Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem p...... stranky - bezpecnost

Mám takový dotaz. Když navštívim například porno s aktualizovaným antivirem a firewalovou bránou(W-XP), můžu nějak nakazit pc například červama nebo něčím jiným? Mám zapnuté automatické aktualizace a tak je vše sktualizované. Mám firewal od W-XP.

[mod]Upraveny titulok, povodne "p......" (MM..)[/mod]

loading...

samozrejme ze mozes. ziadna ochrana nie je 100%.
zasady bezpecnosti pri navsteve porna:
pouzivaj linux namiesto xp
ak nemozes pouzivaj kvalitny antivir pripadne program v style spybot s rezidentnou ochranou registrov
ak nemozes pouzivaj operu alebo ff namiesto ie
ak nemozes neklikaj na nic co je podozrive, vypni active x a zabezpec ie maximalne proti utokom
ak nemozes nelez na ziadnu takuto stranku a kup si casopis

bezpecnost sa smerom zdola nahore zvysuej.

Proč tak složitě.

Stačí nastavit Internet Explorer (upravit zónu Restricted na jen o něco méně restriktivní), a potenciálně škodlivé servery vkládat tam. Windows již aktualizuje, takže vetšina běžně používaných exploitů se nemá kde chytit.

A používat účet, který nemá práva administrátora (to samo o sobě řeší všechny body výše), disk pak musí být NTFS aby to mělo dostatečný efekt.

Co se týče červů (jejich automatické části), ty nemají nic společného s p0rnem, ale Windows Firewall by tě před nimi měl chránit dostatečně.

Na obzvláště nebezpečné stránky se mi jako nejméně problematické (z hlediska možné nákazy) jeví používat nějaké live distro Linuxu, bootované z CD (a pro svižnost nahrané celé do RAM), např. Slax (cz, do 200MB). HDD ani nepotřebuješ. Restarem jsou veškeré případné viry a spol pryč.

Moje řešení je následující a pro tebe i možná jednodušší, než bootovat do Linuxu:

1)Udělej si ve Windows nový profil jako UŽIVATEL, který nemá práva administrátora (Ovládací panely - Uživatelské účty).
Tím zamezíš virům a ostatní havěti, aby se zapsaly do systémových oblastí Windows. Tohle nepodceňuj, je to jedno ze základních bezpečnostních opatření!

2)Misto Internet Exploreru použij jiný prohlížeč - Firefox, nebo Operu. Jsou k dispozici i v češtině.

3)Antivirus - hlavně musí být aktualizovaný

4)Firewall - než WinXP firewall používám nějaký jiný, kde mám větší kontrolu nad vším, co mi leze dovnitř, ale i ven. Osobně používám Sygate.

5)Občas projedu PC AdAwarem.

6)A hlavně používat mozek a neklikat na každý nápis typu:

"Chceš vidět velký (*)(*)? Klikni sem!!!"

S tímto nastavením mohu s klidným svědomím prohlásit, že jsem nechytil žádnej virus, nebo něco podobnýho - PC nevykazuje žádný známky abnormálního chování.

A jako doplněk používám prográmek na monitorování uploadu/downloadu "NetMon&Stat" - součástí programu je i malé plovoucí okno, ve kterém vidíš nejen množství přenesených dat, ale i aktuální rychlost, takže vidím, zda ke mě/ode mě tečou nějaká data, i když nic zrovna na internetu nedělám. Výhodou je, že to mám neustále na očích a nemusím kvůli tomu nikam překlikávat. Prográmek je free a najdeš ho tady: down.php