Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Scháním človíčka z Pardubic či Chrudimi, který mne osobně pomůže s jedním softwarem - odměním se :-)

Zdravím, mám velké problémy s nainstalováním Win 7. Už jsem to tady nedávno na diskuzi řešil a zatím mne nikdo moc neporadil. Nejde mne nainstalovat Win 7 - před dokončením instalace se PC neplánovaně vypne a nahlásí chybu. Zkoušel jsem i Win Xp (také hlásí chybu), zkoušel jsem Linux a ten také nešel (pokud to nebylo mou chybou, Linux jsem nikdy neinstaloval). Zkoušel jsem Ubuntu a ten jsem nainstaloval v pořádku a i v pořádku fungoval. Provedl jsem Ubuntem kontrolu HDD a žádná chyba nenalezena.

Na PC nikdy předtím Win instalován nebyl, PC je nový bez OS. Win 7 Home premium 64bit mám originálky (krabicová verze).

Na jiných diskuzích mne také nedokázali poradit. Chyba hardwaru? Nebo dělám něco špatně? Windowsi jsem instaloval milionkrát a vždy ok.

Do servisu to dávat nechci. za 1) bych určitě čekal několik dní než by mne to udělali, za 2) by byla šílená cena. Netuším kolik by si uvedli, většinou mají hodinou sazbu od 400Kč/hod a výš.

Proto mne nepadlo kdyby tu byl někdo z Chrudimi, Pardubic či blézkého okolí a byl by ochotný mne s tím pomoci "na počkání" ... nejlépe do neděle 12.1.2014 (není ovšem podmínkou).

Zadarmo to nechci, nabídl bych 200kč. Třeba bude jen chyba v nějakém nastavení v biosu.. nevím.

Děkuji

Ufff... Začal bych resetem BIOSu do default hodnot. Tzn. klávesou DEL nebo F2 se dostat při spuštění do BIOS a tam najít něco jako Load default settings, zvolit to, uložit a restartovat. Poté při spouštění mačkat klávesu F8 a až se objeví nabídka, zvolit Zakázat automatický restart při selhání. No a pak už by tam ta modrá obrazovka měla (pokud se objeví) zůstat a můžeš to vyfotit. Taky bych se podíval, jestli je v desce aktuální verze BIOSu a jestli je podporovaný procesor, ale to snad bude. edit: AMD Vishera FX-6300 to podporuje až od verze biosu 1605. No a v neposlední řadě bych zkusil jinou grafickou kartu, jestli není chyba v ní. To že je nová ještě neznamená, že není špatná...

Verze mého BIOSu: 1903 (takže tohle by mělo být podle Tebe ok)

Pod klávesou F8 se zobrazilo menu ve kterém jsem měl vybrat bootování a poté ikonka pro svtup do nastení biosu. No a v tom biosu nějak nemohu najít kde se vypíná restartování po chybě :-(

Zkoušel jsem znova nainstalovat Win 7 a stejný problém. V Bodě "Dokončení instalace" se neplánovaně vypl, zobrazila se modrá obrazovka s chybou - cca na 2sekundy a poté se PC restartoval. Po Zapnutí najel do pokračování instalace v bodě "Dokončení instalace" a poté se během chvilky zobrazilo hlášení viz fotka.

Zkusil jsem instalovat WIN Xp a během instalace mne to znova nahlásilo chybu. V tomto případě ovšem modrá obrazovka s chybou zůstala. Zasílám v příloze. Tuto instalaci jsem dělal dvakrát a vždy s touto chybou.

Pokud se ti pod klávesou F8 zobrazil výběr boot zařízení, zvol harddisk a bezprostředně potom znovu mačkej F8. Pak by se měla objevit nabídka Windows7 s volbama Nouzový režim atd... Někde tam je potom zákaz automatického restartu.

EDIT:// chyba 0x0000007B ve WinXP znamená špatný režim disku (windows nemůžou najít svůj harddisk, v BIOSu se musí přepnout režim řadiče z AHCI na Compatible nebo při instalaci zavést ovládač řadiče z diskety)

Na hotfix kašli, jestli ti to hází hned po instalaci, tak je chyba buď v HW (což by mělo ukazovat na špatný disk, proto zkontrolvat SMART hodnoty a otestovat disk) a nebo v nějaké divné verzi BIOSu (neexistuje novější aktualizace?

hurá, u win xp instalace popoběhla a dostal jsem se na formátování hdd... chvilku to bude asi trvat... když budu mít win xp nainstalovaný tak se dá můj problém s win 7 nějak zjistit?

napadlo mne, že bych mohl zkusit stáhnout nějaký program, udělat nějaký test, který bez nainstalovaných win nejde...

