Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odešel nám switch

Zdravím

bydlíme v bytovce, kde je internet zavedený pomocí jednoho kabelu a do každého bytu vede jeden síťový kabel (RJ45). Měli jsme ho tedy píchnutý do switche a další PC jsme napojili dalšíma kabelama. Teď nám ale switch přestal fungovat, je možné jeho funkci nějak nahradit routerem? Konkrétně nám tu leží tento, nebo musíme koupit nový switch? Pokud to jde, tak jak?

Ano, jde to.

1. v routeru vypnout DHCP server
2. v routeru přepnout všechny porty do jedné VLAN (vypnout tripleplay pro O2TV)
3. router připojit LAN portem. WAN port je DSL modem ten se připojovat nebude. Ostatní 3 LAN porty můžeš použít pro počítače.

zároveň si můžeš nastavit wifi.

Tak jsem se k tomu po dlouhé době vrátil, museli nám tu vyměnit kabel. Každopádně už mi router funguje jako switch, jen mi nejde zprovoznit wifi. Je něco speciálního, co musím v rozhraní routeru nastavit, krom toho že jí tam povolím? Wifina normálně vysílá, připojím se na ní, jen se mi nenačte žádná stránka... Když porovnám výpisy z IP config, shoduje se vše až na IPv4 adresu, která se liší v posledním oktetu. Nastavení Wi-Fi adaptéru jsem také nijak neměnil, je tam vše "automaticky".

nečetl jsem to celé, tak nevím co je před váma a co se kontroluje.
nejjednodušší je zapojit router (pro jistotu s naklonovanou mac adresou původního pc) - a funguje zas všechno.

odvážnější verzí je využití jen lan části routeru, pokud nějaký vrchní přidělovač nekontroluje mac/ip adresy.
nevýhodou je, že vytáhnu svou síť na oči celému baráku (dá se řešit, stejně jako zabezpečení těch pc)
výhoda je v tom, když potřebuju sdílet obsah disku s jiným sousedem.

Abych to shrnul, do bytu nám vede kabel od poskytovatele, ten chci strčit do routeru a čerpat přes něj wifi. LAN mi už funguje. Nejsem si jistý, jakou MAC adresu bych měl do routeru naklonovat, přece jí neznám, když ten kabel jde od poskytovatele, ne? Ani jsem v rozhraní routeru nenašel přímo něco kam bych to měl naklonovat.

Pokud pomůže, výpisy z IP Config: tady funkční LAN, a tady omezené připojení k internetu přes wifi

Díky za každou pomoc