Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ghost-obraz disku

Nemohu přijít na to, proč se mně nedaří vytvořit programem Ghost obraz disku.Vždy mně program skončí tak po 10 až 20 procentech z celkového obrazu.
Hodí to tuto hlášku:
Read sector failure,result =1,drive o,sectors 6459359 to 6459367.
Děkuji za pomoc

HDD regenerator mi onehda opravil asi 50 vadnych sektoru. A skutecne OPRAVIL. Jde o to, jestli je to jen ztrata magnetizace nebo jiny pripad.
Pokud se nezdari, program HDClone udela kopii disku na jiny disk a spatne sektory proste preskoci. Pokud jsou na nedulezitych souborech, OS nabehne. HDClone je pro domaci pouziti zdarma.

Vadne sektory sa nedaju opravit. Ak su len oznacene OS ako vadne lebo s tym sektorom mal OS raz problem, tak to obycajny format spravi ak konktrola(citanie) sektoru prebehne OK.
Utility od niektorych vyrobcov premapuju vadne miesto na koniec disku, kde je nejaka rezerva pre taketo pripady.
BTW. Riesit zalohu z vadneho disku mi pride dost divne...

P.S: regenerator ak autori poznaju nejake tajne ATA commandy vyrobcov by mohol na niektore disky pomoct, ale takemu miestu na HDD by som uz neveril, to uz skor to premapoiovanie na koniec utilitou od vyrobcu...

ja neverim ani premapovani spatnych sektoru na konec disku, anzto maji tendenci se rozsirovat. A HDD Regenerator opravdu funguje, pokud neni vylozene mechanicka chyba disku (poskozen padem atd.). Nevim jak to delaji, ale fungujou.

Tendenciu rozsirovat sa ma len fyzicke poskodenie (napr. skrabanec) takze tam ti je regenerator nanic a prave premapovanie celych stop na koniec je jedine riesenie.
Prave HDD regeneratoru by som neveril, kedze nikde nepisu co s tym diskom robi a ake to ma dalsie efekty, skusenost a siesty zmysel mi hovori ze to bude nejaky odrb.

jeste k tomu low-level - to platilo v davnych dobach, dnesni disky nic takoveho nepodporuji, treba u Seagate je misto toho "Zero Fill" a i to je neco technologicky uplne jineho a rozhodne to nepomuze se sektory. Nektere i nove zakladni desky tuhle moznost "low level" presto maji, vyrobci HDD SILNE odrazuji od jejiho pouzivani.

Zakladne desky nemozu nic mat ptz to vyrobcovia diskov maju specialne blokovane. Takze aj keby si nejaku taku zakl.dosku mal tak by robila bud len zero-fill, alebo ak by sa pokusala robit nieco ine tak by to disk odignoroval.

Najlepsie je pouzit utilitu od vyrobcu disku, ta cely disk zdiagnostikuje a pripadne premapuje vadne miesto ak sa este da, prip. zavisi od vyrobcu moze sa nejakym specialnym sposobom pokusit to preformatovat (taku utilitu som ale este nevdiel).

Ghost spouštím ze začátku,takže myslím z DOSU.Mám externí HDD na který to chci nahrát.Ze začátku to fungovalo,potom jsem vytvořený obraz použil k obnově a poté mám pocit,že to už nešlo.Jedná se o XPéčka.Ostatní disky jsou v počítači,neumím to jinak vysvětlit.
Dík

Ak to spustas z DOSu tak tam nemoze byt virus. Ako mas tie disky pripojene? Ake su to presne disky?
Ak to pise ze nevie precitat sektor tak je fyzicky na disku chyba, alebo v kabli apod.
Este by teoreticky mohlo byt ak by si mal v BIOSe u diskov vypnute LBA, tak by to skoncilo presne na 8GB hranici, ale nemalo by to skoncit takto (sector read error). P.S. tebe to konci kdesi na 3GB takze to nema s LBA nic.
Nemas tam nejaky suflik? Ako su zapojene kable, nemas volny koniec IDE kabla a disk v strede apod?

Předně raději použij utilitu od výrobce disku místo HDDRegeneratoru. Každý výrobce nabízí utilitu pro kontrolu disku (Seagate Seatool, WD WDDiag...). Tato utilita beze ztráty dat přealokuje vadné sektory tak, že nebudou používány a místo nich namapuje nové rezervní. Pokud to z jakéhokoli důvodu není možné, můžeš v nastavení Ghosta jednoduše zapnout "Force Cloning", což vadné sektory přeskočí - stejně data z nich budou ztracená v obou případech.

OK, nemám čas to číst celé, jen jsem to rychle prolítl, protože disky jsou můj obor, tak jsem zareagoval. Máš ale pravdu, psal jsi to také. Alespoň jsem ale přidal tu možnost "Force cloning" v přímo v Ghostovi, což je další řešení. :-[

HDD Scan mně našel 160 vad a to jsem neprojel celý disk.Jedná se o HDD Seagate a tak nevím jestli to mám nechat utilitou od Seagatu opravit.Je tam možnost -replace -.Co to udělá s daty?Je tok tak jak píšeš?.....Tato utilita beze ztráty dat přealokuje vadné sektory tak, že nebudou používány a místo nich namapuje nové rezervní
Dík

Utilita není destruktivní, vadné sektory přealokuje a nahradí rezervními, ale data z nich jsou pochopitelně ztracena, ostatní data utilita ponechá. Setkal jsem se už také s případy, že na disku jakoby byly vadné sektory, vše tomu nasvědčovalo, scandisk přes ně nepřešel, soubory nešly zkopírovat a právě utilita výrobce to opravila a žádné skutečně vadné sektory nebyly nalezeny. Ale pochopitelně nejde použít žádný univerzální program, v tvém případě to bude SeaTool.

Tak jsem to ,přece jen vyřešil a možná i opravil programem HDD Regenerátor.Ghost už jede.Potřeboval bych ještě radu ,zda když budu obnovovat obrazem disku na původní disk,zda jej musím zformátovat aby byl úplně čistý nebo mohu na původní disk rovnou použíz obraz?
Děkuji

Mám podobný problém s obnovou zálohy syst. HDD vytvořené pomocí Nero BackItUp(Nero6). Asi v 50% prvního souboru mi to začne upozorňovat na vadné sektory-dám přeskočit(jestli jsem pochopil správně, tak z jednoho "plného" DVD se obnovuje sedm 100% souborů-mám zálohu na 2 DVD). Po nějaké době(stále asi 50% prvního souboru) se vypíše: Write disc error-Failure to disc respond. Programem HDDscan jsem nezjistil žádné vadné sektory.
PS.:Patrně díky tomu, že jsem obnovoval obraz sys.disku v přesně takovém stavu, jaký jsme nechal po posledním vypnutí, mám teď zcela funkčí systém :-)