Asi se ptám blbě...

Win XP nechci, chci Win 7. XPčka jsem zprvu zkoušel abych zjistil kde je chyba - zda v železe a nebo třeba ve vadném instalačním dvd win 7 (ikdyž jsou originálky a nové)

Postupoval bych následovně:

1. Ze stránek tvojí desky si stáhni AHCI driver (tady) a hoď si ho na flashku
2. V BIOSu vrátil podporu AHCI
3. Začal instalaci Win7 z CD i se zapojenou flashkou
4. Před formátováním disku si v tom správci či co to je načti ty AHCI ovladače co jsi stáhl
5. Potom už by to teoreticky mohlo jít

Pokud ne tak zkontroluj disk z UBCD tak, jak jsem ti už jednou napsal (pod tímhle příspěvkem).

Děkuji za info. Určitě to zkusím. Zatím jsem tu instalaci win xp nechal běžet a uvidím jak to dopadne. Nyní se formátuje HDD (předtím mne to nešlo) a tudíž předpokládám, že změnou AHCI jak jsi mi radil jsem tento problém vyřešil.

V tomhle jsem prostě laik tak se snažím sbírat info, občas se blbě ptám. Není to proto, že bych Ti třeba nevěřil a hledal jiný způsob opravy.

Formát HDD u instalace xp trvá docela dlouho tak musím ještě chvilku vydržet než začnu zkoušet další možnosti.

Zatím si jdu stáhnout ty ovladače.

Ještě jednou děkuji za rady.

S tím, že formát u XP trvá dlouho souhlasím a věřím ti :-D (dal jsi doufám "pomalý" formát).
U Win7 bude zase jiný problém, tam by mělo AHCI fungovat bez problémů, a pokud ne tak by to měly spravit ovladače. Každopádně je to divné :-/

Tak provádím instalaci dle Tvého doporučení :-) Tak jsem zvědav.. Zrovna se dokončuje restart v operaci "Dokončení instalace" .... trnu co se bude dít... :-D

A nejde to :-( PC se restartoval (což měl) pak se vrátila instalace do bodu "Dokončení instalace" a něco to dělalo... teď to trvalo podstatně déle, ale přesto PC spadl (restartoval) a znova najel do "dokončení instalace a tam ta známá hláška....

Zkusím ještě jednou

1. Zkontroluj ten disk jak jsem psal
2. Jaké jsi tam hodil ty ovladače? Myslím že to chtělo nějaký soubor ze složky (toho archivu) AMD\Driver\Disk\AHCI\Win7\x64
3. Zkus zapojit disk do jiného SATA portu a zkus jiný kabel, pokud máš možnost.

Nejdříve jsem zkusil instalaci. Zvolil jsem ale omylem opačný postup. Nedjříve formát a pak načtení těch ovladačů.
napsalo mne to tam chybu, ale jinou. Tentokrát obrazovka smrti tam byla malinko déle a bylo tam psané něco jiného. Ovšem nebyla tam tak déle abych ji stačil vyfotit.

Zkusil jsem to po druhé.

Dal jsem tam ty ovladače jak popisuješ: AMD\Driver\Disk\AHCI\Win7\x64

A zobrazilo se mi poté okno s oddílama (viz obr. 1) oddíly nešli mazat a ani formátovat.

Nešlo na ně ani instalovat - viz obr. 2

Zkusil jsem znova zadat ten ovladač AMD\Driver\Disk\AHCI\Win7\x64 a zobrazilo se mi viz obr. 3

Nic tam nejde měnit,přidávat,formátovat...Nový.. nic nefunguje...

Zkouším to stále a stále znova a furt ta chyba viz výš a nic...

Když vybírám ovladač tak je tam zaškrtnuto:

Skrýt ovladače, které nejsou kompatibilní s hardwarem v tomto počítači.

Pokud to odškrtnu tak v té složce jsou celkem 4 ovladače,

Dneska už musím končit. Jsem zvaný večer na jednu oslavu. Zítra po poledni jsem zase sednu a zkusím dále bádat... píše to tam nějakou chybu viz obrázek 2. Zkusím si to zítra zjistit co to je.

Zatím děkuji za rady.

Přeji hezký večer.

