Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sumenie v reproduktoroch

Mam doma 5.1 repraky Mercury HT6200: http://www.agem.sk/?ref=JGNtZD0ndG92YXJfZGV0YWlsJzs =&product=5568110.

Pred casom mi zacali mierne sumiet. Sumia aj ked nic nepocuvam, ale ked pocuvam hudbu, tak je to silnejsie. Na druhej strane sa k reprakom da pripojit cez 3,5" jack napr. discman a tam mi nepraska vobec.

Na PC mam pripojenu aj TV kartu Manli, skusal som odpojit TV kabel a vsetky audio kable okrem tych z reprakov, ale sumenie neprestalo.

Mam aj onboard zvukovku, ale ta nepodporuje 5.1 zvuk.

teda mam PCI zvukovku C-Media CMI8738/C3DX.

Mozno je to kompinaciou lacnej zvukovky a zostavy?

Donedavna nesumeli, takze si nemyslim, ze by to bolo nekvalitnym spracovanim. Skor to moze rusit nejaky kabel alebo nieco podobne.

Co vy na to?

pánové, pokud si neujasníte rozdíl mezi šum, brum a praskot-tazatel používá střídavě všechny tři-tak se nikam nedostaneme.
Praskot-špatný kontakt, nalomený kabel,
šum-bud zvuková karta nebo zesilovač, oboje trochu šumí vždycky,
brum-zemní smyčka, řeší se galvanickým oddělením.

v tejto technicke nie som moc doma, ale ak si to dobre vykladam, tak "zesilovač" nemam ziaden, ziadne domace kino, teda zvlast, mozno je zosilovac aj bedna, ktora je zapojena do el. siete, v ktorej je aj subwoofer. Ale mimo tejto bedne nemam nic pripojene k ostatnym reprakom (center, front, atd)

Ak nemas v pc zapojene nic ine len monitor, kalvesnicu+mys a tie reproduktory, a vsetko v jednej 230V predlzke, a stale to brumi, tak bud si nestlmil v tom mixeri vsetky zariadenia (niektore mozu byt skryte, povoluju sa napr. niekde v menu), alebo je poskodeny kabel k repro, alebo je vadny/smejd zosilovac (v tych repro)

P.S. skus stlmit basy...

Je to přerušení vodičů a oddělení kondenzátorem. Nejprve bych zkusil přerušit zemění, většinou to stačí. Musíš to mít přerušené u všech výstupů ze zvukovky! Kondezátor nesmí být elektrolytický, ale na př. svitkový (keramický) na napětí alespoň 400V. Vhodnou velikost musíš vyzkoušet ale tady jistě někdo kdo se v elektrice vyzná víc, poradí. Já bych zkusil začít někde okolo 100n, to by mohlo stačit, a zkusil bych to nejdříve na jednom kabelu.

šumění muže spusobovat na 99% Tv karta pokud je propojena s in line vstupem skusil bych v hlasitosti zakázat in line(vstup vnějšího zdroje),ale neni to jediná cesta zvuku např. AUX ovšem po zakázání nemusí jít zvuk u Tv takže řešení by bylo podívat se do hlasitosti a SNŽIT in line a ostatní na poloviční hlasitost což by mohlo zlepšit situaci. Popřípadě přeinstalovat TV kartu.