Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chtěl bych nový mobil do 6,5 tisíc

Zdravím, chtěl bych nový mobil, ale vůbec se v tom nevyznám... do 6,5 tisíc . Chtěl bych tam mít:dobrý foťák,rychlý aby se tam NIC nesekalo a zvládlo ty nejnovější aplikace/hry,stabilní net,..

Zatím se mi nejvíce zalíbil http://www.czc.cz/apple-ipod-touch-16gb-black-silv er/131781/produkt?q-category-id=398tg0m3cqiqob7ra2 6a49bbre&q-c-0-producer=s1a6v52ouiecs79csfuvr9vfl1 9 . Nevadí mi, že z něho nemůžu volat.. tahal bych si ještě mojí starou šunku k tomu :D . Tak a teď tu mám 2 hlavní otázky-jaký máte názor na Ipod 5th a jestli je Ipod Touch vlastně stejný jako Iphone akorát se z něj nedá volat , je to tak ? :)
Předem díky za odpovědi.
Změna předmětu, původně: Speezy (Kurt)

ipod + mobil jsou 2 zarizeni. Proc tahat 2 kramy, kdyz staci jeden? A to rikam jako nekdo, kdo kombinaci ipod na hrani a muziku + mobil na sms a mobilni internet mel.

To, ze ipod neumi telefonovat, mi ani nevadilo. Ale pristup k internetu i jinak nez pres wifi by se tam hodil.

Ted mam HTC Desire X, mozna je to podle hoppuse smejdsky lowend, ale vyhovuje mi to vic nez mobil + ipod.

povies mi prosim ze preco? ja mam mobil na volanie. co ak ma nejaku nokiu 3110? a ma to na volanie, baterka mu vydrzi na jedno nabitie do konca roka? a plus chce nieco na muziku a hry a aplikacie? ja ozaj netusim co riesis. odporucate mu tu zabugovane lacne androidovske smejdy, sa uvedomte. aj kvalitou dielenskeho spracovania je ipod touch na KILOMETRE inde ako plastove vrzgajuce korejske a cinske akozetelefony.

Parametry si najdi na netu, urcite tam budou. Desire X neni zadnej super zazrak, takova stredni trida, ale mne vyhovuje :) Ten ipod jsem mela 4. generaci, takze 5. uz bude urcite zas nekde uplne jinde.

Je pravda, ze co do vyladenosti systemu se rika, ze iOS je v tomhle lepsi, protoze je udelan na konkretni hardware, narozdil od Androidu, ktery musi fungovat na mracich zarizeni, ale ja si stojim za svym nazorem, ze radsi budu tahat jedno zarizeni nez dve :) Jestli to tobe nevadi, tak si klidne tu hoppusem navrhovanou kombinaci vem.

Přesně tak, už jsem si na něj zvyknul, ale když se tu začal objevovat pravidelně, přestal jsem na několik týdnů poradnu navštěvovat, protože jsem nedokázal pochopit člověka, který nenapíše jediný rozumný důvod, jenom vnucuje. Dokonce jsem si myslel, že je od Applu, protože v každé žádosti o radu s výběrem telefonu se velice rychle objevil, aby napsal, že nic jiného než iVýrobky se kupovat nesmí. Někdo hledá telefon do 4000 - jedině Apple, nic jiného nemá cenu, někdo chtěl levný tablet na filmy, zase podle něj nemělo smysl kupovat nic jiného, než iPad. Že doporučuje zařízení, které je cenově na trojnásobku, případně které nesplňuje ani polovinu požadavků, je jedno.

to nie je pravda. a nevnucujem nic, iba radim. skor by si mal mat aj prakticke skusenosti ( iphone 1 som mal v rukach hned po prichode na SVK trh, android htc dream takisto, ak vies co to je ). mam roky a roky skusenosti ako z androidom tak z ios a jednoducho je apple lepsi. android mi pripada ze je stale vo faze beta.

