Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nejede

Ahoj všem.

Měla bych dotaz. Mám zánovní PC. Několik měsíců, mi fungovalo zcela spolehlivě a bez probémů.

Ale dnes jsem ho zapnula a monitor tmavý. Žádné informace. Ale větráky v "bedně" se točí a vypalovačky (mám 2) mohu otevřít. Dokonce bych řekla, že slyším, jak se rozběhnou pevné disky. Mám 2.

Ovšem na monitoru nic. Chtěla jsem se zeptat. Zda by někdo měl nějaký tip, co se asi tak mohlo stát. Vím, že se to jednoduše řekne a že se těžko odpoví, ale budu vděčná, za každou radu.

Ještě bych chtěla uvést, že používám 2 DVD vypalovačky najednou a několikrát jsem vypalovala obouma vypalovačkama najednou.

Kamarád mi říká, že jsem nejspíš měla slabý zdroj, že to neutáhnul a "odešel". Jako další možnost vidí, že "odešla" základní deska.

Mohl by mi prosím někdo poradit?

Všem děkuji.

Pokud by odesel zdroj neotevrela bys ani DVD-RW a ani by jsi nezapla comp, zavada ukazuje na desku Bios :

Ne, ne. PC žádný zvuk nevydává

Zde to mluvi samo za sebe, deska odesla do vecnych lovist. 8-)
Kdyby ti obcas PC nenabehlo a po naslednem vytazeni ze site a zase opetovnem zapnuti PC nabehlo, byla by moznost memory v tvem pripade chyba desky.
------------------------------------------- ---------------------------------------
P.S. jeste mne napadlo zkus na 10 sekund vytahnout kabel ze site a pak jej znovu zapnout, je mozne ze by se zavada ukazala na pameti. Pokud nenabehne mas jistotu ze skutecne MB je jak uz jsem psal.

No na monitoru je taková kontrolka. Normálně (při provozu) svítí zeleně. Může taky svítit žlutě/oranžově nebo nesvítit vůbec.

Zkoušela jsi pořádně zasunout kabel z monitoru do PC/konektoru na grafické kartě, popřípadě jím jemně pofechlovat? Nemohl se povytáhnout?

edit: aha, zkontrolováno.....

Těch možností je, pochopitelně, mnoho a je třeba je postupně vyzkoušet. Začal bych tím, že bych otevřel počítač a prohlédl elektrolytické kondenzátory na desce, jestli nemají lehounce (nebo více) vyboulené čepičky. Totéž (bez výše zmiňovaných pyrotechnických efektů) mohlo postihnout i zdroj, ale to se dá zjistit jenom výměnou zdroje (vypůjčit si někde na zkoušku), protože rozdělávat ho nebudeš a naměřit se to nedá - takto vadný zdroj se tváří, že je všechno O.K., ventilátory a všechno "elektromechanické" běží (tomu nějaké zvlnění něvadí), jenom holt počítač nefunguje.
Potom bych vysunul a znovu řádně usadil všechny desky, paměti a napájecí konektory (hlavně grafiku - ta k tomu mívá sklony), překontroloval napětí baterky CMOS (nebo ji rovnou vyměnil - baterka CR2032 stojí do 20Kč) a doufal, že něco z toho pomůže.

Koukni se proti světlu. U dobrých kondenzátorů má člověk dojem spíše vpadnutí, než rovné plochy a na těch vadných se to občas pozná jenom podle odrazu světla.
Ale pokud se kondenzátory zdají v pořádku, tak zkus řádně usadit desky, paměti a konektory. Ten zdroj asi bude pro tebe složitější sehnat na vyzkoušení, ale že píšeš, že jsi na počítači málo dělala, tak se ten zdroj jeví jako poměrně málo pravděpodobný (ostatně - z tohoto úhlu pohledu se i ty kondenzátory na desce jeví jako nepravděpodobné).

Tak to vezmi od podlahy. Vytahej z desky úplně všechno, kromě procesoru, napájecích konektorů, talčítka Zapnuto a reproduktoru (bývá to pohromadě s dalšími kablíky k přednímu panelu, tak ty tam také můžeš nechat). Po zapnutí by deska měla pípat, že nemá paměti (pokud to nebude pípat, tak to ještě není tak ůplně průkazné, protože některé desky bez paměti mlčí). No, a když to bude pípat, tak přidávej paměti, VGA (bez grafiky deska také pípá, ale jinak, než bez pamětí) ... atd. (samozřejmě - přidávat při vypnutém počítači). A uvidíš.

Vůbec bych se tím nezatěžoval, pokud nevíš, kam sáhnout
a zanesl bych to obchodu, kde's to koupila. V záruce to máš,
tak není co řešit. Koupí a výměnou zdroje nemusíš nic vyřešit
a takhle bys mohla pokračovat do bezvědomí a ztenčení obsahu peněženky.
Napiš, jak PC po zapnutí pípá, všechno máš k manuálu k PC včetně kódů
v případě LED diod. Zkus vypojit, zkontrolovat kabely a nožičky pinů
PC - Monitor ( LCD ) a zapojit zpátky, vysuň a zasuň grafiku ze slotu.