Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nenabíhá a ani nepípne

Počítač nechtěl startovat a start XP končil modrou obrazovkou, tak jsem ho otevřel a chladič u proceroru měl mezi žebry bordýlek. Vyčistil jsem to, složil zpět a počítač nenabíhá vůbec, ani nepípne, monitor ani klávesnice se nerozsvítí, červené světélko od procesoru na bedně ano.
Asi jsem něco vyškubl, nebo s něčím pohnul a nevím s čím.

[mod]Vložil jsem z došlé pošty. (LaKr)[/mod]

No myslel jsem, že by někdo v počítačové poradně mohl tušit, proč to nejde a napsat to sem. .
Ale pravděpodobně u toho měl být lepší titulek, něco jako "HELP PLEAS ME!!!"
Jinak děkuji ti za odpověď, je vidět, že se v tom vyznáš. Spíše bych ale očekával něco ve smyslu: "Když ani nepípne, máš pohnutý procesor", nebo "povytažená gr karta", či tak něco.

sundával jsi chladič, nebo jsi to vyčistil tak jak to bylo? Disky se roztočí?
čím jsi to čistil, doufám, že nikoliv vysavačem? To bys to mohl celé opdrásknout statickou elektřinou.

Jinak obecně platí: zkus vše dotlačit (grafiku, paměti), zkontrolovat, zda jsi někde něco nevyšlusoval ale jakmile deska ani nepípne, je většinou už dost zle, to bývá buď CPU nebo zákl. deska.

Jsem osahal procesor, znovu sundal a nandal větráček na žebra chladiče a:
Win 98 naběhnou
XP nenaběhnou, končí to modrou smrtí a výpisem.
*** stop 0x000000ED (0x80EBC7DO,OxC000009C,0x00000000,0x00000000)
neví te někdo, co ty kódy znamenají? Asi, že je ten větrák ještě blbě. Kdybych tak měl nějaký seznámek těchto chyb. To by bylo něco...

Dobry den, uz je vsetko v poriadku - PC nabieha. Poodpajal som vsetky datove a napajacie kable,graf.kartu vybral znova zastrcil,RAM-ku dal do druheho slotu, vybral procesor-ocistil stycnu plosku vlozil naspat, vycistil rebrovanie na chladici.Neviem kde to bolo, ale pomohlo.Dakujem za usmernenie-danco.

Dnes ráno jsem to zapnul a naběhlo vše normálně. Bez dalšího zásahu a bez další modré obrazovky = záhada.
Fakt by bylo super někde najít seznam těch chyb. Třeba to bylo pouze nějaké upozornění. Zkoušel jsem hledat, ale nic jsem nenašel. Pro Win 98 byl jakýsi prográmek ErrorMessages, ale pro XP asi neexistuje.

Popis vsech (nebo vetsiny chyby BSOD) najdete na strankach microsoftu, vetsina popisu je cesky ale hodne jich je i anglicky. Jenom staci zadat do policka pro hledani celou tu chybu 0x00000000 a najde vam to seznam a kdyz ne tak si nechte vyhledat vsechno v anglictine a to uz urcite najdete.

aumha hovori toto:
0x000000ED: UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME
(Click to consult the online Win XP Resource Kit article.)
The kernel mode I/O subsystem attempted to mount the boot volume and it failed. This error also might occur during an upgrade to Win XP on systems that use higher throughput ATA disks or controllers with incorrect cabling. In some cases, your system might appear to work normally after you restart.
0x000000ED: UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME {KB 297185} Win XP (During reboot while upgrading to Win XP)
0x000000ED Error Message When Volume on IDE Drive with Caching Enabled Is Mounted {KB 315403} Win XP (NTFS volumes on some IDE drives)

takze chyba je asi v ksande, pre bezpecnost hdd a dat vymenit!!!! a riadne zasunut !!!!!!!