Ipod touch 5th mám a jsem s ním nadmíru spokojený, jen si všimni že 16gb verze nemám foťák, a ještě něco, teď už nevím přesně v čem je horší, jen 32 a 64 jsou ty dobré verze, já si koupil 32gb z aukra za 6,5k a jsem spokojený.

tak znova, aj android za 800000 Czk s 8jadrovym procesorom ti bude sekat, pretoze je to nevyladeny amatersky pozliepany nedokonceny OS. klupis si uz ten ipod alebo tu budes donekonecna hladat trapny android? to uz skor windows ako android.

sledováním tvých komentářů jsem se dostal do stavu, někde mezi nutkáním povraždit všechny lidi na světě a pobavenosti z cizí zarputilosti a neústupnosti od svého jediného správného názoru. Aneb "Co se stane, když se nezadržitelná síla střetne s nehybným předmětem ?" :-D BTW já si koupil čínskej telefon dovezenej z číny za 7 tisíc a byla to nejlepší investice. Chápu že tě asi nepřesvědčím, ale už jsi slyšel o horké novince kterou začali využívat někteří výrobci mobilních telefonů ? Říká se tomu Full HD. Jo a osmijádro u mobilního telefonu je pořád smysluplnější než 64bitovej systém (pokud víš co to je) u zařízení, co má míň jak 4GB RAM.

Tak zrovna tu novou modu full HD u mobilu povazuju za naprosty nesmysl. Nevidim duvod, proc bych mela mit mobil s vetsim rozlisenim nez ma muj notebook, prijde mi to uplne zbytecny. Mam 4" s rozlisenim 480x800 a prijde mi to naprosto dostacujici. Takze argumentovat proti applu tim, ze nema full HD, je fakt docela smesne. Mne osobne na applu vadi spis ceny nez to, ze nemaji full HD nebo osmijadra.

iPod Touch mám už skoro 2 roky + šunku od Samsungu za 600. Do těhle peněz podlemě nejlepší řešení. Android je OS, kterej chce pořád pozornost, aby fungoval tak, jak by měl, kdežto iOS ne. Setkal jsem se už s hodně telefonama a ještě jsem neviděl opravdu funkční zařízení za tyhle peníze. iPod Touch 4 je ale už za vodou. Skoro bych lehce připlatil a koupil už pětku, která je špičková.

Znalec? Nikomu apple nevnucuju, ale android prostě na levných věcech nefunguje plynule. Pro někoho možná 3-15fps při pohybu v menu plynulé je, ale pro mě ne.

Já neříkám, že by android byl špatnej systém, někomu vyhovuje. Můj názor je ten, že na zařízení za tyhle peníze to prostě neni. Na šunce za 600 bez androidu jsem v menu dřív, než na zařízení za 5k s androidem. (Výstavní kusy, se kterými jsi se v obchodě nejspíš setkal jsou většinou uplně čisté a proto jsou rychlé, ale po měsíci používání jde odezva systému takřka do hajzlu s prominutim.

Ano jenže Apple je tak nesmyslně předražený a ani nenabízí více než Samsung, který je obvykle asi o 15% levnější než ty blbosti od Apple a to nemluvím o těch jejich "MacBookách" ty jsou předražený ještě víc než IPhony a přitom za ty peníze který bych vrazil do Macsračky bych mohl mít ještě výkonnější Lenovo a o pár tisíc levněji.

OK, nema zmysel sem vypisovat vsetko, v skratke - apple ma OS vyladeny na mieru HW - cize papierovo slabsi HW zvlada ovela narocnejsie pracovne ulohy ako win platforma. hry nehram, bavim sa o profi vyuziti. kvalita spracovania - to je snad bez debaty. ak dokaze napisat macsracka tak evidentne s nim nikdy nepracoval, nikdy! dovolim si povedat, ze ten pan ani mac pro nevidel nazivo. ja na nich pracujem denne uz peknych par rokov. jedine co suhlasim je, ze su drahsie ako cinska a korejska produkcia, avsak staci si chytit do ruky iphone a samsung, hoci aj S IV a hned pochopis preco su drahsie. ziadny CEO niesom, ale viem porovnat. na zaklade realnych skusenosti.

Se vším souhlasím, jenže ten rozdíl není na tak velké úrovni. Zrovna u Apple bych se řídil: "Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci". Buď to nejlepší nebo nic, protože čím je to levnější, tím se úměrně zhoršuje kvalita i u Apple. My všichni tady spokojeně žijeme s Android telefony, všechno funguje, tak nevidím důvod proč v kapse tahat kombo iPod + Nokia 3310.

