Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Cd-romka

Mam Windows 98 a v Tento počítač se mi neobjevuje CR-ROMKA. Tudíž se do ní nemam jak dostat. Predem diky za dystak

[mod]Velká písmena se v příspěvcích nepoužívají, přece na nás nechceš křičet (JaFi)[/mod]

Nastav v BIOSu všechno na AUTO : Primary Master/Slave, Secondary Master/Slave
a pokud ti BIOS nerozpozná CD-ROM mechaniku, tak musíš jinak nastavit jumper.
Jestli ho máš nastavený na Master, tak zkus Slave nebo Cable Select,
totéž v případě, že je nastavený jako Slave, pak změň na Master nebo Cable Select.
Určitě si CD-ROMku vyndej z počítače. Jumper je takový malý asi 3mm bílý nebo černý
bazmek vzadu na mechanice, je to propojka na dva piny ( jehličky vzadu ).
Musíš to přehodit podle tabulky na vrchu nebo spodku mechaniky, změnit z Master
na Slave nebo opačně, volba Cable Select vždy nepomůže.
Vzácně bývá označení Master,Slave,CS vylisováno přímo na plastu pod piny.

Toto isté sa mi stalo u známeho po odinštalovaní a nainštalovaní Pinnacle Studio. Mal nejaké problémy, tak to chcel reinštalovať s originálnymi nastaveniami. DVD-ROM dodýchala. Pomohol až reinštal Windows. Pri odstránení ovládačov sa DVD-ROM detekovala správne, ale skončila s otáznikom.