Je to celkem divné, ale snad se to nějak vyřeší. Abych tady informace nemusel psát zítra tak je napíšu hned. Nejdříve se pokusíme rozchodit instalaci s AHCI drivery od ASUSu, pokud to nepůjde, tak bez nich.

1. Aktualizace BIOSu by mohla pomoci (podle ASUS FAQ musí sedět něco, čemu říkají SATA/RAID BOOTROM, řešení je aktualizace)
1a. Pro tuhle desku je to jednoduché, stáhnout tento (nejnovější) BIOS.
1b. Pro jistotu zformátovat flashku na systém souborů FAT32 (ztráta dat, která jsou na flashce!) a zkopírovat tam soubor z archivu.
1c. Soubor přejmenovat na M5A97R20.CAP
1d. Flashku zastrčit do portu označeném na obrázku!
[http://pc.poradna.net/file/view/16930-bios-flashback-jpg]
1d. Na základní desce stisknout a podržet na 3 vteřiny tlačítko BIOS_FLBK - deska si z flashky sama nainstaluje BIOS. Během instalace BIOSu bude blikat LED dioda. Když blikat přestane, aktualizace je hotová.
1e. BĚHEM AKTUALIZACE NEDĚLEJ S PC ABSOLUTNĚ NIC!
2. Hoď si na flashku AHCI driver
3. Odpoj všechny čtečky, CD mechaniky, disketové mechaniky a pevné disky kromě toho, na který chceš instalovat OS.
4. Zkus nainstalovat OS, zatím bez AHCI driveru a bez té flashky - klidně zkus v režimech AHCI i IDE
5. Pokud nepomůže tak dej do USB flashku a nabootuj z instalačního CD
6. Až dojde na rozdělování disků tak načti ten driver
7. Pokud se to povede tak pokračuj v instalaci, dál se uvidí.

Provedl jsem přesně vše jak jsi mne radil:

1) Update BIOS - OK
2) Instalace Win v AHCI (bez driveru z flash) - Chyba při instalaci
3) Instalace Win v režimu IDE - chyba při instalaci

4) Instalace Win v režimu AHCI + driver z flash AHCI - nejde zvolit oddíl a instalace ani nezačne...

Tak a co teď ??? :-)

Myslím si, že je to HW problém. Jen to tím chci vyloučit. Bohužel i kdyby to opravdu byl HW problém tak nevím čeho a proč. Kamarád měl podobné problémy s instalací, ale u starého PC ... u nového mi to nedává smysl.

Nevím, jestli už jsi kontroloval HDD, pokud jo tak se na můj příspěvek vykašli (už se v tomhle tématu ztrácím).
1. Vypal na CDčko UBCD a nabootuj z něj (pokud si spouštěll MemTest z UBCD tak to můžeš přeskočit).
2. V sekci HDD/Diagnosis si najdi utilitu od výrobce tvého disku. Zkontroluj pomocí ní disk, výsledek buď vyfoť nebo napiš.
3. Pokud nebude hlásit žádnou chybu, tak si v tom nástroji zkontroluj S.M.A.R.T. data. Většina z nich by ti je měla někde zobrazit. Výsledek vyfoť.

Ahoj,

zkoušel jsem:

1)
odpojit čtečku paměťových karet
nainstalovat win 7 - zkoušel jsem nahrát ovladače z flashky, ale to mne nešlo.
zkoušel jsem tedy nainstalovat win bez ovladače a opět instalace nedokončena - chybná hláška viz příloha

2) Zkoušel jsem teda test z UBCD podle Tvé rady.

Snad jsem navolil vše správně. Dal jsem dlouhý Extendet. Trval asi 5minut a výsledek viz příloha. Klikl jsem poté na "C - continue" a provádí se Full media scan progress
Ale to je asi zbytečné,ne?

Musím na hodinu zase zmizet tak to nechám běžet a poté zkusím další Tvé rady - test S.M.A.R.T + aktualizovat BIOS.

Díval jsem se na ten screen a paměť byla ve čtvrtém testovacím průchodu a zdálo se to být OK. Dále postupuj v návaznosti na konkrétně zmíněné chybvé hlášení. Určitě se neváhej seznámit s tím, co jsem ti zde doporučil. Ještě se ti to bude hodit.
-------------------------------
(Zdejšímu cenzorovi zdar!)