Kéž by tomu tak doopravdy bylo! :D
Nejlepší je si složit vlastní PC.. :)
Ale k tématu. Sám nosím s sebou 3 - 4 mobilní zařízení denně. (I-Pod touch (VK + Facebook); Nokii N8; Lenovo X61 a Cowon X9)
Už jsem si na to vcelku zvykl. Někomu to přijde nepochopitelné, ale keždé zařízení má něco do sebe a já tyto funkce využívám. I-Pod Skvělý malý internetový prohlížeč s doladěnými sociálními funkcemi, Nokia N8 - Nádherná navigace s výborným fotoaparátem a přenosnou WIFI, Počítač kvůli zápiskům do školy a Cowon X9 kvůli vynikající kvalitě zvuku (nemyslete si že poslouchám na nějakých sluchátkách za pár šupů, to by pak stačil i ten I-Pod)
Apple je lehce předražený, ale umí nabídnout, to co android ne - zaručí, že se nebude přístroj sekat a můžeš hrát vcelku dobře hry (Pokud koupíš I-Pod 5th tak ti tam pojedou všechny hry, které jsou na App store, to bohužel neplatí u 4th, když nechceš update na IoS 7, ten mi připadá strašný! Podle mě se vytratilo kvůli apple vzdal toho, čím byl originální!)
Za sebe doporučuji Ipod (5th = 4th nebrat!) + Levný telefon

Ok , takže Ipod :) jen bych se chtěl ještě zeptat na věci ohledně Ipodu .., jak to má s tim internetem, to se dá na 5tce připojit jen přez wifi ? Nebo si koupim přez operátora net a připojim se kdekoli?:) + zvuk.. jaký máte názor na ty sluchátka co mají být v balení s Ipodem - "Revoluční sluchátka Apple EarPods" a i kdybych měl sebe lepší sluchátka tak zvuk hudby z ipodu je špatný ? + Jaký máte názor na ten iSight foťák?:) Předem díky za opdovědi.

Přibalená sluchátka nikdy nejsou super. Ale hodně lidí tomu věří - Marketing.. Sám používám http://www.alza.cz/beyerdynamic-custom-one-pro-d42 9719.htm a jsou super, pokud nemohu mít velké, tak malé Jays Three. I-Pod snad nemá slot na simku ne? takže budete vázán jen na Wifi. Zvuk z I-Podu není špatný, ale můj přehrávač má daleko lepší zvuk, do které si dávám soubory ve Wav nebo Flac nebo AC3 :) To myslím, že i pod neumí, ale na těch přibalených sluchátkách rozdíl nepoznáte :) Doporučil bych si k I-Podu přikoupit kryt, sice už nebude tak hezký, ale lepší než mít poškrábaný I-Pod. Doporučuji značku Otter Box, velice povedený kryt celého i-podu. Ohledně fotoaparátu, něco se fotit dá, ale žádná sláva to není..

Však si srovnej sám výrobce a OS, ty nejvýkonnější telefony od Apple a Samsung a CENU:

1)Samasung (Android)

http://www.alza.cz/samsung-galaxy-note-3-n9005-bla ck-d474857.htm

2)Apple (iOS)

http://www.alza.cz/iphone-5-64gb-cerny-d354193.htm

naštěstí pro tebe nejlevnější iPhone stojí 14790Kč
http://www.alza.cz/iphone-5c-16gb-white-bily-d4731 38.htm srovnej parametry s tím za 22k (to je rozdíl co? :-D )

a Andorid přiměřeně tvé cenové kategorii

http://www.alza.cz/lg-d605-optimus-l9-ii-black-d48 2859.htm

Samsung je plasťák. Každá věc má něco do sebe. Člověk si jen musí zvolit, jestli chce pořád mazat mezipaměť, kontrolovat místo, jestli si něco nainstaluje a podobně. Apple tohle dělá sám. Nikdy mi to nevyhodilo chybu, že třeba aplikace, za kterou jsem zaplatil nejde spustit. Levnej android to dělá pořád. Hi-end samsungy jsou ale stroječky perfektní, ale střední třída je k zahození. To radši opravdu n3310 - je rychlá, stabilní a jednoduchá.

