BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Kúpiš si 20 pin to 24 pin atx adapter a môžeš dúfať, že to bude fungovať...
Ono to fungovat bude ... chvíli. Je třeba si ale uvědomit, že 20 pinový konektor měly zdroje, které měly výkon spíše ve větvi 5V a větev 12V byla poměrně málo dimenzovaná, kdežto v současnosti se zátěž přesunuje spíše na 12V. Je tedy možné (až pravděpodobné), že větev 12V bude přetěžována a zdroj časem odejde.
Ja s Tebou súhlasím a som za kúpu nového zdroja... I keď nie je vylúčené, že to fungovať spoľahlivo bude.
Však som písal:
prosím a co ten konektor?
Ten patří do disketové mechaniky. Tu asi nemáš.
děkuji
Zajimave ze mam v praci 3 ruzne 1U (aktualni, zadne staresiny) typy zdroju Supermicro ktere maji jen 20pin, a se supermicro deskami ktere maji 24pin normalne funguji ;) Ty 4 piny navic jsou jen dalsi +12V, a to stejne jde do desek extra 8-pin (nebo 4-pin) kabelem.
(beru ze to neni bezna desktopova spotrebka)
Už jsem to zažil.. není to přijemný.. řešil bych to okamžitě.. a ten zdroj můžeš třeba prodat..
starší futrón to utáhne s klidem.
ono to nejspíše pojede i na ten 20-pin, pokud není osazen ultražravý procesor.
procesor AMD Athlon 64 X2 4200 +
to by mělo být OK.
a ještě jeden dotaz dá se na tento asi nic moc procesor rozjet nějaká ta hra gk tam bude asi tato Sapphire HD 6450 512MB DDR3 HM
Procesor je jakžtakž OK (na starší hry), ale ta grafika je o ničem. HD6450 je desktopovka a ještě jen s 64bit sběrnicí a k tomu jen DDR3.
mám tuto základní desku http://cz.msi.com/product/mb/K9N-Neo-V2.html#/?div =Basic bylo mi poradíno takto nevím jaká by tam byla tak akorát vzhledem k mému procesoru
chtěl jsi grafiku na video. Pokud chceš hrát, musíš přidat. Rozumné maximum bude něco jako HD7750.
edit: na Mafii2 ovšem zbytek PC moc není.