Nejspíš máš v PC nějaké exotické komponenty, které jsi neuvedl.

jediné co tam mám na víc je tato čtečka:

ultimate-boot-cd

ostatní je podle tohohle seznamu:

http://www.czc.cz/5kioobq680hfm92ljovgggshta/sezna m

Tu čtečku jsem doobjednával a proto v tom seznamu není (uvědomil jsem si to až teď, omlouvám se)

Čtečku montovali v czc.cz včetně ostatního hardware.

Fyzicky jsem teda komponenty nekontroloval takže doufám, že v czc.cz nic nezaměnili a nic nepokazili...

Aaaaa..sorry, já tam hodil špatný odkaz :-( někdo se mne ptal zda mám opravdu sestavu jak jsem uvedl:

http://www.czc.cz/5kioobq680hfm92ljovgggshta/sezna m

a pak jsem akorád dodal, že jsem si tam doobjednával čtečku na paměťové karty:

http://www.czc.cz/connect-it-ci-182-interni/139210 /produkt?q-category-id=08er394ml4ji48lhli8ekm5g78 (ale do zprávy jsem omylem hodil blbí odkaz na jeden program ze slunečnice.cz)

Tuhle čtečku mi montovali také v czc.cz

Díky vašim radám a ochoty jsem rozchodil aspoň Win XP :-) instalace mne posunula za ten můj kritický bod a nyní probíhá formát HDD (dal jsem formát NTFS (pomale))

Až budu mít WIN XP nainstalováno mám něco na pc zkusit? Na PC chci mít WIN 7. XPčka jsem zkoušel jen abych zjistil zda je chyba v železe a nebo v dvdčku s instalací WIN 7 (ikdyž jsou originální a nové).

Někdo mne tu ještě radil abych před instalací WIN7 odpojil čtečku paměťových karet tak to pak zkusím.

Jen mne napadlo, že až budu mít nainstalovaný XP tak bych eventuálně mohl provést nějakou kontrolu,test?

Asi se ptám jako idiot :-)) ale už si s tímhle tady hraji 3 dny, sice jen po chvilkách, ale už mne to deptá :-)

Testy sa nerobia zasadne z beziaceho OS, na to sluzia specialne verzie OS respektive programov, ktore na nich bezia. Na ramky je to napriklad memtest, na disk utilita od vyrobcu disku.
Opakujem, ze testy nerobime na beziacom OS, cize instalovanie XP nic nevyriesilo.
Teoreticky to vyzera na problem s ovladacom disku, alebo vadnou instalackou, kedze XP slo instalovat bez problemov (IDE compatibile je pre XP nutnost).

Memtest jsem provedl a v pořádku.
HDD jsem prověřoval testem, který byl součásti Ubuntu.

XP jsem nerozchodil, furt mne to hlásilo problém. Dostal jsem radu změnit jednu položku v BIOSu a už mne nyní win xp instaluje (respektivě zatím formátuje HDD)

WIN 7 hlásí chybu viz obrázek v příloze. Na netu mne vyjelo,že bych si měl opravit HOTFIX. Ale varují tam, že pokud to tímhle problémem nebude a já to opravím tak to může ohrozit PC. Raději jsem to teda nezkoušel a snažil zjistit více zde.

Jeden dotyčný mne zde radí vytáhnout před instalací WIN 7 interní čtečku paměťových karet.

Až nainstaluji WIN XP tak to pak zkusím.

Jsem laik a proto mne napadlo využít XP k nějaké opravě (nějakému zjištění,....) XP mít nechci.

Takže asi tak... jsem prostě laik tak se asi někdy blbě ptám :-))

Memtest si robil kolko? Mne sa stalo, ze bezal 12h kym nasiel chybu, ale to by skor padalo vynimocne a nie pravidelne.
Videl by som to na vadny disk skor a tam sa nerobi test zo ziadneho OS (ani z Ubuntu nie), ale len utilitou od vyrobcu, co je jediny relevantny test.

Memtest jsem měl puštěný necelých 20hodin a vše ok.

HDD jsem kontroloval nyní, kontrola viz příloha.

Vypojil jsem snovji interní čtečtu karet a zkusil znova instalaci Win 7. Nyní mne to hlásí opět chybu, ale jinou (viz příloha)

Win XP jsem už na tento PC dokázal nainstalovat, ale Win 7 stále ne. Chci mít jen jeden OS a to Win 7 (XP jsem instaloval abych se přesvědčil zda je chyba v hardware či někde jinde)

Zkusím aktualizovat bios a uvidíme

Ano, instalačka Win 7 je opravdu originální DVD. Jedná se o Home premium 64bit.

