Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemohu se dostat na nastavení druhého routeru

Hezký večer. Mám takový problém. Rád bych se dostal do nastavení svého routeru. Mám dva. Jeden od UPC a pak TP-LINK kvůli wifi a právě na ten s wifi se potřebuju dostat, ale přes defaultní IP (ani po hardreset) se tam nedostanu. Jediné kam se dostanu je ten od UPC. Rád bych se tam dostal, jelikož se nikdo cca po 5-10 minutách restartování routeru k wifi nepřipojí (a ani přes kabel vlastně). Konfiguraci toho TP-LINKu mi dělal kamarád, ale asi to nějak zkazil. Budu rád za každé návrhy řešení.

TP LINK: TL-WR841ND (ten na který se nemohu dostat)
Cisco: EPC3208 (od UPC)

Jo jsem si jistý. I po hardreset se na tu adresu nemohu dostat, vždy to nemůže načíst. Zkoušel jsem i mnoho jiných (rady od kamarádů co se v tom vyznaj víc než já :D).

Propojeno je. Právě proto nechápu proč se na něj nemůžu dostat. Sice co jsem koukal na zapojení tak kabel vedoucí od Cisca k TP-Linku je v jiný díře než je označeno, ale funguje to...tak je mi to divný (nebo možná proto to nejde (ale už jsem zkoušel to zapojit správně a nefungovalo nic jedině okolí bylo naštvaný že jim nejde net...))

ten druhý tplink je zřejmě zapojený jen jako switch, bez dhcp, kterou vyrábí router upc.
pokud ale ip tplinku není nastavena do stejné sítě, ve které přiděluje adresy cisco, tak na něj nevidíš.

je v jiný díře než je označeno, ale funguje to...tak je mi to divný
už jsem zkoušel to zapojit správně a nefungovalo nic

právě aby fungovala celá síť se dvěma routery za sebou, je to zapojené správně.
akorát měl ten zapojovatel nastavit oba routery do stejného rozsahu - když už si neumíš na pc ručně změnit ip adresu do rozsahu tplinku.

adresa co dostáváš od cisca je tajná. aspoň si ji poznač (viz výpis ipconfig, třeba 192.168.100.2)
předpokládejme, že tplink má adresu 192.168.1.1 (jo, ta zespodu na štítku)
ve vlastnostech síťového připojení (ncpa.cpl) si nastavíš ručně ip ze stejného rozsahu, třeba 192.168.1.11, masku 255.255.255.0, nic víc. do prohlížeče dáš adresu tplinku a:
1) buď tam jsi,
2) nebo ip routeru někdo změnil.

ve druhém případě:
- odpojíš přívodní kabel cisco-tplink.
- tovární reset routeru (vypnout, stlačit reset zezadu, zapnout, pustit reset)
- ve vlastnostech síťového připojení (ncpa.cpl) si necháš automatické získání ip.
- připojit se kabelem k lan tplinku, po resetu má zapnuto dhcp.
- připojíš se přes prohlížeč na adresu ze štítku.
- změníš mu lan adresu do tajného rozsahu cisca, např. 192.168.100.222 a nalepíš ji na router.
- zpátky nastavíš wifi na původní zabezpečení a wpa-key.
- zapojíš zpět přívodní kabel cisco-tplink -> do lan tplinku
- zakážeš na lan rozhraní tplinku dhcp.
- ještě můžeš pro bezpečnost ve wifi tplinku zakázat qss/wps