Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PRINT SERVER u routeru Edimax (USB)

Mám router s print serverem Edimax BR-6104KP (print server má 2xUSB) a tiskárny HP psc1210 a Konica Minolta 1350W. Nainstaloval jsem nejnovější verzi Print Server Utilities a při instalaci ovladačů tiskárny se v portech print server objevil, jak to má být. Tak jsem instalaci dokončil a zkusil tisknout. Úloha je ve stavu Probíhá tisk ale nic se netiskne. Musím ještě něco nakonfigurovat nebo nainstalovat, manuály toho víc neuvádějí. Pozn.: Při připojení tiskárny k USB portu routeru nesvítí kontrolka, i když je tiskárna zapnutá. Je toto v pořádku a LEDka bliká třeba jen při tisku? Prosím poraďte. (Podám další informace pokud, jsem problém nepopsal úplně.)

obávám se, že některé tiskárny takto donutit tisknout nelze. Bohužel tento router blíže neznám, takže konkrétně neporadím.

Rozhodně ale zkontroluj, že tiskárna je namapovaná na port printserveru (nikoliv na svůj vlastní, který nainstaloval instalátor tiskárny). Také bych udělal to, že bych začal jen s jednou tiskárnou, aby se omezil možný výskyt chyb a překřížení portů.

Netuším, jaký port ten edimax vytváří, zda to je LPR, nebo RAW, nebo ještě něco jiného (LPR používá port 515/TCP, RAW normálně 9100/TCP, pokud je portů více, tak se přičítá vždy jednička, tj. 9101, 9102 atd.) . Rozhodně bys ale měl mít nějak ten port nadefinovaný v PC. Dále bych zkusil telnetem na ten port a IP adresu spojení, zda to máš vůbec aktivované.
No a naposled bych tedy ručně vytvořil tiskový port na PC a na něj nasměroval tu tiskárnu.

Na debugging (abys zjistil, že to vůbec chodí) bych doporučil nějakou starou Epsonku. Tam stačí pak na ten port poslat libovolný řetězec (pokud je to RAW) a není určitě problém s obousměrnou komunikací s tiskárnou.

konica nie je oficialne podporovana tymto routerom takze je mozne ze to nepojde vobec. 1210 je priamo podporovana a mala by ist normalne. ak si si skontroloval vo vlastnotiach tlaciarne aky port tlaciaren pouziva a je tam sietovy edimax port tak nie je dovod aby netlacila.

No máme stejný problém s Edimaxem PS-3207U. Už jsem jako školák instaloval krok za krokem podle manuálu a všechno podle manuálu je v pořádku. Dokonce při pohledu přes HTTP na printserver poznává obě tiskárny připojené přes USB. Porty jsou nastavené. Jediný problém je že při pokusu o tisk to stojí. Úloha se jakože tiskne, ale nic se neděje. Printserver jakoby o ničem neví...