Ovšem na jiném PC jsem ji nezkoušel. Toto originál dvd jsem dostal k vánocům. Bylo kupované v normálním obchodě a byla i originálně zabalené. Ale na jiném PC nezkoušené. Zkusit ho nemám ani kde.

Sice jsem teď na ntb, ale je to firemní a přeinstalovávat zde nic nechci.

Co se týká USB panelů tak netuším. Já tohle PC neskládal, skládali v czc.cz. Můžu se na to podívat, ale nevím zda něco poznám. Jsem laik, nevím co a kam se má strkat.

Můžu akorád zkusit dát flashku do těch zadních USB a zkusit znova instalaci win 7.

jakou zase doprčic flashku? Odpoj všechno od USB, kromě klávesnice a myši. Tedy čtečku, přední panel, tiskárnu a já nevím co tam ještě strkáš. Nabootuj z DVD, zruš všechny oddíly, vytvoř jeden nový naformátuj a instaluj. Pak napiš co to udělalo.

nevím co a kam se má strkat

k desce máš manuál, i s obrázkama.

Jeden zde diskutující mne radil abych při instalaci Win 7 dal do USB flash a před instalací nahrál ovladače, které mne doporučil. Na to to napsalo nějakou chybu - viz komentáře před tím. A na to se mne ptal, zda přední USB mám správně zapojené.

Jinak k PC mám zapojený pouze monitor :-) klávesnici a myš pod jedním usb, HDD na který budu instalovat a DVD rom na které je instalačka Win 7.

ostatní věci mám vypojené včetně interní čtečky paměťových karet...

A pokud instalaci provedu bez vložení ovladačů z flash tak je chybová hláška viz obr. Je to teda ještě stará hláška před upgrade BIOSU. Po upgrade biosu mne to píše zase chybové hlášení... zkusím znova a vyfotím.

No a právě proto jsem tam dal tu nabídku.

Předpokládal jsem, že to bude nějaký banální problém. Já jsem v tomhle laik. Sice jsem přeinstalovával win milionkrát, instaloval ovladače apod (pro mne no problém) tak přesto se za nějakého experta nepovažuji.

Do toho uvažuji,že tento PC je nový, sestavený podle mne z dobrých komponentů... a proto jsem si říkal,že asi bude někde nějaká banální věc. Třeba v nastavení BIOSU a nebo nějaká prkotina o které nevím.

Bohužel jsem neměl nějak čas to řešit, sedím denně u toho pár hodin a za tu chvilku nic moc nezjistím.

A vím, že kdybych to dal do servisu tak by to tam dva dny leželo než by se k tomu někdo dostal, pak by to v pohodě nainstalovali a dali by si třeba 400kč.

Proto jsem chtěl najít nějakého šikulu, který by se na to mrkl, dal tam jinou klávesnici, nainstaloval to, řekl,že sem debil :-D shrábnul peníze... a myslím, že by pak spokojenost byla na obou stranách :-)

Takhle jsem nad tím bádal několik dní vždy po chvilkách....

Ale jsem rád,že je to již vše funkční a i těch 200kč jsem ušetřil,no :-D

Věř mi, že už si to budu pro příště pamatovat :-) a děkuji za trpělivost jakou jste semnou měli... jsem nyní šťasten :-)))

P.S. Kdykoliv jsem instaloval (přeinstalovával) Windowsi tak jsem měl vždy klávesnici a myš zapojenou. I v tomto případě u instalace Win XP vše probíhalo správně..jen ty Win 7... vůbec mne nenapadlo,že tu bude s tímto problém...a to jsem už Win 7 kdysi instaloval a taktéž jsem měl Klávesnici drát do USB a myš bezdrát USB a také to šlo v pohodě.

Teď budu zase chytřejší :-)

Takže už mám nainstalováno :-) Díky vaším radám a ochotě se mne to podařilo. Nevím kde byl hlavní problém... dal jsem na vaše rady. Sice to vždycky hlásilo jiný problém...ale třeba i to pomohlo...

Nakonec jsem to přemohl tak, že jsem zadal instalaci win 7 a ihned jsem odpojil od USB klávesnici a myšl. Měl jsem tam tuto:

http://www.alza.cz/microsoft-sculpt-comfort-deskto p-wireless-cz-sk-d470114.htm

Ještě děkuji za vaši snahu,ochotu a za vaše rady. Moc si toho vážím.

Tak a teď jdu dolaďovat a nastavovat :-))