Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak na soubory s příponami .VOB , .IFO , .BUP v Movie Makeru ?

Dobrý den,

Na úvod se chci omluvit, že sem vkládám dotazy, které tu už jsou (Jak vložit soubor do Movie Makeru ?), ale měl jsem pocit, že jsem asi napsla "Předmět", na který když se člověk koukne, tak ho jen přehlédne. Ještě jednou se omlouvám. A teď k věci.

Na kameře jsem si natočil domácí video, potom jsem ho přes DVD Recorder vypálil na DVD-R ... Když ho chci normálně spustit (např. ve Windows Media Player), tak to normálně funguje, ale když to chci vložit do Movie Makeru tak to nejde.
Normálně otevřu Movie Maker a nahoře dám "Otevřít Projekt", najdu si DVD s videem a tam se mi oběví VIDEO_TS, zmáčknu na to a tam se mi oběví několik souborů s příponami .VOB , .IFO , .BUP ...
Když na některý z nich zmáčknu, tak mi to napíše: "E:\VIDEO_TS\VTS_02_01.VOB není platný soubor projektu Windows Movie Maker. Chcete-li importovat soubor obrázků, zvuku nebo videa do svého projektu, vyberte v nabídce Soubor příkaz Importovat do Kolekcí."

Když to chci do kolekce Importovat, tak mi to napíše: "Typ souboru E:\VIDEO_TS\VTS_01_1.VOB není podporován a nelze jej importovat do programu Windows Movie Maker."

Nevíte někdo co s tim mám dělat ???

PS: Zkoušel jsem všechny soubory co tam byly | .VOB , .IFO , .BUP |, ale nic.
PSS: Jestli by se tyhle všechny soubory nedali změnit např. v jednu příponu .avi nebo prostě do jednoho videosouboru ?
PSSS: Když to DVD otevřu normálně v Windows Media Player, tak mi to dá na výběr ze dvou klipů.

Díky všem za odpovědi.

.VOB je MPEG2 stream, tudíž žádný AVI kontejner, tudíž ti to MovieMaker nespapá.

Ovšem nechápu dvě věci:

1. (ta důležitější) Proč proboha píšeš to podivné slovo "oběví"? A co to vlastně je?

2. Proč to celé děláš takovým krkolomným způsobem? Vždyť video z kamery se importuje do PC přímo z oné kamery, povětšinou přes FireWire port (někdy též zvaný i-link (sony a podobné úchylky) nebo též IEE1394), případně USB port. Ke kameře by měl být odpovídající software na střih, případně bývá součástí FireWire karet (karta+SW stojí cca 500Kč)

No a "pouštění" DVD ti funguje proto, že máš nainstalovaný DVD Player software (typicky nějaký Cyberlink PowerDVD, nebo WinDVD). To ale k otevření pro editaci nestačí.

Pokud správně chápu, potřebuješ nutně editovat film na DVD.
Budeš muset použít program DVDx nebo v nejhorším případě Dr.DivX :

http://pc.poradna.net/article/view/15-ako-vytvorit- cd-z-dvd

http://www.sosej.cz/software/audio-a-video/ripovani /dr-divx-rc/

DVDx ti převede do avi klidně jen vybrané scény, Dr.DivX jsem zkoušel
kdysi dávno starou verzi. Klidně si to převeď celé a sestříhej ve VirtualDubMod,
ne proboha ve WMM, to je vražda :

Stáhni si verzi 1.5.4.1 a k tomu češtinu :

http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_ id=65889

virtualdubmodcz.html

Tuhle verzi mám vyzkoušenou, můžeš zkusit novější.