Samsung Galaxy S3mini stoji 6.000,-

Samsung Galaxy S2plus stoji cca. 5.500,-

Oba jsou stredni trida a jsou to mobily vcelku v pohode, problemy s aplikacema nejsou, akorat ty hry nebudou uplne ono, protoze proste to nema vykon na narocne hry a v pripade S2plus je to Broadcom procesor, takze je otazka podpory her na tomhle procesoru, bohuzel jsem ho mel v ruce jen chvili a hry jsem nevyzkusil, vubec me to nenapadlo a nevim, jestli bych vubec mohl.

Upřímně bych si zatim asi Xiaomi nekupoval, neboť tomu zatim moc nevěrim, ale nemohu posuzovat v ruce jsem ho neměl. Počkej si a uvidíš, když tak tu pár návrhů máš a snad ti to něják ve výběru pomůže. :-)

http://alza.cz/htc-desire-500-black-dual-sim-d4677 08.htm
http://www.czc.cz/xiaomi-mi2a-16gb-bila/138574/pro dukt
http://www.alza.cz/lg-e960-nexus-4-black-d389683.h tm#popis
http://www.alza.cz/gigabyte-gsmart-simba-sx1-d5036 24.htm

zatim moc nevěrim, ale nemohu posuzovat v ruce jsem ho neměl

co to je za nesmysl, nevim, neznam, ale radsi nekupovat, ikdyby bto byl nejlepsi smartphone na svete? ::)

Mimochodem z tech smartphonu co jsi sem odkazal:
1. Xiaomi
2. LG Nexus 4
3. HTC Desire 500
4. nic
5. nic
6. Gigabyte GSmart

Vubec ne utocny, ale kdyz chces radit, bylo by dobry, abys to trochu nastudoval, nejde jen o znacky telefonu, teda o montazni firmy, ale i a predevsim o ty, kteri pracuji na hardwarovem designu - SoC (procesor). Mediatek, Qualcomm, NVidia, ...

Nikdy jsem netvrdil, že dobrá značka znamená okamžitě kvalitní výrobek, proto jsem se tady jakou dobu hádal s hoppusem o iPhonu. Hledím jak na parametry tak i na reputaci výrobce proto bych si já zatím asi Xiaomi nekoupil zkrátka si jej nemůžu ani vyzkoušet a ani recenzí moc neni.

nesmysl pokud budes chtit koupit nejlepsi telefon bez ohledu na penize, tak jednoznacne rikam Samsung Galaxy S4 (Korea). Pokud budes chtit nejlepsi telefon s ohledem na mozne usetreni nejakych korunek, tak jednoznacne Xiaomi Mi3 (Snapdragon 800). To jsou proste dve nejlepsi znacky a neni k tomu zadna diskuze, ze ty Xiaomi neznas je tvoje hloupost.

Jinak samozrejme obe znacky nabizeji i dalsi levnejsi modely a prave zde odkazovany model Xiaomi je dost mozna to, co tazatel hleda - velmi dobry telefon za kompromisni cenu.

Samozrejme muzeme se seriozne bavit i o dalsich telefonech v cenovce do 10.000,- (teda ne uplne TOP), jiste tam bude HTC, Google, LG, Lenovo a mozna jeste nekdo dalsi. No a pak je kategorie levnych telefonu v cenovce do 5.000,- a tam jednoznacne kraluje Mediatek, to je opet bez jakekoli diskuze. No a Mediateky vyjdou nejlevneji od solidnich stredne velkych cinskych vyrobcu jako je Jiayu, UMI, Alcatel(TCL), ...

watch když to zkouknete celý, zjisíte, že ten Xiaomi Mi2A je docela kýč a to jen díky své ramce... Vše má jinak na dobré úrovni, ale když Mia žere 700 ram a phone má 1000 tak to prostě nestačí a když si spustíte náročnější hru tak se vám začnou ostatní aplikace vypínat.., takže ted fakt nevim :-( , jedinou možnost vidim ten gigabyte nebo nexus4..