Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak změnit program, kterým se automaticky spouští přehrávání videa?

HP PC ( http://www.softcom.cz/eshop/hp-pro-3500-mt-i5-3470 -4g-500-dvd-8p_d126906.html ) s předinstalovanými Win8 od HP ( tj. včetně Cyberlink PowerDVD )
Přidal jsem Classic Shell.

To PowerDVD bylo nastaveno jako výchozí pro spouštění videa. Hrozně to zdržuje. Po vložení DVD a roztočení se to spouští tak 20 vteřin. Už jsem udělal i registraci a nic se nezlepšilo.
Nainstaloval jsem VLC a ve Start - Výchozí programy - jsem nastavil vše, co jsem našel, na VLC.
Nyní se po vložení DVD spustí film ve VLC asi 2 vteřiny po roztočení.
Problém je, když přehrávání ukončím a DVD film nechám vložen v mechanice a pak se snažím znovu jej spustit - Tento počítač a poklepu na mechaniku E:. opět se to spouští přes PowerDVD. Na cca 15 vteřin se PowerDVD zamyslí a nedá se shodit ani ve správci úloh.
Neumím najít, kde to změnit. Poradíte něco, než se vzteknu úplně a odinstaluji všechno od Cyberlinku?

dík

Koukni na E: vlastnosti a vypni přehrávat automaticky nebo to tam nastav na VLC nebo nic.Nebo na PowerDVD,jestli se nespouští sám po startu a nečíhá v pozadí na nějakou akci.