lan na vlastnich IP adresach M 295 931 249 me icq